Ухвала від 19.04.2012 по справі 2а-5499/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

19 квітня 2012 року № 2а-5499/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Беррі-Україна»

до Київської регіональної митниці

провизнання незаконними дій

ВСТАНОВИВ:

Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Беррі-Україна» звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача Київської регіональної митниці про визнання незаконними дій.

Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини першої). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга).

Дана заява подана з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не потрібно сплачувати.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, судом встановлено, що позивачем в якості доказу сплати судового збору надано оригінал квитанції від 17.04.2012 р. про сплату 00, 33 грн.

Однак, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

З 01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір», згідно ч. 1 ст. 4 якого судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ч. 2 вказаної статті, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік»розмір мінімальної заробітної плати на період з 01 квітня 2012 року по 30 червня 2012 року становить 1 094,00 грн.

Таким чином, ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру у періоді з 01 квітня 2012 року по 30 червня 2012 року становить 32,82 грн.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно долучити до поданого позову документ про сплату судового збору в сумі різниці між сумою, встановленою законодавством та фактично сплаченою сумою, тобто 32, 49 грн.

Крім того, відповідно до вимог частини 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Дана позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Беррі-Україна»підписана представником позивача за довіреністю ОСОБА_3

Згідно наданої позивачем копії нотаріальної довіреності на імя ОСОБА_3 від 05.04.2012 р., такою довіреністю ОСОБА_4 (довіритель) уповноважує вчиняти від його імені певні дії ОСОБА_3 (повіреного).

Однак, із зазначеної довіреності вбачається, що такі повноваження надані довірителем ОСОБА_4 саме в якості фізичної особи, проте не в якості директора ТОВ «Беррі-Україна», що є позивачем в даній справі.

Отже, позивачем до позовної заяви не надано довіреності на ім'я представника ОСОБА_3 (що підписав позовну заяву), виданої саме ТОВ «Беррі-Україна», оскільки такий адміністративний позов подано ОСОБА_4 саме як директором ТОВ «Беррі-Україна».

Крім того, як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивачем не надано підтвердження повноважень ОСОБА_4, як директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Беррі-Україна», зокрема: рішення уповноваженого органу про обрання ОСОБА_4 директором ТОВ «Беррі-Україна», наказу про призначення ОСОБА_4 директором ТОВ «Беррі-Україна», актуального витягу (довідки) з ЄДРПОУ щодо підтвердження повноважень ОСОБА_4, як директора ТОВ «Беррі-Україна».

Згідно вимог частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Беррі-Україна»без руху, з наданням позивачу часу для усунення недоліків.

Керуючись вимогами ст.ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю «Беррі-Україна»до Київської регіональної митниці про визнання незаконними дій - без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви до 03.05.2012 р.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАС України.

Дана ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.І. Добрянська