Постанова від 23.04.2012 по справі 2а-1870/1928/12

КОПІЯ
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2012 р. Справа № 2a-1870/1928/12

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Охтирського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Охтирсільмаш" про стягнення штрафу,-

ВСТАНОВИВ:

Охтирський міжрайонний прокурор Сумської області в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - позивач) звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Охтирсільмаш" (далі - відповідач) штраф у розмірі 85000, 00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що постановою № 6-СУ на відповідача накладено штраф у розмірі 85 000, 00 грн. за вчинення правопорушення на ринку цінних паперів. Дана постанова відповідачем не була оскаржена, штраф станом на момент звернення з позовом до суду в добровільному порядку сплачений не був.

Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі отримав, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 29), але в установлений строк заперечення проти позову чи заяви про визнання позову до суду не подав.

Вивчивши матеріали справи та дослідивши письмові докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що відповідач є юридичною особою та є емітентом в розумінні Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 № 3480 (далі - Закон № 3480).

Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 № 448/96 (далі - Закон № 448/96) Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів визначені Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, що затверджені рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 № 2272 (далі - Правила).

Відповідно до п. 5 Розділу І Правил уповноважені особи комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.

06.06.2011 на підставі п. 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 № 448 Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку Сумського територіального управління ВАТ "Охтирсільмаш" було видане обов'язкове для виконання розпорядження № 190-СУ (а.с. 15) про усунення порушень ч. 2 ст. 20 Закону України "Про акціонерні товариства" від 17.09.2008 року № 514-VI (зі змінами та доповненнями); п.1.11 розділу І "Положення про порядок переведення випуску іменних акцій документарної форми існування у бездокументарну форму існування", затвердженого рішенням Комісії від 30.06.2000 року № 98. У наданий в Розпорядженні від 06.06.2011 року № 190-СУ термін - до 06.12.2011 - до територіального управління Комісії від ВАТ "Охтирсільмаш" письмове клопотання щодо продовення терміну виконання розпорядження або повідомлення з підтверджуючими документами щодо виконання вищезазначеного розпорядження - не надходили.

24.06.2011 на підставі п. 10 от. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 № 448 ВАТ "Охтирсільмаш" було видане обов'язкове для виконання розпорядження № 284-СУ (а.с. 284) про усунення порушень Закону України "Про акціонерні товариства" в частині приведення статуту та внутрішніх положень акціонерного товариства у відповідність із нормами вказаного закону. У наданий в Розпорядженні від 24.06.2011 року №190-СУ термін - до 24.12.2011 - до територіального управління Комісії від ВАТ "Охтирсільмаш" письмове клопотання щодо продовження терміну виконання розпорядження або повідомлення з підтверджуючими документами щодо виконання вищезазначеного розпорядження - не надходили.

07.10.2011 на підставі п. 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 року № 448 державною комісією з цінних паперів та фондового ринку Сумського територіального управління ВАТ "Охтирсільмаш" були видані обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери: за № 320-СУ (а.с. 17), згідно з яким акціонерне товариство повинно було усунути порушення законодавства про цінні папери в частині розкриття регулярної річної інформації за 2010 рік шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів; за № 321-СУ (а.с. 19), згідно з яким акціонерне товариство повинно було усунути порушення законодавства про цінні папери в частині розкриття регулярної річної інформації за 2010 рік шляхом її опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи ДКЦПФР; за № 322-СУ (а.с. 21), згідно з яким акціонерне товариство повинно було усунути порушення законодавства про цінні папери в частині розкриття регулярної річної інформації за 2010 рік шляхом її подання до територіального управління Комісії.

У наданий в Розпорядженнях від 07.10.2011 року термін усунення порушень - до 07.11.2011 року та термін письмового повідомлення уповноваженої особи Комісії про виконання розпоряджень - до 11.11.2011 року, письмове клопотання щодо продовження терміну виконання розпорядження або повідомлення з підтверджуючими документами про виконання вищезазначеного розпорядження - не надходили.

Згідно ч. 4 ст. 40 вказаного Закону річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті. Згідно ч. 1 ст. 40 Закону № 3840 регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України "Про акціонерні товариства" від 17.09.2008 № 514 усі акції товариства є іменними. Акції товариств існують виключно в бездокументарній формі.

05.01.2012 року державною комісією з цінних паперів та фондового ринку Сумського територіального управління було винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 8-9) за порушення ВАТ "Охтирсільмаш" вимог ч. 2 ст. 20, п. 5 розділу XVII "Прикінцевих положень" Закону України "Про акціонерні товариства" від 17.09.2008 року, п. 1.11 розділу І "Положення про порядок переведення випуску іменних акцій документарної форми існування у бездокументарну форму існування", затвердженого рішенням Комісії від 30.06.2000 року № 98, ч. 4, 6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.06.06 р. та п.16 розділу І, п.1 глави 1, п. 1 глави 7 розділу V "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року №1591.

18.01.2012 державною комісією з цінних паперів та фондового ринку Сумського територіального управління було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів акт № 6-СУ (а.с. 10-11), який було направлено керівнику ВАТ "Охтирсільмаш" (а.с. 14).

18.01.2012 була винесена постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 13), яка була направлена керівнику ВАТ "Охтирсільмаш" (а.с. 14).

Відповідно до п. 1 Розділу VII Правил розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.

Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону Закону № 448/96 Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

27.01.2011 державною комісією з цінних паперів та фондового ринку Сумського територіального управління за невиконання ВАТ "Охтирсільмаш" розпоряджень про усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів від 06.06.2011 року № 190-СУ, від 24.06.2011 року № 284-СУ, від 07.10.2011 року № 320-СУ, від 07.10.2011 року № 321-СУ, від 07.10.2011 року № 322-СУ було винесено постанову № 6-СУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 23-24), якою на ВАТ "Охтирсільмаш" було накладено штраф в розмірі 85 000, 00 грн. Вищезазначену постанову було оголошено керівнику ВАТ "Охтирсільмаш" 27.01.2012.

Згідно ч. 4 ст. 11 Закону № 448/96 рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Судом встановлено, що постанова про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів не оскаржена, штраф згідно постанови у розмірі 85 000, 00 грн. в добровільному порядку не сплачений, тому з відповідача необхідно стягнути штраф у розмірі 85 000, 00 грн.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Охтирського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Охтирсільмаш" про стягнення штрафу - задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Охтирсільмаш" (42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Шевченка, 3, ідентифікаційний код 00238256, р/р 26004301490125 в АТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 380805) на користь Державного бюджету України на р/р 31115106700006 в ГУ ДКУ у Сумській області, код ЄДРПОУ 23635347, МФО 837013, код платежу 21081100 штраф у загальному розмірі 85 000 (вісімдесят п'ять тисяч) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко

З оригіналом згідно

Суддя Є.Д. Кравченко