ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м.Львів, вул.Чоловського,2
20 лютого 2012 р. № 2а-10976/08/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М., під час підготовки провадження, відкритого за заявою управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова про перегляд постанови суду за нововиявленими обставинами,
Ухвалою від 09.02.2012 року відкрито провадження за заявою управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Львівського окружного адміністративного суду від 13.02.2009 року у справі № 2а-10976/08/1370 за позовом ОСОБА_1 до управління ПФУ у Шевченківському районі м. Львова про зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити надбавку до пенсії як «дитині війни».
Вичерпний перелік підстав для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами передбачено частиною другою статті 245 КАС України, одними з яких є: істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи; встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду, ще не виконано.
Відповідно до статті 248 КАС України у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, зокрема, зазначаються обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин. У частині третій тієї ж статті зазначено, що заява підписується особою, яка її подає, або представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Згідно з частини сьомої статті 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом; частиною другою статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють.
У даному випадку, заява про перегляд постанови суду за нововиявленими обставинами не містить обґрунтування з посиланням на докази, які підтверджують, що Рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011 встановлено неконституційність норм закону чи іншого нормативно-правового акта, які суд застосував до спірних правовідносин при вирішенні справи, у ній також не зазначено про стан виконання рішення, яке є предметом перегляду за нововиявленими обставинами, та докази, які це підтверджують. Крім того, до заяви не долучено документа, що підтверджує повноваження посадової особи на підписання цієї заяви.
Згідно з частини третьої статті 250 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відповідно до частини сьомої статті 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Враховуючи, що недоліки заяви виявлено після того, як провадження за нововиявленими обставинами було відкрито, а норм процесуального закону, які б прямо передбачали дії учасників процесу в таких випадках немає, суд дійшов висновку про необхідність застосування аналогії закону і на підставі частини першої статті 108 КАС України надати відповідачу час для усунення виявлених недоліків. Відповідно до норми пункту 7 частини першої статті 155 КАС України невиконання вимог суду є підставою для залишення заяви без розгляду.
Керуючись ст.ст. 9, 106, 108, 245, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Заяву управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова про перегляд постанови суду за нововиявленими обставинами - залишити без руху.
Відповідачу усунути недоліки заяви шляхом подання канцелярії суду в строк до 25 березня 2012 року включно:
- документа, що підтверджує повноваження посадової особи, яка підписала заяву;
- обґрунтування наявності новоявлених обстави із зазначення доказів, які це підтверджують (з урахуванням зауважень суду, зазначених у мотивувальній частині ухвали).
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання її копії шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Суддя Москаль Р.М.