м.Вінниця
24 квітня 2012 р. Справа № 2а/0270/1438/12
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Богоноса Михайла Богдановича,
за участю:
секретаря судового засідання: Дмитрука Михайла Володимировича
позивача: ОСОБА_1
відповідача: не прибув;
третьої особи: не прибув;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Корвет"
до: Оратівської районної державної адміністрації Вінницької області
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "ОратівЛатІнвест"
про: визнання незаконним та скасування розпорядження
У березні 2012 року позивач - ТзОВ «Агрофірма «Корвет» звернувся у Вінницький окружний адміністративний суд із позовом до відповідача - Оратівської районної державної адміністрації Вінницької області. У позовній заяві просив визнати незаконним та скасувати Розпорядження Оратівської районної державної адміністрації Вінницької області від 27 грудня 2011 року № 559 «Про надання в оренду нерозподілених (не витребуваних) земельних ділянок (паїв) на території Угарівської сільської ради за межами с. Угарів».
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що 27 грудня 2011 року головою Оратівської районної державної адміністрації Вінницької області видано розпорядження № 559 «Про надання в оренду нерозподілених (не витребуваних) земельних ділянок (паїв) на території Угарівської сільської ради за межами с. Угарове», згідно якого в оренду ТзОВ «ОратівЛатІнвест» було передано земельні ділянки загальною площею 107,9923 га, в тому числі земельні ділянки № 155-4,8344 га., № 113-4,8509 га., № 23-4,8416 га., № 91-4,8216 га., № 93-4,8215 га., № 140-5,3410 га., № 103-4,8490 га., № 107-4,4072 га., №, 56-4,3870 га., № 72-5,3381 га., № 74-6,2902 га., № 24-4,8417 га., № 222-4,6525 га., № 239-4,3941 га., № 232-4,5080 га., № 32-436016 га., № 14-4,8419 га., № 98-5,5101 га., № 98-0,2901 га., № 97-5,8581 га., № 272-4,3505 га., № 247-4,7733 га., № 178-4,5879 га. терміном на 10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Про незаконність вказаного розпорядження на думку позивача свідчить те, що відповідач дійшов помилкового висновку про те, що передані на підставі Розпорядження земельні ділянки № 155-4,8344 га, № 113-4,8509 га, № 23-4,8416 га, № 93-4,8215 га, № 140-5,3410 га, № 103-4,8490 га, № 107-4,4072 га, № 56-4,3870 га, № 72-5,3381 га, № 74-6,2902 га, № 24-4,8417 га, № 222-4,6525 га, № 232-4,5080 га, № 32-436016 га, № 14-4,8419 га, № 178-4,5879 є не витребуваними, оскільки відповідно до ст. 13 Закону України «Про виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» нерозподілені (не витребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи РДА можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участь у розподілі земельних ділянок, повідомляються у письмовій формі, у
разі, якщо відоме їх місцезнаходження. Проте, позивач зазначає, що відповідач дійшов висновку, що земельні ділянки є нерозподіленими у зв'язку із тим, що після спливу певного часу від укладення договорів, власники даних земельних ділянок померли. Тому, на думку позивача, вказане розпорядження підлягає скасуванню.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 13.04.2012 року до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача залучено ТзОВ «ОратівЛатІнвест».
Відповідач та третя особа письмових заперечень на позов суду не надали, у судові засідання явку уповноваженого представника не забезпечили, хоча судом належним чином повідомлялися про дату, час та місце розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, надавши всебічну, повну та об'єктивну оцінку усім обставинам у справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню із наступних підстав.
При розгляді справи судом встановлено, що Розпорядженням Оратівської районної державної адміністрації Вінницької області від 27 грудня 2011 року № 559 «Про надання в оренду нерозподілених (не витребуваних) земельних ділянок (паїв) на території Угарівської сільської ради за межами с. Угарів» надано в оренду ТзОВ «ОратівЛатІнвест» с.м.т. Оратів нерозподілені (не витребувані) земельні ділянки (паї) на території Угарівської сільської ради загальною площею 107,9923 га, в тому числі ділянки: № 155 - 4,8344 га; № 113 - 4,8509 га; № 23 - 4,8416 га; № 91- 4,8216 га; № 93-4,8215 га; №140 - 5,3410 га; № 103 - 4,8490 га; № 107 - 4,4072 га; № 56 -4,3870 га; № 72 - 5,3381 га; № 74- 6,2902 га; № 24 - 4,8417 га; № 222 - 4,6525 га; № 239 - 4,3941 га; № 232 - 4,5080 га; № 32 - 4,6016 га; № 14- 4,8419 га; № 98 - 5,5101 га; № 98 - 0,2901 га; № 97 - 5,8581 га; № 272 - 4,3505 га; № 247 - 4,7733 га, № 178 - 5,5879 га. терміном на 10 (десять) років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Із тексту вказаного Розпорядження вбачається, що підставою для його прийняття стало клопотання генерального директора ТОВ «ОратівЛатІнвест» Довганя В.В. від 22 листопада 2011 року про надання в оренду земель нерозподілених (не витребуваних) земельних ділянок (паїв) на території Угарівської сільської ради за межами с. Угарів.
Із п. 1 та назви Розпорядження вбачається, що передані на підставі нього земельні ділянки вважалися нерозподіленими (не витребуваними) (а.с. 8).
Надаючи оцінку Розпорядженню Оратівської районної державної адміністрації Вінницької області від 27 грудня 2011 року № 559 «Про надання в оренду нерозподілених (не витребуваних) земельних ділянок (паїв) на території Угарівської сільської ради за межами с. Угарів» та доводам позивача щодо його незаконності, суд бере до уваги, що відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 3 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України.
Пунктом 2 статті 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», та пунктом «а» ст. 17 Земельного кодексу України, передбачено, що місцеві державні адміністрації уповноважені розпоряджається землями державної власності відповідно до закону.
В силу п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями за межами населених пунктів здійснюють відповідні органи виконавчої влади.
У відповідності до ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участь у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі, у разі якщо відоме їх місцезнаходження.
Як встановлено судом, саме вважаючи земельні ділянки № 155-4,8344 га., № 113-4,8509 га., № 23-4,8416 га., № 91-4,8216 га., № 93-4,8215 га., № 140-5,3410 га., № 103-4,8490 га., № 107-4,4072 га., №, 56-4,3870 га., № 72-5,3381 га., № 74-6,2902 га., № 24-4,8417 га., № 222-4,6525 га., № 239-4,3941 га., № 232-4,5080 га., № 32-436016 га., № 14-4,8419 га., № 98-5,5101 га., № 98-0,2901 га., № 97-5,8581 га., № 272-4,3505 га., № 247-4,7733 га., № 178-4,5879 га. нерозподіленими (не витребуваними) відповідач прийняв оскаржуване розпорядження про передачу їх в оренду.
Попри це, суд не погоджується із висновком відповідача, що усі вказані у розпорядженні земельні ділянки є нерозподіленими (не витребуваними) з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 3 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» (в подальшому - Закон), підставами для виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) є рішення відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації. Особи, власники сертифікатів на право на земельну частку (пай), які виявили бажання одержати належну їм земельну частку (пай) в натурі (на місцевості), подають до відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації заяву про виділення їм земельної частки (паю) в натурі (на місцевості).
Згідно ст. 7 Закону, проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) розробляється державними та іншими землевпорядними організаціями, які отримали в установленому законом порядку ліцензії на проведення землевпорядних робіт, погоджується відповідною сільською, селищною, міською радою чи районною державною адміністрацією і затверджується на зборах більшістю власників земельних часток (паїв) у межах земель, що перебувають у користуванні одного сільськогосподарського підприємства, та оформляється відповідним протоколом.
В силу ст. 8 Закону, документація із землеустрою щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) включає: проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв); технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку. Державній землевпорядній експертизі підлягає вибірково до 20 відсотків документації із землеустрою щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості). Державна землевпорядна експертиза документації із землеустрою здійснюється до моменту розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) у строк, що не перевищує 20 днів.
Частинами 1 та 4 ст. 9 Закону передбачено, що розподіл земельних ділянок у межах одного сільськогосподарського підприємства між власниками земельних часток (паїв), які подали заяви про виділення належних їм земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості), проводиться відповідною сільською, селищною, міською радою чи районною державною адміністрацією за місцем розташування земельних ділянок на зборах власників земельних часток (паїв) згідно з проектом землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв). Протокол про розподіл земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою чи районною державною адміністрацією і є підставою для прийняття рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) та видачі державних актів на право власності на земельну ділянку власникам земельних часток (паїв).
Із аналізу наведених норм ст.ст. 3, 7, 8, 9 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» вбачається, що процедура виділення земельних ділянок, включає такі стадії:
1) звернення суб'єкта права на земельну частку (пай) із заявою до місцевої ради або районної державної адміністрації про виділення земельної частки (паю) в натурі;
2) у разі подання заяв більшістю власників земельних часток (паїв) у межах одного сільськогосподарського підприємства відповідний орган приймає рішення про розробку проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв);
3) розроблення документації із землеустрою щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) включає: проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) та технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку;
4) погодження та державну землевпорядну експертизу документації із землеустрою;
5) розподіл земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв);
6) затвердження протоколу про розподіл земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) відповідною радою чи районною державною адміністрацією;
7) прийняття рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості);
8) видачу та реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку власникам земельних часток (паїв).
Отже, невитребувана земельна частка (пай) може переходить в статус нерозподілених земельних ділянок лише після затвердження проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) та розподілу земельних ділянок.
Відповідно, нерозподілена (невитребувана) земельна ділянка - земельна ділянка, що була запроектована, проте не була розподілена на зборах власників земельних часток (паїв) через неявку на збори осіб-власників права на земельну частку (пай) чи їх спадкоємців. Статус же нерозподілених (невитребуваних) земельні ділянки набувають вже після проведення зборів стосовно розподілу земельних ділянок.
Абзацом 1 Перехідних положень Закону України «Про оренду землі» передбачено право власники сертифікатів на право на земельну частку (пай) до виділення їм у натурі (на місцевості) земельних ділянок укладати договори оренди земель сільськогосподарського призначення.
Із комплексного аналізу змісту вказаних положень законодавства України вбачається, що земельна частка (пай) залишається нерозподіленою (невитребуваною), коли не закінчено процедуру виділення земельних ділянок в натурі й особа, якій належить зазначене право, не реалізує його іншим чином.
Отже, нерозподіленими (невитребуваними) земельними ділянками можна вважати лише ті земельні ділянки щодо яких не оформлено державний акт або сертифікат на земельну частку (пай). При цьому, за наявності сертифіката на земельну частку (пай), правовий режим нерозподілених (невитрибуваних) земельні ділянки матимуть лише за умови, якщо розподіл земельних ділянок, передбачений ст. 9 Закону, відбувся без участі власника земельної частки (паю) чи його спадкоємців, за умови, що останні повідомленні про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі, у разі якщо відоме їх місцезнаходження.
Беручи до уваги наведене нормативне обґрунтування, суд вважає, що відсутні правові підстави вважати передані на підставі Розпорядження земельні ділянки № 155-4,8344 га, № 113-4,8509 га, № 23-4,8416 га, № 93-4,8215 га, № 140-5,3410 га, № 103-4,8490 га, № 107-4,4072 га, № 56-4,3870 га, № 72-5,3381 га, № 74-6,2902 га, № 24-4,8417 га, № 222-4,6525 га, № 232-4,5080 га, № 32-436016 га, № 14-4,8419 га, № 178-4,5879 невитребуваними (нерозподіленими), з огляду на те, що на земельні ділянки № № 113, 32, 222, 93, 24, 107, 74, 23, 233, 103, 56, 72, 34, 178, 155 оформлено право власності і такі передані в оренду позивачу на підставі Актів приймання - передачі (а.с. 79-93), що складені на виконання договорів оренди, орендодавцями у яких є ОСОБА_3 (НОМЕР_1 виданий Оратівським РВ УМВС 03.10.2001 р.; с.Угарове, Оратівський район, Вінницька область) - ОСОБА_4 (НОМЕР_2 виданий Оратівським РВ УМВС 03.10.2001 р.; с.Угарове, Оратівський район, Вінницька область) - ОСОБА_5 (НОМЕР_3 виданий Оратівським РВ УМВС 02.10.2001 р.; с.Угарове, Оратівський район, Вінницька область); - ОСОБА_6 (НОМЕР_4 виданий Оратівським РВ УМВС 18.03.2002 р.; с.Угарове, Оратівський район, Вінницька область); ОСОБА_7 (НОМЕР_5 виданий Оратівським РВ УМВС 06.02.1997 р.; с. Угарове, Оратівський район, Вінницька область); ОСОБА_8 (НОМЕР_6 виданий Оратівським РВ УМВС 13.01.1999 р.; с.Угарове, Оратівський район, Вінницька область ); ОСОБА_9 (НОМЕР_7 виданий Оратівським РВ УМВС 30.12.1996 р.; с.Угарове, Оратівський район, Вінницька область ); ОСОБА_10 (НОМЕР_8 виданий Оратівським РВ УМВС 30.01.1997 р.; с.Угарове, Оратівський район, Вінницька область); ОСОБА_11 (НОМЕР_9 виданий Оратівським РВ УМВС 18.12.1996 р.; с.Угарове, Оратівський район, Вінницька область); ОСОБА_12 (НОМЕР_10 виданий Оратівським РВ УМВС 04.07.2002 р.; с.Березівка,Оратівський район, Вінницька область); ОСОБА_13 (НОМЕР_11 виданий Оратівським РВ УМВС 18.03.2002 р.; с.Березівка, Оратівський район, Вінницька область ); ОСОБА_14 (НОМЕР_12 виданий Оратівським РВ УМВС 28.05.1997 р.; с.Березівка, Оратівський район, Вінницька область); ОСОБА_15 (НОМЕР_13 виданий Оратівський РВ УМВС 09.12.1998 р.; с.Каленівка, Оратівський район,Вінницька область) ОСОБА_16 (НОМЕР_14 виданий Оратівським РВ УМВС 11.06.2002 р.; с. Каленівка, Оратівський район,Вінницька область); ОСОБА_17 (НОМЕР_15 виданий Оратівським РВ УМВС 05.03.1997 р.; с.Каленівка, Оратівський район,Вінницька область).
Окрім цього, суд встановив, що на вказані земельні ділянки зазначеним особам видані Державні акти на право приватної власності на землю (а.с. 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 56).
При цьому, підставою для висновку відповідача про належність вказаних земельних ділянок до категорії нерозподілених (невитребуваних) став факт смерті орендодавців, що зазначені вище. Вказана обставина перевірена судом, та підтверджується наданим Угарівською сільською радою Оратівського району Вінницької області листом від 20.04.2012 року № 68. Щодо вказаного, то суд погоджується із доводами позивача у цій частині про те, що згідно із ст.ст. 7, 31 Закону України «Про оренду землі» та Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 року № 220, смерть орендодавця (власника землі) не є підставою для автоматичного припинення договору оренди землі. Окрім цього, факт смерті власника земельної ділянки не тягне за собою зміну правового режиму земельної ділянки та не зумовлює віднесення її до нерозподілених (невитребуваних).
Отже, приймаючи оскаржуване Розпорядження від 27 грудня 2011 року № 559 «Про надання в оренду нерозподілених (не витребуваних) земельних ділянок (паїв) на території Угарівської сільської ради за межами с. Угарів», про передачу земельних ділянок № 155-4,8344 га, № 113-4,8509 га, № 23-4,8416 га, № 93-4,8215 га, № 140-5,3410 га, № 103-4,8490 га, № 107-4,4072 га, № 56-4,3870 га, № 72-5,3381 га, № 74-6,2902 га, № 24-4,8417 га, № 222-4,6525 га, № 232-4,5080 га, № 32-436016 га, № 14-4,8419 га, № 178-4,5879 в оренду ТзОВ «ОратівЛатІнвест», відповідач діяв не у межах наданих законом повноважень, оскільки, як встановлено, підстав визнавати зазначені земельні ділянки невитребуваними відсутні. Окрім цього, відповідачем неправомірно залишено поза увагою, що зазначені земельні ділянки на момент прийняття Розпорядження, що оскаржується, перебували у законному користуванні позивача у справі, що підтверджується наявними у матеріалах справи договорами оренди землі № № 32,110,78,25,106,73,26,72,65,176,142,49,105,8 і підстав для позбавлення права користування позивача вказаними земельними частками (паями) на момент прийняття Розпорядження від 27 грудня 2011 року не було.
Надаючи оцінку оскаржуваному Розпорядженню від 27 грудня 2011 року № 559 в іншій частині, щодо решти переданих в оренду ТзОВ «ОратівЛатІнвест» земельних ділянок, то суд вважає його протиправним, з огляду на те, що як встановлено, та не заперечувалося представником позивача у судовому засіданні, інші, окрім зазначених вище земельні ділянки вважалися нерозподіленими (невитребуваними).
Судом встановлено, що позивач листом № 57 від 21.10.2011 року звертався до відповідача із проханням надати в оренду для ведення товарного с/г виробництва землі невитребуваних паїв площею 24, 5 га із земель Угарівської сільської ради, що не входять в межі села, терміном на 1 рік (а.с. 72).
На вказану заяву відповідачем надано відмову № 3432 від 18.11.2011 р. із підстав неналежності поданої заяви (а.с. 73).
Урахувавши зауваження відповідача викладені у відмові № 3432 від 18.11.2011 р., позивач повторно подав заяву за вих. № 63 від 24.11.2011 року (а.с. 76) на яку отримано відмову (а.с. 77) від 09.12.2011 року, у зв'язку із відсутністю у заяві вказівки на номер та розмір земельних ділянок.
Позивачем втретє подано заяву від 07.02.2012 року № 16 (а.с. 78) у якій із урахуванням зауважень зазначено також номер та площу земельних ділянок невитребуваних паїв площею 20,0033 га із земель Угарівської сільської ради, що не входять в межі села, терміном на 1 рік. Попри це, відповідачем прийнято Розпорядженням від 27 грудня 2011 року № 559 «Про надання в оренду нерозподілених (не витребуваних) земельних ділянок (паїв) на території Угарівської сільської ради за межами с. Угарів» яким земельні ділянки (невитребувані паї) надано в оренду ТзОВ «ОратівЛатІнвест».
Пунктом 2 статті 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», та пунктом «а» ст. 17 Земельного кодексу України, передбачено, що місцеві державні адміністрації уповноважені розпоряджається землями державної власності відповідно до закону.
В силу п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями за межами населених пунктів здійснюють відповідні органи виконавчої влади.
Статтею 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», передбачено, що нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням.
Із змісту розпорядження вбачається, що таке прийнято на підставі в тому числі ст. 124 ЗК України, частина 2 якої передбачає, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу. Тому, суд приходить до висновку про протиправне, в порушення прав позивача, надання в оренду земель нерозподілених (невитребуваних) паїв Угарівської сільської ради, що не входять в межі села, ТзОВ «ОратівЛатІнвест» оскільки посилання чому саме надано перевагу вказаному товариству відсутнє.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Тому, на підставі зазначеного, суд приходить до висновку, що Оратівська районна державна адміністрація Вінницької області приймаючи оскаржуване розпорядження вийшла за межі наданих Законом повноважень, що свідчить про протиправність Розпорядження Оратівської районної державної адміністрації Вінницької області від 27 грудня 2011 року № 559 «Про надання в оренду нерозподілених (не витребуваних) земельних ділянок (паїв) на території Угарівської сільської ради за межами с. Угарів», так як судом встановлено, що частина земельних ділянок (паїв), що передані у користування вказаним Розпорядженням не були нерозподіленими (не витребуваними), а щодо інших земельних ділянок зазначених у розпорядженні порушено порядок надання їх в оренду за наявності кількох претендентів на земельні ділянки. При цьому, відповідачем не доведено правомірності свого рішення. Отже, Розпорядження від 27 грудня 2011 року № 559 підлягає скасуванню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд керується ч. 1 ст. 94 КАС України, в силу якої, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа). Тому, слід стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Корвет» судові витрати в розмірі 32 грн. 19 коп. шляхом їх безспірного списання органом Державної казначейської служби України із рахунку Оратівської районної державної адміністрації Вінницької області.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати Розпорядження Оратівської районної державної адміністрації Вінницької області від 27 грудня 2011 року № 559 «Про надання в оренду нерозподілених (не витребуваних) земельних ділянок (паїв) на території Угарівської сільської ради за межами с. Угарів».
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Корвет» судові витрати в розмірі 32 грн. 19 коп. (тридцять дві гривні девятнадцять копійок) шляхом їх безспірного списання органом Державної казначейської служби України із рахунку Оратівської районної державної адміністрації Вінницької області.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Богоніс Михайло Богданович