Постанова від 25.08.2011 по справі 1170/2а-1735/11

Копія Справа № 1170/2а-1735/11

Категорія статобліку 10.1

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 серпня 2011 року м. Кіровоград

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Флоренка О. Ю.,

при секретарі - Галушко О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма МТС «Техагропром»до Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії Кіровоградської області про скасування рішення від 26.04.2011 року №290, -

ВСТАНОВИВ:

10 травня 2011 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма МТС «Техагропром»звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії Кіровоградської області, в якому просить скасувати рішення відповідача від 26.04.2011 року №290, яким позивачу донараховано страхових внесків у сумі 2132,78 грн. та фінансових санкцій у сумі 959,75 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ТОВ «Агрофірма МТС «Техагропром»вчасно та в повному обсязі сплатило до Пенсійного фонду всі належні з нього платежі. Тому не зрозуміло на якій підставі відповідач донарахував 2132,78 грн. страхових внесків та 959,75 грн. фінансових санкцій, адже в сумі 2132,78 грн. страхові внески сплачені.

У судовому засіданні представник позивача Дьорко А.М. підтримав позовні вимоги повністю, пославшись на обставини викладені в позовній заяві та просила суд задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач, який був належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судових засідань (а.с. 24, 33, 37, 48), жодного разу без поважних причин не з'явився. З урахуванням того, що відповідач є суб'єктом владних повноважень, нез'явлення якого у судове засідання без поважних причин, не є перешкодою для його проведення згідно норм ч. 4 ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе продовжити судовий розгляд справи за відсутності відповідача.

Від відповідача -Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії Кіровоградської області, надійшли заперечення, в яких відповідач зазначив, що винесення рішення від 26.04.2011 року № 290 застосування фінансових санкцій за донарахування сум своєчасно обчислених та не сплачених страхових внесків є правомірним та застосоване з дотриманням норм чинного законодавства, так як позивачем були порушені вимоги ст. ст. 19,20 Закону 1058 під час нарахування та обчислення страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Заслухавши представника позивача, дослідивши у судовому засіданні подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивачем у червні 2010 року було подано звітність про нарахування внесків на загальонобов'язкове державне пенсійне страхування, якою визначено суму до сплати 29277,19 грн. (а.с. 10-12).

26.04.2011 року, головним спеціалістом по контрольно - перевірочній роботі за нарахуванням та сплатою платежів відділу обліку надходження платежів Гриценко Галиною Сергіївною, було проведено планову перевірку позивача з питань дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати внесків на загальонобов'язкове державне пенсійне страхування, забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальонобов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів за період з 01.08.2008 року по 28.02.2011 року та достовірність формування та подання відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальообов'язкового державного пенсійного страхування за період з 01.01.2008 року по 28.02.2011 року. Перевірку проведено з відома керівника ТОВ «Агрофірма МТС «Техагропром»- ОСОБА_4 та в присутності головного бухгалтера -ОСОБА_5 В результаті перевірки складено акт №65 (а.с. 13).

В ході перевірки встановлено порушення вимог ст. 19, 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне Пенсійне страхування», а саме: в червні 2010 року занижений фонд оплати праці найманим працівникам на загальну суму - 6059,02 грн. (ОСОБА_1 - 4381,72грн., ОСОБА_6 - 1677,30 грн.). Донараховано страхових внесків у розмірі 33,2% - 2011,60грн., на 2% у сумі 121,18 грн. Загальна сума донарахованих страхових внесків - 2132,78 грн.; порушено п.2 ч.З ст.21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV з наступними змінами і доповненнями та п.п.8.3 п.8 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 10.06.2004 року №7-6 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції 10.08.2004 року №1000/9599, а саме подання недостовірних відомостей про застрахованих осіб за 2006-2007 роки. За результатами документальної перевірки головному бухгалтеру підприємства ТОВ «Агрофірма МТС «Техагропром»»необхідно надати коригуючи данні до персоніфікованого відділу, інформаційних систем та мереж за найманих працівників.

23.05.2011 року позивачем подано звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за квітень 2011 року (а.с. 51-59).

26.04.2011 року на підставі акта від 26.04.2011 року начальником Управління Пенсійного фонду України в м Олександрії Кіровоградської області прийнято рішення №290 про застосування фінансових санкцій по донарахування органом Пенсійного фонду України або страховиком сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків у розмірі 2132,28 грн. та пені у сумі 949,75 грн. (а.с. 19).

Також відповідачем 26.04.2011 року було прийнято рішення №291 про застосування фінансових санкцій за подання недостовірних відомостей, що використовуються у системі персоніфікованого обліку застосовано, фінансову санкцію у розмірі 70,00 грн. (а.с. 42).

Як вбачається із пояснень представника позивача, щодо порушення ст.ст. 19, 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме в червні 2010 року занижений фонд оплати праці найманим працівникам на загальну суму - 6059,02 грн., оскільки в поданій звітності за червень 2010р., а саме в таблиці 1 «Нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в рядку 2.1 та 2.2. помилково вказано сума 23218,17 грн., тоді як потрібно було вказати суму 29277,19 грн., в рядку 1 вказана правильна сума 29277,19 грн., на своє підтвердження позивачем була надано головна книга, в якій зазначена сума 29277,19 грн. (а.с. 6-7, 60-62).

Відповідно до ч.2 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», передбачено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Відповідно до п.5 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків.

Згідно п.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до п.2 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем здійснено всі залежні від нього дії пов'язані з необхідністю своєчасної сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підтверджується платіжними дорученнями від 19.07.2010 року №173 на суму 585,55 грн. та №175 на суму 9720,03 грн. (а.с. 8-9).

Підсумовуючи вищевикладене, механічна помилка не може вважатися розбіжністю між даними звітності та даними головної книги страхувальника, що і було виявлено відповідачем під час проведення планової перевірки та складено акт № 65 від 26.04.2011 року, оскільки у рядку 1 та 1.1 вказаного звіту зазначена сума 29277,19 грн., а перевірка повинна здійснюватись всебічно і повно зі з'ясуванням всіх фактичні обставини.

На підставі ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд вважає, що рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії Кіровоградської області від 26.04.2011 року №290 про застосування фінансових санкцій по донарахування органом Пенсійного фонду України або страховиком сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків у сумі 2132,28 грн. та пені у сумі 949,75 грн., було винесено не на підставах, не у межах повноважень та не у спосіб, що передбачені законами України, необґрунтовано, а тому його належить визнати протиправними та скасувати.

У відповідності до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

На підставі викладеного та керуючись п. 3 ч. 3 ст. 2, ст.ст. 71, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії Кіровоградської області від 26.04.2011 року №290 про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків.

3. Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма МТС «Техагропром»всі здійснені ним документально підтверджувальні судові витрати в сумі 3,40 грн. з державного бюджету України.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом десяти днів з дня її проголошення, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя (підпис) О.Ю. Флоренко

Згідно з оригіналом:

Суддя О.Ю. Флоренко