Ухвала від 13.11.2008 по справі 37/101-08

Україна

Харківський апеляційний господарський суд

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

"13" листопада 2008 р. Справа № 37/101-08

Колегія суддів у складі:

головуючого судді Токар М.В., судді Івакіна В.О. , Лакіза В.В.

розглянувши апеляційну скаргу відповідача вх. №2652Х/1-8 на рішення господарського суду Харківської області від "01" липня 2008 р. по справі № 37/101-08

за позовом Відкритого акціонерног товариства "Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе", м. Харків

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стройиндустрия" м. Харків

про стягнення 60000,00 грн.

встановила:

Позивач, ВАТ "Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе", звернувся до господарську суду Харківської області з позовом, в якому після уточнення вимог, просив суд розірвати договір оренди № 1-УС/05 від 04.01.05 р., виселити ТОВ "Стройиндустрия" з незаконно займаних 20,00 кв. м нежитлової будівлі літ. "А-1" та зобов'язати звільнити огороджену прилеглу територію майданчика площею 4800,00 кв. м за договором оренди № 1-УС/05 від 04.01.05 р., яка знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Свистуна, 1-Г, стягнути з ТОВ "Стройиндустрия" 60825,00 грн. орендної плати.

Рішенням господарського суду Харківської області від 01 липня 2008 р. по справі № 37/101-08 (суддя Доленчук Д.О.) позов задоволення повністю. Виселено ТОВ "Стройиндустрия" з незаконно займаних 20,00 кв. м нежитлової будівлі літ. "А-1" та зобов'язано звільнити огороджену прилеглу територію майданчика площею 4800,00 кв. м за договором оренди № 1-УС/05 від 04.01.05 р., яка знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Свистуна, 1-Г, стягнуто з ТОВ "Стройиндустрия" на користь ВАТ "Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе" 60825,00 грн. орендної плати, державне мито у розмірі 778,25 грн. та судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 118,00 грн.

Відповідач, ТОВ "Стройиндустрия", з рішення суду першої інстанції не погодився, звернувся до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що вважає рішення безпідставним і незаконним, прийнятим з порушенням норм матеріального й процесуального права. Просить рішення господарського суду Харківської області від 01 липня 2008 р. по справі № 37/101-08 скасувати, прийняти нове, яким у задоволенні позовних вимог позивачу відмовити.

Крім того, ТОВ "Стройиндустрия" надав заяву про відновлення пропущеного строку подачі апеляційної скарги посилаючись на те, що строк пропущений з поважних причин, а саме: рішення по справі винесено 01.07.08 р., повний текст підписано 07.07.008 р., однак рішення суду відповідачем не було отримано. Про існування даного рішення відповідач дізнався лише 20.08.08 р. після отримання постанови про відкриття виконавчого провадження Фрунзенським ВДВС ХМУЮ.

29.08.08 р. відповідач подав до господарського суду Харківської області заяву про видачу копії рішення у справі. Фактично копія рішення суду у справі була видана представнику відповідача у вересні 2008 р., в зв'язку з чим був пропущений строк для подачі апеляційної скарги.

Колегія суддів розглянула заявлене клопотання , перевірила матеріали справи і дійшла висновку, що апеляційна скарга не може бути прийнята, а клопотання відповідача про відновлення строку на оскарження рішення не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно частини 1 статті 93 ГПК України апеляційна скарга подається, а апеляційне подання вноситься, протягом десяти днів з дня прийняття рішення місцевим господарським судом, а у разі якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення - з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 ГПК України відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги можливе протягом трьох місяців з дня прийняття рішення місцевим господарським судом. Вказаний строк є присічним і відновленню не підлягає.

Як свідчать матеріали справи рішення господарським судом Харківської області прийнято 01.07.08 р., повний текст підписано 07.07.008 р. та направлено поштою на адресу сторін 07.07.08 р. Апеляційна скарга згідно відмітки господарського суду Харківської області подана 05.11.08 р.

Тобто, відповідачем пропущений трьох місячний строк протягом якого можливе відновлення пропущеного строку на подання апеляційної скарги, в зв'язку з чим клопотання ТОВ "Стройиндустрия" про відновлення строку на подання апеляційної скарги задоволенню не підлягає, а у прийнятті апеляційної скарги необхідно відмовити.

Керуючись статтями 22, 53, 86, 93, 106 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів, -

ухвалила:

1. Клопотання ТОВ "Стройиндустрия" про відновлення строку на подання апеляційної скарги залишити без задоволення.

2. У прийняті апеляційної скарги відмовити.

Додаток: Повернути ТОВ "Стройиндустрия" апеляційну скаргу та додані до неї матеріали на 11 арк., а саме:

- апеляційну скаргу на 5 арк.

- платіжне доручення № 47 від 19.06.08 р. на 1 арк.

- заява про відновлення пропущеного строку подачі апеляційної скарги на 2 арк.

- платіжне доручення № 99 від 30.10.08 р. на 1 арк.

- фіксальний чек від 04.11.08 р. на 1 арк.

- опис на 1 арк.

Головуючий суддя Токар М.В.

Судді Івакіна В.О.

Лакіза В.В.

Попередній документ
2372132
Наступний документ
2372134
Інформація про рішення:
№ рішення: 2372133
№ справи: 37/101-08
Дата рішення: 13.11.2008
Дата публікації: 26.11.2008
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Харківський апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Договірні, переддоговірні немайнові, спори:; Орендні правовідносини; Інший спір про орендні правовідносини