"19" листопада 2008 р.
Справа № 01-15/82А
Суддя господарського суду Волинської області Дем'як В.М., розглянувшизаяву
за позовом Українського державного підприємства поштового зв'язку “Укрпошта» в особі Волинської дирекції УДППЗ “Укрпошта», м. Луцьк
до Комунального підприємства “Волинське обласне бюро технічної інвентаризації», м. Луцьк
третя сторона: Відкрите акціонерне товариство “Укртелеком» в особі Волинської філії «Укртелеком», м. Луцьк
про визнання недійсною реєстрації права власності
встановив: позивач - Українське державне підприємство поштового зв'язку “Укрпошта» в особі Волинської дирекції УДППЗ “Укрпошта», звертаючись до господарського суду з адміністративним позовом просить визнати недійсною реєстрації права власності за ВАТ “Укртелеком» на об'єкт нерухомого майна - ? частини приміщення червоного куточка, площею 61,9 кв.м., що знаходиться за адресою: Волинська обл., смт. Шацьк, вул. Сковороди, 30 та належить УДППЗ «Укрпошта» в особі Волинської дирекції УДППЗ «Укрпошта» на праві господарського відання.
В підтвердження позовних вимог посилається на угоду про спільне користування будинком, належними до нього спорудами і при будинковою територією та дольову участь у витратах на їх утримання від 15.02.1996р.; рішення виконавчого комітету Швацької селищної ради № 17.1 від 13.03.2008р.; лист № 279 від 05.06.2008р.; наказ МЗУ № 173 від 29.11.1994р., № 143 від 29.12.1994р.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 17 КАС України до компетенції адміністративних судів віднесено спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Спір, що виник, стосується права власності на об'єкт нерухомості -адміністративну будівлю і не пов'язаний із захистом прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, що виключає розгляд справи у порядку адміністративного судочинства (постанова Верховного Суду України від 13.05.2008 № 1/23).
Разом з тим, за своїм змістом даний позов - це фактично вимога про визнання права власності на об'єкт нерухомого майна.
Суд звертає увагу позивача на те, що даний спір, який виник з адміністративно-правових відносин, пов'язаний із спором про право, який підлягає розгляду за правилами ГПК України. При цьому форма і зміст позовної заяви повинні відповідати вимогам ст.ст. 54, 55 ГПК України з викладенням обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; зазначенням доказів, що підтверджують позов; законодавства, на підставі якого подається позов.
При подачі позову про визнання права власності, державне мито сплачується з майнової вимоги у розмірі 1% від вартості майна та 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн.) з вимоги немайнового характеру.
Керуючись п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ухвалив:
1.Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Позовні матеріали на 41-му арк., в т.ч. платіжне доручення № 5191 від 13.11.2008р., повернути позивачу.
Заява про апеляційне оскарження ухвали може бути подана до адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 5 днів з дня проголошення ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.М.Дем'як