ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
26 квітня 2012 року № 2а-5679/12/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кротюк О.В., ознайомившись з позовною заявою
Товариства з обмеженою відповідальністю "ІБК Спецбуд"
до Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва Державної податкової служби
про визнання протиправними дій, скасування наказу №130 від 22.03.2012 та податкового повідомлення-рішення №0000132260 від 12.04.2012,
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ІБК Спецбуд»звернулося до суду із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування наказу № 130 від 22.03.2012, визнання протиправними дій щодо проведення перевірки та скасування податкового повідомлення-рішення.
Статтею 106 КАС України встановлено вимоги до позовної заяви. Зокрема, у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. До позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Так, до позовної заяви додано квитанцію, з якої вбачається, що судовий збір сплачено у розмірі 33,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо (зазначена позиція відповідає Листу Вищого адміністративного суду від 18.01.2012 № 165/11/13-12).
Таким чином, з огляду на те, що вимога про скасування податкового повідомлення-рішення є майновою вимогою, суд дійшов висновку, що позивачем не виконані вимоги ст. 106 КАС України, адже до позовної заяви додано документ про сплату судового збору лише за немайнові вимоги. Крім того, у позовній заяві не зазначено поштової адреси позивача, а також номеру засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Зазначені недоліки можуть бути виправлені шляхом внесення доповнень до позовної заяви із доданням документу про сплату судового збору за розгляд майнової вимоги у розмірі, визначеному ст. 4 Закону України «Про судовий збір»та зазначенням у позовній заяві поштової адреси позивача, а також номеру засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
1.Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ІБК Спецбуд" без руху .
2.Встановити позивачу строк до 25 травня 2012 року для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України та набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 254 КАС України.
Суддя О.В. Кротюк