Ухвала від 25.04.2012 по справі 2а/0370/1157/12

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

25 квітня 2012 року Справа № 2а/0370/1157/12

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Денисюк Р.С., вивчивши матеріали позовної заяви Публічного акціонерного товариства «Райффайзен банк Аваль» до Підрозділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області, Другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю «Веселка» про визнання протиправними та скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство «Райффайзен банк Аваль» звернулося з адміністративним позовом до Підрозділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області, Другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю «Веселка» про визнання протиправними та скасування постанов №28784150 від 16.09.2011 року про відкриття виконавчого провадження та №31380823 від 27.02.2012 року про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження.

Позовна заява підлягає залишенню без розгляду з таких підстав.

Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Стаття 181 КАС України передбачає особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби. Так, відповідно до частини першої цієї статті, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до частини другої статті 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем заявлено позов про визнання протиправними та скасування постанов №28784150 від 16.09.2011 року про відкриття виконавчого провадження та №31380823 від 27.02.2012 року про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження.

Як вбачається з доданих до матеріалів справи документів, позивач звертався 04.04.2012 року з письмовою заявою до приватного нотаріуса Луцького міського нотаріального округу Волинської області ОСОБА_2 про надання витягу з Єдиного реєстру заборон, отже позивачу стало відомо про порушення його прав, свобод чи інтересів 04.04.2012 року, а звернувся до суду з позовною заявою лише 23.04.2012 року, що підтверджується відбитком штемпеля вхідної кореспонденції №5981/12, тобто після закінчення десятиденного строку встановленого частиною 2 статті 181 КАС України та позивачем не наведено правових підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.

Крім того, отримання 04.04.2012 року позивачем витягу з Єдиного реєстру заборон не перешкоджало йому оскаржити дії або бездіяльність державного виконавця, в строк визначений чинним законодавством.

Як передбачено частиною першою статті 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Таким чином, оскільки позивач звернувся з адміністративним позовом до Підрозділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області, Другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю «Веселка» про визнання протиправними та скасування постанов тільки 23.04.2012 року, тобто після закінчення десятиденного строку звернення до адміністративного суду, встановленого частиною другою статті 181 КАС України, відсутні правові підстави для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, тому позовну заяву слід залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 99 ч.1, 100, 107,181 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Райффайзен банк Аваль» до Підрозділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області, Другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю «Веселка» про визнання протиправними та скасування постанов залишити без розгляду.

Залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Р.С. Денисюк