"05" листопада 2008 р.
Справа № 01-14/429
Суддя господарського суду Волинської області Якушева І.О., розглянувши матеріали
за позовом українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» в особі Волинської дирекції УДППЗ «Укрпошта», м. Луцьк
до Берестянської сільської ради, комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації",
третьої особи: Міністерства транспорту та зв'язку, м. Київ
про визнання права власності, зобов'язання здійснити реєстрацію, видати свідоцтво про реєстрацію права власності,
позивач звернувся з позовною заявою до господарського суду, в якій просить визнати за державою в особі Міністерства транспорту та зв'язку України право власності на відділення поштового зв'язку, що знаходиться за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, с.Берестяне, вул.Перемоги,7; зобов'язати КП "Волинське ОБТІ" зареєструвати право власності на це майно та видати свідоцтво про реєстрацію права власності.
Відповідно до вимог п.5 ст.54 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, зазначення і подання доказів, що підтверджують позов, законодавство, на підставі якого подається позов.
Позивачем не обгрунтовано пред'явлення до господарського суду позову про визнання права власності за державою в особі Міністерства транспорту та зв'язку України право власності на відділення поштового зв'язку, що знаходиться за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, с.Берестяне, вул.Перемоги,7 з огляду на те, що рішенням №10 від 27.03.2008р. виконавчим комітетом Берестянської сільської ради прийнято рішення №10, згідно з яким вирішено оформити за державою в особі Міністерства транспорту та зв'язку України право власності на частину будівлі відділення зв'язку площею 26,9 кв.м. в с.Берестяне, Ківерцівського району, вул.Перемоги,7.
Позивачем не обгрунтовано також вимоги про зобов'язання КП "Волинське ОБТІ" зареєструвати право власності на це майно та видати свідоцтво про реєстрацію права власності, оскільки, як вбачається із змісту позовної заяви, КП "Волинське ОБТІ" відмовлено позивачу у реєстрації права власності на приміщення зв'язку, проте позивачем не наведено доказів, які б свідчили про незаконність прийнятого реєстратором рішення про відмову.
Відповідно до п.1.12. Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затв. наказом Міністерства юстиції України 18.02.2002р. за №157/6445 (надалі - Тимчасового положення), відмова в реєстрації прав власності на нерухоме майно може бути оскаржена відповідно до чинного законодавства.
Позивачем не зазначено, чи оскаржувалось рішення про відмову в реєстрації права власності.
З огляду на положення п.п."а п.6.1. Тимчасового положення, позивачем не обгрунтовано вимоги про зобов'язання КП "Волинське ОБТІ" видати свідоцтво про право власності на будівлю, право власності на яке було оформлено виконавчим комітетом Берестянської сільської ради.
Разом з цим позивачем при зверненні до господарського суду всупереч вимог ст.58 ГПК України порушено правила поєднання позовних вимог, оскільки об'єднано в одній позовній заяві вимоги різного характеру до різних відповідачів, які не зв'язані між собою підставою виникнення:
Відповідно до п.5 ст.63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо порушено правила поєднання вимог або об'єднано кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору.
Позивачем не обгрунтовано визнання права власності на відділення поштового зв'язку за державою в особі Міністерства транспорту та зв'язку України.
Наведені обставини відповідно до ч.3 ст.63 ГПК України є підставою для повернення позовної заяви, що не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Разом з цим слід звернути увагу позивача, що комунальні підприємства бюро технічної інвентаризації на основі законодавства виконують делеговані владні повноваження у сфері суспільних правовідносин, пов'язаних зі здійсненням від імені держави дій щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно, тобто є суб'єктом владних повноважень в розумінні пункту 7 статті З Кодексу адміністративного судочинства України. У відповідності з пунктом 7 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України, після набрання чинності цим Кодексом заяви і скарги у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, а також апеляційні, касаційній скарги (подання) розглядаються в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Керуючись п.п.3, 5 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
позовну заяву позивачу на 48 арк., в т.ч. платіжні доручення №№ 4588, від 08.10.2008р., 4943 від 28.10.2008р., 4589 від 08.10.2008р. повернути без розгляду.
Суддя