Постанова від 14.11.2008 по справі 02/170-72А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" листопада 2008 р.

Справа № 02/170-72А.

13 год. 00 хв.

За заявою Луцької об'єднаної державної податкової інспекції, м. Луцьк

до Товариства з обмеженою відповідальністю «СТМ -Сучасні торгівельні мережі», м. Луцьк

про застосування адміністративного арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунку платника податків

Головуюча суддя Костюк С.В.

При секретарі Кідиба Т.О.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від заявника: Сахарчук А.А. -гол. держ. под. інспектор юрид. відділу, довіреність №45 від 16.09.2008 р.; Якобчук О.А. -гол. держ. под. ревізор-інспектор, довіреність №117 від 14.11.2008 р.; Денисюк Р.Є. -гол. держ. под. ревізор-інспектор, довіреність №118 від 14.11.2008 р.;

Від відповідача: Міщук І.В. -представник, довіреність від 01.06.2008 р.

Права та обов'язки представникам заявника та відповідача роз'яснені відповідно до ст.ст. 49,51 КАС України.

Відводу складу суду не заявлено.

Відповідно до ст.126 КАС України представникам заявника та відповідача повідомлено про здійснення повного фіксування судового процесу технічними засобами, а саме: програмно-апаратного комплексу «Діловодство суду» за ініціативою суду.

Згідно ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 14.11.2008р. о 13 год. 00 хв. оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

СУТЬ СПОРУ: 13.11.2008 р. о 14 год. 14 хв. за вих. №3808/10/10-012 Луцька ОДПІ подала до господарського суду заяву про застосування адміністративного арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках платника податків -Товариства з обмеженою відповідальністю «СТМ -Сучасні торгівельні мережі» строком на 96 годин.

Заява Луцької ОДПІ мотивована тим, що 25.09.2008 р. платник податків не допустив до перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу з питань дотримання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»посадових осіб Луцької ОДПІ, які діяли згідно направлень на перевірку від 25.09.2008 р.

Представник товариства у судовому засіданні вимогу заявника заперечив з підстав порушення Луцькою ОДПІ Конституції України та Закону України «Про державну податкову службу в Україні»щодо порядку проведення перевірки. Також вказав, що збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства товариством перераховано своєчасно, однак по вині Промінвестбанку дана сума не поступила на рахунок податкового органу.

Також заявив усне клопотання про відкладення розгляду заяви для надання можливості підготувати письмові заперечення на вимогу заявника, яке відхилено судом, оскільки проводиться технічна фіксація судового процесу, тому відповідач не позбавлений можливості надати заперечення безпосередньо в судовому засіданні.

Розглянувши надані матеріали, заслухавши пояснення представників заявника -Луцької ОДПІ, перевіряючого Якобчука О.А. та ТзОВ «СТМ -Сучасні торгівельні мережі», суд вважає заяву Луцької ОДПІ обґрунтованою.

При цьому суд виходив з наступного:

Згідно довідки про взяття на облік платника податків від 21.03.2007 р. №269 ТзОВ «СТМ -Сучасні торгівельні мережі» взяте на облік Луцькою ОДПІ 06.10.2006 р. за №749 (а.с.23).

29.08.2008 р. в.о. начальника Луцької ОДПІ затверджено план перевірок відділу оперативного контролю щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу Луцької ОДПІ на вересень 2008 р., в тому числі: ТзОВ «СТМ -Сучасні торгівельні мережі» 34649170 (№35) (а.с.24-26).

25.09.2008 р. начальником Луцької ОДПІ видано направлення за №002115, №002117, №002116, 002119 та №002118 (а.с.9-13) податковим ревізорам-інспекторам відповідно Денисюку Р.В., Амеженку Я.Ф., Якобчуку О.А., Остапюку С.П. та Новаку О.І. на проведення планової перевірки щодо контролю за додержанням СПД порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю торгових патентів та ліцензій, в період з 25 вересня по 30 вересня 2008 р. ТзОВ «СТМ -Сучасні торгівельні мережі» , 34649170. Проте зазначених вище службових осіб не було допущено до перевірки, що стверджується актом відмови платника від допуску до проведення перевірки від 25.09.2008 р., складеним оперуповноваженим ГВПМ Луцької ОДПІ Приймачуком Ю.В., який був повідомлений про даний факт перевіряючими (а.с.8).

Згідно з п.4 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№509-ХІІ (далі -Закону України №509- ХІІ) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Відповідно до ст.ст.15,16 Закону України “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995р. зі змінами та доповненнями (нова редакція згідно Закону України № 1776-III від 01.06.2000р.) планові або позапланові перевірки осіб, що використовують РРО, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Частиною 1 ст.11 Закону України №509-ХІІ передбачено, що посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків оформленого належним чином направлення на перевірку під розписку.

Як вбачається з матеріалів справи, видані працівникам податкової інспекції направлення на перевірку №002115, №002117, №002116, 002119 та №002118 відповідають вимогам п.1 ч.1 ст.11 Закону України №509-ХІІ, оскільки там зазначено вид перевірки (планова, позапланова), підстава, дата початку і закінчення перевірки, чим спростовано твердження товариства щодо порушення порядку проведення перевірки.

Відповідно до підп. «г»п.9.1.2 ст.9 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ (далі -Закон України №2181-ІІІ) арешт активів може бути застосовано, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб податкового органу до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів або пов'язані з отриманням інших об'єктів оподаткування, електронних контрольно-касових апаратів, комп'ютерних систем, що застосовуються для розрахунків за готівку або з використанням карток платіжних систем, вагокасових комплексів, систем та засобів штрихового кодування.

13.11.2008 р. начальником Луцької ОДПІ прийнято рішення про наявність обставин, які є підставою для застосування адміністративного арешту у вигляді зупинення операцій на рахунку ТзОВ «СТМ -Сучасні торгівельні мережі»(а.с.4-5).

Згідно підп. 9.3.9 п.9.3 ст.9 Закону України №2181-ІІІ арешт коштів на рахунку здійснюється за заявою податкового органу виключно на підставі рішення суду.

Згідно довідки Луцької ОДПІ (а.с.27) заборгованість ТзОВ «СТМ -Сучасні торгівельні мережі» по платежах до бюджету станом на 11.11.2008 р. становить 55 318,00 грн. по збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства, яка на момент розгляду заяви платником не погашена.

Враховуючи вищенаведене, керуючись Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»,ст.ст.69,71,79,86,117,158-160 КАС України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву задоволити.

2. Застосувати до Товариства з обмеженою відповідальністю «СТМ -Сучасні торгівельні мережі»адміністративний арешт у вигляді зупинення операцій на рахунках: Волинському ГРУ «Приватбанк»м. Луцьк, МФО 303440, р/р №26051055441203 та р/р 26006055441203; у ВОФ АКБ «Укрсоцбанк»м. Луцьк, МФО 303019 р/р 26000070078991; філія «Відділення Промінвестбанку» м. Луцьк, МФО 303138 р/р №260063011838; ВАТ «Родовід Банк»м. Київ, МФО 321712 р/р №26000005000807 строком на 96 годин, починаючи з 15 год. 00 хв. 14.11.2008 р.

Суддя С.В. Костюк

Дата підписання

постанови -14.11.2008 р. 15 год. 00 хв.