Справа № 1570/2768/2012
28 квітня 2012 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стефанов С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Одеського слідчого ізолятора Державної пенітенціарної служби України в Одеській області про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеського слідчого ізолятора Державної пенітенціарної служби України в Одеській області, в якому позивач просить визнати протиправним рішення суб'єкта владних повноважень та зобов'язати відповідача видати йому належно оформлену трудову книжку з внесеним до неї записом про звільнення.
Адміністративний процес ініціюється через подання адміністративного позову. Адміністративний позов, згідно з пунктом 6 коментованої статті, є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно -правових відносинах. Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1, ч. 2 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного відповідачів. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Проте поданий адміністративний позов викладеним вимогам не відповідає.
Позивач в адміністративному позові, зокрема в першому пункті позовних вимог, просить визнати протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, проте не зазначає яке саме рішення суб'єкта владних повноважень, він просить визнати протиправним та не обґрунтовує в чому, на його думку, полягає протиправність зазначеного рішення. Також позивач не надає оскаржуване ним рішення суб'єкта владних повноважень та не зазначає жодних доказів, які підтверджують дані обставини і які можуть бути використані судом при розгляді справи.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом належного оформлення адміністративного позову у відповідності до вимог ст. 106 КАС та уточненням позовних вимог, а також шляхом надання до суду зазначених вище доказів, а у разі їх відсутності шляхом зазначення доказів про які позивачу відомо і які можуть бути використані судом, відповідно до вимог передбачених ст. 106 КАС України.
При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеського слідчого ізолятора Державної пенітенціарної служби України в Одеській області про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 18 травня 2012 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк апеляційної скарги з дня отримання ухвали.
Суддя С.О. Стефанов