Ухвала від 20.04.2012 по справі 2а-1862/12/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

20 квітня 2012 року 2а-1862/12/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Спиридонова В.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Бучанського міського управління юстиції про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії та скасування акту,

ВСТАНОВИВ:

18.04.2012 до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до відділу Державної виконавчої служби Бучанського міського управління юстиціїпро визнання незаконними дій відділу Державної виконавчої служби Бучанського міського управління юстиції при складанні акту опису й арешту майна від 10.04.2012, скасування акту опису й арешту майна від 10.04.2012, складеного державним виконавцем Тимощук О.В. та зобов'язання відділу Державної виконавчої служби Бучанського міського управління юстиції повернути вилучене майно, а саме автомобіль марки HYNDAIELEKTRA, 2005 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1, № кузова НОМЕР_3.

Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Суд звертає увагу на те, що процесуальні відносини, пов'язані з оскарженням рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби одночасно регулюють норми КАС України (стаття 181), Цивільного процесуального кодексу України (розділ VII), Господарського процесуального кодексу України (стаття 1212), які не суперечать одна одній. Метою такого законодавчого визначення юрисдикції справ зазначеної категорії є забезпечення найбільш ефективного здійснення судового контролю за виконанням судових рішень судом, який видав виконавчий документ.

Так, згідно із статтею 383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

В той же час, частини 1, 2 статті 384 ЦПК України визначають, що скаргу може бути подано до суду безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби. Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.

Крім того, відповідно до частини 4 статті 82 Закону України «Про виконавче провадження»рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позовні вимоги стосуються дій та рішень державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Бучанського міського управління юстиції в межах виконавчого провадження по виконанню виконавчого листа Ірпінського міського суду Київської області від 03.10.2011 №2-п-19/2011 про стягнення заборгованості за кредитним договором у сумі 68 463,67 грн. та судові витрати у сумі 804,64 грн. Вказаний виконавчий лист Ірпінським міським судом Київської області видано на виконання заочного рішення від 16.08.2011 у справі №2-п-19/2011 за позовом ПАТ «Райффайзен Банк Аваль»до ОСОБА_1, яким позовні вимоги задоволено. Таким чином, у даному випадку дії державного виконавця оскаржуються стороною (відповідачем) у справі №2-п-19/2011, на виконання рішення по якій видано виконавчий документ Ірпінським міським судом Київської області.

Частиною першою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

З огляду на викладене, позовна заява позивача на дії та рішення органу Державної виконавчої служби щодо виконання виконавчого листа Ірпінського міського суду Київської області не підсудна Київському окружному адміністративному суду, а підлягає розгляду Ірпінським міським судом Київської області в порядку, передбаченому Цивільно-процесуальним кодексом України.

Таким чином, у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити на підставі пункту 1 частини 1 ст. 109 КАС України.

Як вбачається з матеріалів справи, до позовної заяви додано документ про сплату судового збору в розмірі 32,82 грн.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір»сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.

Частина 2 статті 7 цього Закону встановлює, зокрема, що судовий збір у такому випадку повертається повністю.

Враховуючи викладені обставини, суд дійшов висновку, що сплачений в даній справі судовий збір підлягає поверненню позивачу.

Керуючись ст.ст. 107, 109, 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Бучанського міського управління юстиції про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії та скасування акту відмовити.

Повернути ОСОБА_1 (код НОМЕР_2) сплачену суму судового збору в розмірі 32 (тридцять дві) грн. 82 коп. згідно з квитанцією від 18 квітня 2012 року № 4.

Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Спиридонова В.О.