23 квітня 2012 року о/об 09 год. 09 хв. Справа № 0870/3037/12
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Тєтєрєв В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя
до Приватного підприємця ОСОБА_1
про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,
Державна податкова інспекція у Заводському районі м. Запоріжжя (надалі - позивач або ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя) звернулася з адміністративним позовом до Приватного підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач або ПП ОСОБА_1) про стягнення з відповідача на користь Державного бюджету Заводського району м.Запоріжжя 1020 грн. 00 коп. податкового боргу.
У позовній заяві позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що відповідачем не сплачено визначене йому податковим повідомленням-рішенням №0013261701 від 11.10.2011 зобов'язання у розмірі 1020 грн. 00 коп. за збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги позивач підтримує у повному обсязі, просить їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не прибув, про причини неприбуття не повідомив. Також, не надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Про дату, час та місце судового засідання відповідач повідомлявся належним чином.
У зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до ч.4 ст.41 КАС України, не здійснюється.
За приписами ч.2 ст.128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Проте за клопотанням сторони та з урахуванням обставин у справі суд може відкласти її розгляд.
З'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про можливість задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності за адресою: 69034, АДРЕСА_1. ПП ОСОБА_1 має ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
За довідкою №299 від 10.08.2007 відповідача взято на облік ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя 09.08.2007 за №2801.
Відповідно до пп.9.1.15 п.9.1 ст.9 Податкового кодексу України до загальнодержавних належать такі податки та збори: збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
Платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво (ст.1 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства»).
Об'єктом оподаткування збором є виручка - товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі (ст.2 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства»).
Як зазначено у ст.3 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» ставка збору становить півтора відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного статтею 2 цього Закону.
За приписами ч.1-2, 5 ст.4 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства платники, які визначені у статті 1 цього Закону, сплачують на спеціальний рахунок Державного казначейства України щомісяця у строки, визначені законом для місячного звітного періоду. За несвоєчасну сплату збору справляються пеня та штрафи у порядку, визначеному законом. Механізм справляння збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та порядок використання цих коштів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
У п.1-1 «Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 №587 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2007 №613), зазначено, що платники збору самостійно обчислюють його суму, яку зазначають у розрахунку суми збору за формою, встановленою центральним органом державної податкової служби. Платники збору подають щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця, зазначений розрахунок органові державної податкової служби за місцем перебування на податковому обліку. Суму збору, зазначену в розрахунку, платник збору зобов'язаний сплатити протягом десяти календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання розрахунку.
Згідно з пп.49.18.1 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до Акту камеральної перевірки розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства №1821/1701/НОМЕР_1, складеного 11.10.2011 ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя, відповідачем не надано «Розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства» за березень 2011 року згідно з п.49.18.1 ст.49 Податкового кодексу України.
Згідно з п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
В Акті камеральної перевірки розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства №1821/1701/НОМЕР_1, складеного 11.10.2011 ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя, зазначено, що податковим повідомленням-рішенням №0003331701/559 від 09.06.2011 до відповідача застосовано штраф у сумі 01 грн. 00 коп. на підставі п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України.
За результатами розгляду Акту перевірки №1821/1701/НОМЕР_1 від 11.10.2011 ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя прийнято стосовно відповідача податкове повідомлення-рішення №0013261701 від 11.10.2011, яким збільшено грошове зобов'язання ПП ОСОБА_1 за платежем збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства на суму 1020 грн. 00 коп.
Як зазначено у п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкова вимога - це письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Судом досліджено корінець податкової вимоги №952 від 02.06.2011, якою відповідачу запропоновано податковим органом погасити податковий борг.
Згідно з ч.95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вище викладене, судом з'ясовано, що ПП ОСОБА_1 на час судового засідання має податковий борг за збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства у сумі 1020 грн. 00 коп., який у добровільному порядку - не погашений. У зв'язку з цим, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з ПП ОСОБА_1
Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.95 Податкового кодексу України, суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (69034, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету Заводського району м.Запоріжжя 1020 (одна тисяча двадцять) грн. 00 коп. податкового боргу перерахувавши на р/р 34129999700004, банк отримувача ГУДКС України у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 99999999, ЄДРПОУ 38025372.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 23.04.2012.
Суддя (підпис) О.О. Прасов