Ухвала від 12.01.2012 по справі 1424/41/2012

№ рядка статзвіта 2А-10.3.1

УХВАЛА

про відкриття скороченого провадження у справі № 1424/41/2012

12 січня 2012 року м. Южноукраїнськ

Суддя Южноукраїнського міського суду Миколаївської області Савін О.І., вивчивши матеріали справи в порядку адміністративного провадження за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Южноукраїнськ Миколаївської області про стягнення з відповідача недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, стягнення судового збору, зобов'язання відповідача надалі виплачувати державну соціальну допомогу дітям війни відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Южноукраїнськ Миколаївської області, в якому просить стягнути з відповідача недоплаченої щомісячну державну соціальної допомоги як дитині війни за період з липня по грудень 2011 року в розмірі 1 099,20 гривень, судовий збір, зобов'язати відповідача надалі виплачувати державну соціальну допомогу дітям війни відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Позовна заява підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства.

Позовну заяву подано з додержанням вимог, викладених у ст. ст. 105, 106 КАС України.

Однак, позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до адміністративного суду, передбачений ч. 2 ст. 99 КАС України, проте він не просить поновити вказаний строк.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

За таких обставин адміністративний позов в частині стягнення з відповідача недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни за період з 01.07.2011 р. по 10.07.2011 р. необхідно залишити без розгляду.

Оскільки, підстав для повернення позовної заяви в іншій частині позовних вимог, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі не має, суддя вважає можливим відкрити провадження в адміністративній справі за вищевказаним позовом в частині стягнення з відповідача недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни з 10 липня 2011 року, стягнення судового збору, зобов'язання відповідача надалі виплачувати державну соціальну допомогу дітям війни відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Відповідно до п.2 ч.1 ст.1832 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат та пільг дітям війни.

На думку судді даний позов може бути розглянуто в порядку скороченого провадження, оскільки вимоги позивача не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 107, 1832 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Южноукраїнськ Миколаївської області в частині стягнення з відповідача недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни за період з 01.07.2011 р. по 10.07.2011 р. залишити без розгляду у зв'язку з пропущенням строку звернення до суду.

Відкрити скорочене провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Южноукраїнськ Миколаївської області про стягнення з відповідача недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни з 10 липня 2011 року, стягнення судового збору, зобов'язання відповідача надалі виплачувати державну соціальну допомогу дітям війни відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Відповідачу направити копію позовної заяви з доданими до неї документами.

Запропонувати відповідачу у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали, позову та копій доданих до позову документів, тобто не пізніше 23 січня 2011 року подати безпосередньо до секретаріату суду письмові заперечення проти позову та необхідні документи, довідку про перебування позивача на обліку в УПФ м. Южноукраїнськ Миколаївської області та про розмір виплат, які здійснюються йому, як дитині війни або заяву про визнання позову.

Роз'яснити відповідачу, що в разі ненадходження до суду заперечень, справа буде розглянута в порядку скороченого провадження не пізніше наступного дня з дня надходження до суду заяви відповідача про визнання позову або не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого ч. 3 ст. 183-2 КАС України, якщо до суду не було подано заперечення відповідача або не пізніше п'яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову. В разі неподання заперечення проти позову або заяви про визнання позову справу буде розглянуто на підставі наявних матеріалів.

Справа буде розглянута суддею одноособово без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядатиме справу в судовому засіданні за викликом осіб, які беруть участь у справі, в загальному порядку.

Копії ухвали направити сторонам у справі.

Відповідно до ч. 6 ст. 107 КАС України, суд роз'яснює сторонам процесуальні трава та обов'язки.

Відповідно до ст. 49 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Вони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Особи, які беруть участь у справі, мають право:

1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;

2) знайомитися з матеріалами справи;

3) заявляти клопотання і відводи;

4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;

5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;

6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;

7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;

8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них;

9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;

10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;

Згідно до ст. 51 КАС України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду.

Згідно до ст. 51 КАС України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Ухвала в частині залишення позову без розгляду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п?яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: О. І. Савін