пр. № 2-а/2608/521/12
ун. № 2608/3715/12
03 березня 2012 року Суддя Святошинського районного суду м. Києва Заєць Т.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту населення м. Києва про визнання дій протиправними та зобовязання нарахувати одноразову компенсацію у зв'язку з втратою годувальника,
В лютому 2012 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації щодо відмови у виплаті одноразової компенсації за втрату годувальника згідно ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(далі -Закон), зобовязати вказаний державний орган здійснити нарахування компенсації за втрату годувальника згідно ст. 48 Закону, а Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту населення м. Києва здійснити виплату одноразової компенсації у зв'язку з втратою годувальника в розмірі 60 (шістдесяти) мінімальних заробітних плат.
Адміністративний позов залишається без розгляду з наступних підстав.
У вересні 2006 року помер чоловік позивачки у звязку із чим в грудні 2006 року ОСОБА_1 виплачено одноразову компенсацію у звязку із втратою годувальника, передбачену ст. 48 Закону у розмірах, встановлених постановою КМУ від 26.07.1996 року № 836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивачка зазначає, що виплата, яка здійснена в грудні 2006 року є меншою ніж це встановлено ст. 48 Закону.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною 1 статті 100 КАС КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Право на отримання компенсації, передбаченої ст. 48 Закону, виникло у позивачки в 2006 році, в грудні цього ж року відбулася виплата компенсації у зв'язку з втратою годувальника. ОСОБА_1 зазначає про невідповідність розміру отриманої виплати вимогам ст. 48 Закону. Проте, виплата здійснена в грудні 2006 року, а тому в разі незгоди з розмірами отриманої компенсації у зв'язку з втратою годувальника, саме з моменту отримання коштів починається перебіг строків звернення до суду.
На момент отрмання компенсації у зв'язку з втратою годувальника (грудень 2006 року), Кодекс адміністративного судочинства України встановлював річний строк звернення до суду, на час подання адміністративного позову передбачений шестимісячний строк звернення. В даному випадку позивачкою пропущені строки звернення до суду як на момент отрмання компенсації так і на момент фактичного звернення до суду.
ОСОБА_1 подала адміністративноий позов через 5 років після виникнення у неї права на звернення до суду. В позовній заяві та доданих до неї матеріалах відсутні підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України,
Адміністративний позов ОСОБА_1 залишити без розгляду у звязку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя: Т.О. Заєць