Постанова від 23.04.2012 по справі 2а-2268/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2012 р. м. Львів № 2а-2268/12/1370

16 год. 08 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сподарик Н.І., за участі секретаря судового засідання Задорожної М.М., представника позивача Кулицький Р.Я., відповідача ОСОБА_2, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Львівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних санкцій,

встановив:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Львівській області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних санкцій у сумі 6800,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем порушено п. 2 ч. 1 ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: реалізація алкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років. Оскільки сума фінансових санкцій за рішенням № 130448 від 07.11.2011 року самостійно не сплачена, позивач змушений звернутись до суду.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав повністю, просив задовольнити.

Відповідач заперечив позовні вимоги з підстав викладених у письмових запереченнях за вх. № 16621 від 17.04.2012 року. Зазначив, що 30.09.2011 року не продавав спиртного напою. Вважає, що рішення про застосування фінансових санкцій від 07.11.2011 року потрібно скасувати, оскільки адміністративна комісія при виконкомі Стрийської міської ради закрила провадження в справі про адміністративне правопорушення проти гр. ОСОБА_3 Просив суд відмовити в задоволені позову.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши долучені до матеріалів справи докази, оцінив їх в сукупності та встановив наступні фактичні обставини справи:

30.09.2011 року щодо підприємця ОСОБА_3 працівниками Стрийського МВ ГУ МВС України у Львівській області складено протокол ЛВ № 0010650 про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 156 КУпАП. Цього ж дня у неповнолітного ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає АДРЕСА_2) відібрано пояснення лейтенантом міліції Гудзюватим Л.Я. у присутності викладача української мови СВ ХПУ ОСОБА_7 (а.с. 9-10).

Супровідним листом № 7672 від 18.10.2011 року Стрийського МВ ГУ МВС України у Львівській області на адресу Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Львівській області були скеровані матеріали перевірки магазину -кафе за адресою АДРЕСА_3.

На підставі даних матеріалів Стрийського МВ ГУ МВС України у Львівській області, встановлено порушення відповідачем п. 2 ч. 1 ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: продаж тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років та продаж тютюнових виробів, крім сигар, поштучно.

Позивачем прийнято рішення від 07.11.2011 року № 130448 про застосування фінансових санкцій, яким до відповідача застосовано суму фінансових санкцій в розмірі 6800,00 грн., відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Дане рішення було направлено відповідачу поштою з повідомленням про вручення за місцем проживання ОСОБА_3, яке ним отримано 11.11.2011. року (а.с. 6).

Позивач звернувся до суду, оскільки узгоджене рішення не було виконано.

Оцінюючи встановлені обставини та доводи сторін суд виходить з наступних міркувань:

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначаються Законом України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95-ВР ).

Обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів регулюються ст. 15-3 Закон № 481/95-ВР. Так, згідно з п. 2 ч. 1 ст. 15-3 цього Закону, забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років та продаж тютюнових виробів, крім сигар, поштучно.

За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності відповідно до ст. 17 Закону № 481/95-ВР.

Відповідно до п. 9 ч. 2 ст.17 цього Закону, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог ст. 15-3 цього Закону в розмірі 6800 грн. 00 коп. за кожне порушення.

В матеріалах справи відсутні докази оскарження спірного рішення від 07.11.2011 року № 130448 про застосування фінансових санкцій, яке було отримане відповідачем 11.11.2011 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення в матеріалах справи.

На підставі наявних матеріалів справи судом встановлено, що докази сплати відповідачем у встановлені строки до бюджету суми штрафу відсутні.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Відповідно до ст. 17 вказаного Закону, рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України. У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Враховуючи наведене вище, суд вважає, що позов підставний і з відповідача слід стягнути на користь бюджету суму несплачених фінансових санкцій в розмірі 6800,00 грн.

Відповідно до вимог статті 94 КАС України судові витрати у формі судового збору з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163,167 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь державного бюджету (код 25260601, р/р 31116106700017, код платежу -21081100, банк одержувача ГУДКСУ у Львівській області, МФО - 825014) штрафні санкції в сумі 6800,00 (шість тисяч вісімсот ) грн.

Судові витрати з відповідача не стягуються.

Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, виготовленої в повному обсязі. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 27 квітня 2012 року.

Суддя Сподарик Н.І.