Постанова від 29.03.2012 по справі 2а-1870/677/12

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2012 р. Справа № 2a-1870/677/12

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Воловика С.В.

за участю секретаря судового засідання - Козир І.С.,

представника позивача -Посукана О.В.,

представників відповідача -Ломаки Ю.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Суми адміністративну справу № 2a-1870/677/12

за позовом Державної податкової інспекції в місті Сумах

до Сумської міської ради

треті особи: Управління майна комунальної власності Сумської міської ради, Відділення Державного казначейства у м. Суми

про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в місті Сумах (далі по тексту -позивач, ДПІ в м. Сумах) звернулась до суду з позовом до Сумської міської ради (далі по тексту -відповідач, Сумська МР), треті особи: Управління майна комунальної власності Сумської міської ради, Відділення Державного казначейства у м. Суми, в якому просить суд:

- стягнути з відповідача податкову заборгованість з податку на додану вартість в сумі 990663 грн. 51 коп.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач як платник податків, всупереч вимог податкового законодавства своєчасно не сплачує податки та збори, а тому Сумська міська рада має заборгованість в сумі 990663, 51 коп.

Представник позивача, Посукан О.В., в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі з підстав, викладених в позовній заяві та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача, Ломака Ю.М., в судовому засіданні, заперечував проти задоволення позовних вимог, з підстав, викладених у письмових поясненнях.

Треті особи в судове засідання не з'явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Заслухавши доводи представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Управління майна комунальної власності Сумської міської ради зареєстроване як юридична особа та включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с.13) та є комунальною організацією. Сумська міська рада зареєстрована як юридична особа та включена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с.14).

17.06.2011 року Управлінням майна комунальної власності Сумської міської ради до ДПІ в м. Суми була подана декларація з податку на додану вартість №90003936128, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 215051 грн. 00 коп. (а.с.27). У зв'язку з частковою сплатою в сумі 58905 грн. 39 коп. (згідно карток особового рахунку) розмір податкового зобов'язання по податку на додану вартість складає 156145 грн. 61 коп.

19.07.2011 року Управлінням майна комунальної власності Сумської міської ради до ДПІ в м. Суми була подана декларація з податку на додану вартість №9004970734, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 208818 грн. 00 коп. (а.с.26)

19.08.2011 року Управлінням майна комунальної власності Сумської міської ради до ДПІ в м. Суми подано декларацію з податку на додану вартість №9006974559, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 197006 грн. 00 коп. (а.с.20-21)

20.09.2011 року Управлінням майна комунальної власності Сумської міської ради до ДПІ в м. Суми подано декларацію по податку на додану вартість №9007969253, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 222778 грн. 00 коп. (а.с.23)

20.10.2011 року Управлінням майна комунальної власності Сумської міської ради до ДПІ в м. Суми подано декларацію по податку на додану вартість №9009162295, якою визначено до сплати суму податкового зобов'язання в розмірі 176877 грн. 00 коп. (а.с.22)

28.07.2011 року Управлінням майна комунальної власності Сумської міської ради до ДПІ в м. Суми було подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість №9005480491, яким визначено до сплати суму податкового зобов'язання за основним платежем 2032 грн. 00 коп. та нараховано платником самостійно штрафу 61 грн. 00 коп. (а.с.25)

28.07.2011 року Управлінням майна комунальної власності Сумської міської ради до ДПІ в м. Суми було подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість №9005481512, яким визначено до сплати суму податкового зобов'язання за основним платежем 2447 грн. 00 коп. та нараховано платником самостійно штрафу 73 грн. 00 коп. (а.с.24)

28.09.2011 року Управлінням майна комунальної власності Сумської міської ради до ДПІ в м. Суми було подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість №9008149601, яким визначено до сплати суму податкового зобов'язання за основним платежем 284 грн. 00 коп. та нараховано платником самостійно штрафу 09 грн. 00 коп.

28.09.2011 року Управлінням майна комунальної власності Сумської міської ради до ДПІ в м. Суми було подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість №9008149685, яким визначено до сплати суму податкового зобов'язання за основним платежем 287 грн. 00 коп. та нараховано платником самостійно штрафу 09 грн. 00 коп.

ДПІ в м. Суми на адресу Управління майна комунальної власності Сумської міської ради Надіслано першу податкову вимогу від 05.06.2008 року №1/727 (а.с.30) та другу податкову вимогу №2/855 від 7.07.2008 року (а.с.29).

Відповідно до ст. 96 Податкового кодексу України ДПІ в м. Суми було направлено на адресу Сумської міської ради подання про погашення податкової заборгованості від 04.11.2011 року №89390/9/24-071 (а.с.15), від 19.07.2011 року №57568/9/24-071 (а.с.17), від 27.05.2011 року №41902/9/24-071 (а.с.18), від 31.01.2011 року №6316/9/24-071 (а.с.19)

Відмовляючи в задоволенні позову, щодо стягнення з відповідача податкової заборгованості з податку на додану вартість в сумі 990663 грн. 51 коп., суд виходить з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, в якості доказів податкового боргу з податку на додану вартість позивачем надано самостійно подані Управлінням майна комунальної власності Сумської міської ради податкові декларації, якими визначено суму податкового зобов'язання в загальному розмірі 990663 грн. 51 коп. та облікових карток платника. Інших доказів наявності податкової заборгованості позивачем не надано.

Зазначені податкові зобов'язання в загальному розмірі 990663 грн. 51 коп. сплачувались Управлінням майна комунальної власності Сумської міської ради в установлені строки, про що свідчать наявні в матеріалах справи виписки про рух коштів по рахунку (а.с.81-104).

Посилання ДПІ в м. Суми на зарахування вказаних коштів в рахунок погашення податкового боргу минулих періодів є необґрунтованими та не можуть братися судом до уваги з огляду на нижченаведене.

Податковий борг минулих періодів, на який посилається позивач, згідно облікових карток платника та пояснень представників сторін, виник на підставі податкових повідомлень-рішень № 0001332305/0/76926 від 14.11.2007 року, №0004451503/0/66031 від 08.09.2008 року, №0000752305/0/77401 від 15.10.2008 року, №0006821503/0/84012 від 05.11.2008 року, №0000521503/0/4153 від 23.01.2009 року, №0001111503/0/9676 від 17.02.2009 року, №0001871503/0/14764 від 11.03.2009 року, №0001861503/0/14763 від 11.03.2009 року, №0001851503/0/14762 від 11.03.2009 року. Постановою Господарського суду Сумської області від 17.03.2009 року по справі №АС 12/315-08, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 09.09.2009 року, зазначені податкові повідомлення-рішення були визнані протиправними та скасовані.

Тобто, зарахування ДПІ в м. Суми протягом 2011 року поточних платежів по податку на додану вартість згідно поданих Управлінням майна комунальної власності Сумської міської ради декларацій, в рахунок погашення податкового боргу минулих періодів, визначеного скасованими податковими повідомленнями-рішеннями є безпідставним. Доказів наявності іншого податкового боргу, позивач суду не надав.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, проте, всупереч положень вказаної норми, ДПІ в м. Суми не надала суду належних доказів існування податкового боргу Управління майна комунальної власності Сумської міської ради.

Таким чином, оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що вказані вимоги ДПІ в м. Суми є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 94,98,158-163,167,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Державної податкової інспекції у місті Сумах до Сумської міської ради, треті особи: Управління майна комунальної власності Сумської міської ради, Відділення Державного казначейства у м. Суми про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість в розмірі 990 663, 51 грн. - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.В. Воловик

З оригіналом згідно

Суддя С.В. Воловик

Повний текст постанови складений 30.03.2012 року.