Постанова від 17.04.2012 по справі 2а/0370/939/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2012 року Справа № 2а/0370/939/12

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Денисюка Р.С.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Любешівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю,

ВСТАНОВИВ:

Любешівський районний центр зайнятості (далі - Любешівський РЦЗ) звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 331,97 грн.

Даний позов мотивовано тим, що 10.02.2010 року ОСОБА_1 звернулася до Любешівського РЦЗ в пошуках роботи. Відповідно до статті 2 Закону України «Про зайнятість населення» 17.02.2010 відповідачу було надано статус безробітної та призначено виплату допомоги по безробіттю, а 11.02.2011 року припинено виплату допомоги по безробіттю у зв'язку із закінченням строку виплат.

15.02.2012 року спеціалістами центру зайнятості було проведено розслідування страхового випадку та встановлено, що під час перебування на обліку в центрі зайнятості ОСОБА_2 перебувала у трудових відносинах з ДП «Любешівагроліс» на посаді прибиральниці.

Відповідач такий факт приховала та незаконно отримала допомогу по безробіттю за період з 24.01.2011 року по 11.02.2011 року в сумі 331,97 грн..

Любешівським РЦЗ вживались заходи для повернення коштів, однак ОСОБА_1 в добровільному порядку кошти не повернула. Тому, позивач просить стягнути з відповідача в користь Любешівського РЦЗ кошти в розмірі 331,97 грн., які отримані незаконно.

Представник позивача в судове засідання не прибув, на адресу суду надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не прибула, хоча належним чином була повідомлена про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Ухвалою суду від 17.04.2012 року відповідно до частини 6 статті 128 КАС України, розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження.

Дослідивши подані суду письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно з пунктом 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюються на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках встановлених Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту б частини 3 статті 1 Закону України «Про зайнятість населення» в Україні до зайнятого населення належать громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України "Про особисте селянське господарство".

Відповідно до статті 2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.

Пунктом 8 частини 1 статті 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено, що виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості.

Судом встановлено, що на підставі заяви ОСОБА_1 від 17.02.2010 року поданої до Любешівського районного центру зайнятості, її зареєстровано в якості безробітного у Любешівському районного центру зайнятості та призначено виплату матеріальної допомоги по безробіттю.

10.02.2010 року відповідачем заповнено персональну картку № 030601510021000001 особи яка звернулася до центру зайнятості у пошуках роботи.

11.02.2011 року ОСОБА_3 було припинено виплату допомоги по безробіттю у зв'язку із закінченням строку виплати.

Актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення № 3 від 15.02.2012 року відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" встановлено, що ОСОБА_1 перебувала на обліку в центрі зайнятості та одночасно працювала на посаді прибиральниці у ДП «Любешівагроліс» з 24.01.2011 року по 02.02.2011 року та з 09.03.2011 року по 21.03.2011 року на підставі трудового договору.

Із додатку до ПК про прийняті рішення щодо нарахувань та платежів вбачається, що за період із 24.01.2011 року по 11.02.2011 року по ОСОБА_1 отримала допомогу по безробіттю в сумі 331,97 грн.

20.02.2012 року Любешівським районним центром зайнятості було видано наказ №НТ120220 про повернення допомоги по безробіттю за період з 24.01.2011 року по 11.02.2011 року та 21.02.2012 року направлено копію даного наказу ОСОБА_1 з вимогою протягом десяти днів з дня його отримання повернути незаконно отримані кошти центру зайнятості.

Відповідно до частини 2 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Частиною 3 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Отже, в порушення вимог вказаної статті відповідач під час перебування в центрі зайнятості на обліку не надала відомостей про обставини, що впливають на умови виплати допомоги по безробіттю та приховала свої трудові відносини з ДП «Любешівагроліс».

Повідомлення таких обставин законодавство покладає на особу. В даному випадку ОСОБА_1 умисно не виконала своїх обов'язків, у зв'язку з чим відповідно до вищезазначеного вказана сума підлягає стягненню із винної особи.

Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи у трудових відносинах з ДП «Любешівагроліс» безпідставно отримала допомогу по безробіттю за період з 24.01.2011 року по 11.02.2011 року в розмірі 331,97 грн., яка на сьогоднішній день не сплачена, а тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають до задоволення в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 128, 158, 162, 163, 186 КАС України, на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»", Закону України «Про зайнятість населення», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь Любешівського районного центу зайнятості незаконно отриману допомогу по безробіттю в розмірі 331 (триста тридцять одну) гривню 97 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий Р.С.Денисюк