Шевченківський районний суд м.Львова
Справа № 1328/3949/12
07 травня 2012 року Шевченківський районний суд м. Львова
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до УДАІ ГУМВСУ у Львівській області, третьої особи Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про скасування постанови серії ВС1 № 052388 від 13.02.2012 р. по справі про адміністративне правопорушення, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до УДАІ ГУМВСУ у Львівській області, третьої особи Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції в якому просить скасувати постанову серії серії ВС1 № 052388 від 13.02.2012 р. по справі про адміністративне правопорушення.
Вважаю, що адміністративний позов слід залишити без розгляду з наступного.
У відповідності до положень п. 3 ч. 1 ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанову про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Статтею 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що оскаржувану постанову винесено 13.02.2012р., а позивач звернувся до суду 04.05.2012р., тобто, після закінчення встановленого законом строку звернення до адміністративного суду. Жодних доказів про поважність причин пропущеного строку позивач суду не надав.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Частиною 2 ст. 107 КАС України передбачено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
З огляду на викладене вище, вважаю, що позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 107 КАС України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до УДАІ ГУМВСУ у Львівській області, третьої особи Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про скасування постанови серії ВС1 № 052388 від 13.02.2012 р. по справі про адміністративне правопорушення - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Львова шляхом подання протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя: П. С. Невойт