"12" листопада 2008 р.
Справа № 01-15/80
Суддя господарського суду Волинської області Якушева І.О., розглянувши матеріали
за позовом Люблинецької селищної ради, смт.Люблинець, Ковельського району
до Люблинецького виробничого управління житлово-комунального господарства, смт.Люблинець, Ковельського району
про усунення перешкод у користуванні майном,
Люблинецька селищна рада звернулася з позовом до Люблинецького ВУЖКГ про усунення перешкод у користуванні майном, посилаючись на положення Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України).
У відповідності із ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частина 2 цієї статті встановлює, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;
4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;
5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Із змісту позовної заяви вбачається, що позивачем як суб'єктом права управління майном, що перебуває у комунальній власності і належить відповідній територіальній громаді, подано позов на захист права власності, тобто в правовідносинах, які склалися між позивачем і відповідачем, позивач не діє як суб'єкт владних повноважень .
Враховуючи наведене, з огляду на положення ст.17 КАС України, спір між Люблинецькою селищною радою і Люблинецьким ВУЖКГ щодо усунення перешкод у користуванні майном не є публічно-правовим, а тому позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно з п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Як встановлено ч.5 ст.109 КАС України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Одночасно повертається без розгляду і заява про забезпечення позову, оскільки відмовлено у прийнятті позову, на забезпечення якого подано заяву.
Керуючись частинами 1, 2 ст.2, п.1 ст.17, п.1 ч.1 ст.109, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
1. У прийнятті позовної заяви Люблинецької селищної ради до Люблинецького виробничого управління житлово-комунального господарства про усунення перешкод у користуванні майном відмовити.
2. Позовні матеріали на 24 арк., в т.ч. квитанцію № 2327, повернути позивачу.
3. Заяву про забезпечення позову на 2-х арк. повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п"яти днів з дня проголошення ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя