Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без розгляду
27 квітня 2012 р. Справа № 2а/0570/5046/2012
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Папазова Г.П., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Донецькій області, Киселівського виправного центру Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Донецькій області про визнання наказу від 18.08.2011р. № 66 о/с в частині звільнення незаконним,-
Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Донецькій області, Киселівського виправного центру Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Донецькій області про визнання наказу від 18.08.2011р. № 66 о/с в частині звільнення незаконним.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі. Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частиною 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 3 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Предметом даного позову є визнання наказу від 18.08.2011р. № 66 о/с в частині звільнення ОСОБА_1 незаконним. З наведеного вбачається, що позивач ще у серпні 2011р. дізнався про порушення своїх прав.
ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою про відновлення порушених прав 25.04.2012р., про що свідчить штамп вхідної кореспонденції суду, тобто з пропущенням строку для звернення до суду.
В позовній заяві позивач просить поновити йому строк звернення до суду з даним позовом, посилаючись на те, що він у лютому 2012р. вже звертався до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державного департаменту України з питань виконання покарань щодо визнання дій неправомірними та зобов,язання вчинити певні дії. Ухвалою суду від 28.03.2012р. позов був залишений без розгляду, тому він пропустив строк на подачу позову до Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Донецькій області та Киселівського виправного центру Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Донецькій області. Проте, як вже було зазначено, законодавством для даної категорії справ визначений місячний строк звернення до суду. Тобто, в будь - якому разі строк звернення до суду сплив ще у вересні 2011р. До того ж, позивачем не надано ані ухвали Донецького окружного адміністративного суду від 28.03.2012р, на яку він посилається в підтвердження поважності причини пропуску строку, ані жодних інших доказів.
На підставі зазначеного, суд не вбачає поважних причин пропуску позивачем строку звернення до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність залишення даної позовної заяви без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Донецькій області, Киселівського виправного центру Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Донецькій області про визнання наказу від 18.08.2011р. № 66 о/с в частині звільнення незаконним - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п,яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п,яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Папазова Г.П.