Постанова від 15.11.2010 по справі 2а-2653/10/1170

Копія Справа № 2а-2653/10/1170

Категорія статобліку 6.6.5

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2010 року м. Кіровоград

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Флоренка О.Ю.

при секретарі -Галушко О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Епсілон»про стягнення податкового боргу в загальній сумі 4351,20 грн., -

ВСТАНОВИВ:

12 липня 2010 року Кіровоградська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Епсілон», в якій просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 4351,20 грн. за рахунок майна боржника.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, 16.11.2009 року працівниками податкового органу було проведено перевірку господарської одиниці - аптечний кіоск, який розташований за адресою, м. Кіровоград, вул. Ж.Революції, що належить ТОВ «Епсілон», щодо здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. В результаті чого було складено акт №0568/11/28/23/20634681 на підставі акта перевірки від 16.11.2009 року №0568/11/28/23/20634681 прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С»у сумі 4351,20 грн. Відповідачем в установлені строки сума заборгованості в розмірі 4351,20 грн. не погашена.

У судовому засіданні представники позивача Панасенко І.Б. та Фріга О.В. позовні вимоги підтримали в повному обсязі з підстав, зазначених у позовні заяві.

Представник відповідача Хом'як В.Я. у судовому засіданні заперечив проти задоволення адміністративного позову, з підстав, наведених у письмових запереченнях (а.с. 22-23), а саме зазначив, що у відповідача відсутні підстави і правомірність застосування штрафних санкцій передбачених ст.ст. 20, 21 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», а тому рішення в частині застосування даних фінансових санкцій в розмірі 4231.20грн. є протиправним і підлягає скасуванню.

Заслухавши представників сторін, дослідивши у судовому засіданні подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що адміністративний позов належить задовольнити в частково.

Відповідно до абз. 2 п. 2, п.11 ч.1 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні", органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, уповноважені здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Епсілон»зареєстровано виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради 03.03.1994 року, номер запису про включення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру 1 444 120 0000 001734 (а.с. 27). Відповідно до довідки №31790 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, відповідач є юридичною особою (а.с. 26).

Судом встановлено, що 16.11.2009 року працівниками податкового органу проведено перевірку відповідача господарської одиниці - аптечний кіоск, який розташований по вул. Ж.Революції, м. Кіровоград, що належить ТОВ «Епсілон», щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Перевірку проведено в присутності провізора Боровкової О.С. За результатами проведеної перевірки складений акт від 16.11.2009 року №0568/11/28/23/20634681 (а.с.6-7).

В ході перевірки було виявлено порушення, а саме, невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операції, невідповідність складає 7 грн., чим порушено п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року (зі змінами та доповненнями); порушення режиму попереднього програмування, а саме лікарський засіб «Амізон»№ 20 запрограмований, як «Протівовірусне», чим порушено п.11 ст. З Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року (зі змінами та доповненнями); реалізація товарних запасів з порушенням порядку встановленому законодавством обліку товарних запасів за цінами реалізації та зберігання, а саме розрахункові операції проводяться через реєстратор розрахункових операції без використання режиму попереднього програмування, отже відсутні підтверджуючі документи на вибуття товарів. Згідно відомостей виявлено нестачу товарних запасів на загальну суму 2115,60 грн., чим порушено п.12 ст.З Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року (зі змінами та доповненнями). На господарській одиниці використовується реєстратор розрахункових операцій Міні 600 МЄ програмне забезпечення якого дозволяє проводити розрахункові операції з використанням режиму попереднього програмування.

Від підписання акта перевірки провізор Боровкова О.С. відмовилась, про що складено акт від 16.11.2009 року № 23/2320 про відмову від підписання матеріалів перевірки.

На підставі акта перевірки від 16.11.2009 року №0568/11/28/23/20634681 було винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 01.12.2009 року №0006032320, яким відповідачеві визначено суму штрафних санкцій у розмірі 4351,20 грн., за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій (а.с.14).

Позивач не погодившись із рішенням про застосуванням штрафних (фінансових) санкцій форми «С»від 01.12.2009 року №0006032320 звернувся із скаргою до Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області. Рішенням Державної податкової адміністрації у Кіровоградській області від 22.01.2010 року вих. 518/6/25-0415 та №977/725-0415 «Про результати розгляду скарги», податкове повідомлення -рішення залишено без змін, скарга позивача без задоволення (а.с. 41-44).

Що стосується порушень, зазначених в акті перевірки, суд встановив, що такі порушення мали місце, а саме невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операції невідповідність складає 7,00 грн., чим порушено п. 13 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (із змінами та доповненнями).

Сума готівкових коштів, виявлених перевіряючими на місці проведення розрахунків становила 387,24 грн. згідно розписки провізора Боровкової О.С. сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій склала 7,00 грн., що підтверджується розпискою провізора Боровкової О.С.

Відповідно до п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до пп. 4.5 п. 4 „Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги)", затвердженого наказом ДПА України від 1 грудня 2000 року № 614, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 року за № 107/5298 встановлено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через реєстратор розрахункових операцій з використанням „службове внесення" та „службова видача", якщо таке внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій.

Відповідно до абз. 6 п. 22 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 року № 108 „Про Порядок заняття торгівельною діяльністю і правила торговельного обслуговування населення", забороняється зберігання в касі (грошовому ящику, сейфі) грошей готівкою, які не належать підприємству, а також особистих речей касира чи інших працівників підприємства.

Враховуючи викладене загальна сума штрафних (фінансових) санкцій повинна складати 35,00 грн. (7,00 х 5 = 35 грн.).

Суд вважає, що оскільки встановлені перевіркою порушення мали місце, тому позивачем правомірно застосовані і штрафні (фінансові) санкції.

Також відповідачем порушено режим попереднього програмування, а саме лікарський засіб «Амізон»№ 20 запрограмований, як «Протівовірусне», чим порушено п.11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року (зі змінами та доповненнями).

Згідно до п.11 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Відповідно до п.6 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах, п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Враховуючи викладене загальна сума штрафних (фінансових) санкцій повинна складати 85,00 грн., що підтверджується розрахунком суми штрафних (фінансових) санкцій до акту перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункової операцій від 16.11.2009 року №001083 (а.с. 8).

Суд вважає, що оскільки встановлені перевіркою порушення мали місце, тому позивачем правомірно застосовані і штрафні (фінансові) санкції.

Крім того, у відповідача виявлено, нестачу товарних запасів на загальну суму 2115,60 грн., чим порушено п. 12 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Згідно до п.12 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Відповідно із ст. 6 Закону №265/95, облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем ? фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Епсілон»(25001, м. Кіровоград, вул. К.Маркса, буд.82, ід. код 20634681, р/р №26003301566 Ф. Кіровоградське ОУ ВАТ Ощад м. Кіровоград, МФО 323475, №2600942088501 Одеська область Ф.АКБ «УСБ»м. Одеса, МФО 328016) за рахунок його активі на користь Державного бюджету України в особі Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції (м. Кіровоград, вул. Глінка, 2, м. Кіровоград, отримувач УДК у м. Кіровограді ід. код 24145329, банк ГУДКУ у Кіровоградській області, МФО 823016, р/р №31114104700002) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в сумі 120,00 грн.

3. В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом десяти днів з дня отримання копії постанови суду, апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 15.11.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 19.11.2010 р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Суддя (підпис) О.Ю. Флоренко

Згідно з оригіналом:

Суддя О.Ю. Флоренко