Справа № 1570/2742/2012
27 квітня 2012 року
Одеського окружного адміністративного суду Юхтенко Л.Р., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до Інспектора взводу державної патрульної служби з обслуговування стаціонарного посту №3 МВС України у Полтавській області, м. Лубни старшини міліції Москаленко Андрія Івановича про визнання протиправними дій та скасування постанови про адміністративне правопорушення, закриття провадження про адміністративне правопорушення, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Інспектора взводу державної патрульної служби з обслуговування стаціонарного посту №3 МВС України у Полтавській області, м. Лубни старшини міліції Москаленко Андрія Івановича про визнання протиправними дій та скасування постанови про адміністративне правопорушення, закриття провадження про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.1 КАС України, цей Кодекс визначає юрисдикцію, повноваження адміністративних судів щодо розгляду адміністративних справ, порядок звернення до адміністративних судів та порядок здійснення адміністративного судочинства.
Поняття справи адміністративної юрисдикції законодавчо визначено у п.1 ч.1 ст.3 КАС України: переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 6 ч.1 ст.3 КАС України встановлено, що адміністративний позов -звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
Згідно з ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму (пункт 1 частини першої статті 17 КАС України).
Адміністративна юрисдикція поширюється на спори згідно зі ст.17 КАС України на публічно-правові спори, зокрема; спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності, спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України, спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.3 КАС України суб'єкт владних повноважень -орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до вимог п.п.1,2 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам, усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним.
Як вбачається зі змісту позовної заяви позивач оскаржує дії посадової особи відповідача щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення та постанову по справі про адміністративне правопорушення, якою відповідач був притягнутий до адміністративної відповідальності.
Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
При таких обставинах позов ОСОБА_2 до Інспектора взводу державної патрульної служби з обслуговування стаціонарного посту №3 МВС України у Полтавській області, м. Лубни старшини міліції Москаленко Андрія Івановича про визнання протиправними дій та скасування постанови про адміністративне правопорушення, закриття провадження про адміністративне правопорушення повинен бути повернутий позивачу.
З огляду на викладене та керуючись ст. 17,18,108 КАС України, суддя -
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Інспектора взводу державної патрульної служби з обслуговування стаціонарного посту №3 МВС України у Полтавській області, м. Лубни старшини міліції Москаленко Андрія Івановича про визнання протиправними дій та скасування постанови про адміністративне правопорушення, закриття провадження про адміністративне правопорушення -повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що з позовом із вказаним спором він може звернутися до місцевого загального суду, як адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку та строки передбачені ст.186 КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно:
Суддя: Л.Р. Юхтенко