15.07.08р.
Справа № 28/147-08
За позовом Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" в особі Дніпропетровського району електричних мереж
до Суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1
про стягнення 2558 грн. 82 коп.
Суддя Манько Г.В.
Представники:
Від позивача: Шаровський С.А.. - дов. від 27.05.08р.
Від відповідача: не з"явився.
Відкрите акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою про стягнення з суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 заборгованість за спожиту електричну енергію у сумі 2558 грн. 82 коп. та судових витрат.
Позивач надав заяву про уточнення позовних вимог в якій просить стягнути з відповідача заборгованість за спожиту активну електричну енергію 2 507 грн. 99 коп. та заборгованість за реактивну електроенергію 50 грн. 83 коп..
Відповідач в судове засідання не з"явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
На підставі ст. 85 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Розглянувши наявні матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -
Встановив:
Позивачем та відповідачем було підписано договір № 1282 від 02.03.06р. про постачання електричної енергії ВАТ "ЕК "Дніпрообленерго" для споживачів Дніпропетровської області .
Відповідно до предмету договору енергопостачальник постачає електричну енергію споживачу, а споживач оплачує енергопостачальнику її вартість та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору та додатками до Договору, що є його невід"ємними частинами.
Згідно вимог договору розрахунковим періодом для обліку і розрахунку спожитої електроенергії за показами розрахункових засобів обліку встановлюється з 22 числа місяця до такого ж числа наспупного місяця. Остаточний розрахунок за фактично спожиту електроенергію у розрахунковому періоді здійснюється споживачем протягом 10-ти календарних днів після закінчення цього розрахункового періода. При цьому оплата проводиться на підставі рахунків, які Споживач повинен самостійно отримати у Енергопостачальника на протязі 10-ти календарних днів після закінчення розрахункового періоду.
Згідно вимог Розділу 2 договору та Додатку №9 до договору № 1282 від 02.03.06р. відповідач повинен здійснювати оплату за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії між електромережею Енергопостачальника та електроустановками споживача.
Встановлено, що позивач свої зобов'язання згідно умов договору виконував в повному обсязі та своєчасно.
Відповідач зобов'язання щодо оплати за спожиту електричну енергію та послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії у періоді за квітень 2007р. своєчасно не здійснював та на час розгляду справи за ним рахується заборгованість за спожиту активну електричну енергію в сумі 2 507 грн. 99 коп., та реактивну електроенергію 50 грн. 83 коп.
Відповідно до вимог ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином та у встановлений строк у відповідності з вказівками закону, договору; одностороння відмова від виконання зобов'язань не допускається.
Відповідно до вимог ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Таким чином позовні вимоги позивача обґрунтовані, підтверджені відповідними належними доказами та підлягають задоволенню в сумі заборгованість за спожиту активну електричну енергію 2 507 грн. 99 коп., за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії в сумі 50 грн. 83 коп.
Відповідно статті 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85, 116, Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 525, 526, 629 Цивільного кодексу України, господарський суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" в особі Дніпропетровських районних електричних мереж (52001, Дніпропетровська область, м. Підгороднє, вул. Піонер-Майдан, 46, код 34367325) заборгованість за спожиту активну електричну енергію 2 507 грн. 99 коп., заборгованість за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії в сумі 50 грн. 83 коп., державне мито 102 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу 118 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя
Г.В. Манько
Рішення підписано 21.07.08р.