Постанова від 05.04.2012 по справі 2а-619/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

05 квітня 2012 року № 2а-619/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Шейко Т.І.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4

до Київської міської ради, Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації

провизнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії

встановив:

Позивачі звернулись до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідачів, в якому просили: - визнати бездіяльність Головного управління земельних ресурсів КМДА та Київської міської ради щодо не передачі на розгляд пленарного засідання Київської міської ради проектів рішень «Про передачу у приватну власність земельних ділянок гр. ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1»протиправною; - зобов'язати Головне управління земельних ресурсів КМДА та Київську міську раду винести на розгляд найближчого пленарного засідання Київської міської ради проекти рішень «Про передачу у приватну власність земельних ділянок гр. ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1»з кадастровими справами А-8095, А-8094, А-8093, А-8790 та прийняти рішення по суті; - визнати нечинним та скасувати державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЖ №905423 виданий 22.12.2009 року ОСОБА_5 на земельну ділянку площею 0,10 га по АДРЕСА_1 розроблений приватним підприємством «Шоп'як»; - визнати нечинним та скасувати державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЖ №905405 виданий 22.12.2009 року ОСОБА_6 на земельну ділянку площею 0,10 га по АДРЕСА_1, розроблений приватним підприємством «Шоп'як»; - визнати нечинним та скасувати державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЖ №905422 виданий 22.12.2009 року ОСОБА_7 на земельну ділянку площею 0,10 га по АДРЕСА_1, розроблений приватним підприємством «Шоп'як»; - визнати нечинним та скасувати державний акт на право власності на земельну ділянку ОСОБА_8 на земельну ділянку площею 0,10 га по АДРЕСА_2, розроблений приватним підприємством «Шоп'як».

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачі, використовуючи своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок протягом 2004-2006 років звертались до Київської міської ради з заявами про надання у приватну власність земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку; були виготовлені і погоджені у встановленому порядку проекти відведення земельних ділянок, проте на пленарне засідання Київської міської ради проекти рішень щодо передачі у власність земельних ділянок позивачам не виносились. Разом з тим, земельні ділянки, на які виготовлені кадастрові справи позивачам, рішенням Київської міської ради №922/922 від 18.12.2008 р. «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом'янському та Голосіївському районах м. Києва»передані іншим особам. Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.11.2011 року у справі за позовом Заступника прокурора м. Києва в інтересах держави в особі Державного агентства земельних ресурсів України скасовано рішення Київської міської ради від 18.12.2009 р. №922/922 щодо передачі земельних ділянок ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8. За таких обставин позивачі звернулись за захистом своїх прав з заявленими позовними вимогами і просили їх задовольнити у повному обсязі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 лютого 2012 року закрито провадження у справі в частині позовних вимог щодо визнання нечинним та скасування державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЖ №905423 виданого 22.12.2009 року ОСОБА_5 на земельну ділянку площею 0,10 га по АДРЕСА_1 розробленого приватним підприємством «Шоп'як», - визнання нечинним та скасування державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЖ №905405 виданого 22.12.2009 року ОСОБА_6 на земельну ділянку площею 0,10 га по АДРЕСА_1, розробленого приватним підприємством «Шоп'як», - визнання нечинним та скасування державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯЖ №905422 виданого 22.12.2009 року ОСОБА_7 на земельну ділянку площею 0,10 га по АДРЕСА_1, розробленого приватним підприємством «Шоп'як», - визнання нечинним та скасування державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_8 на земельну ділянку площею 0,10 га по АДРЕСА_2, розробленого приватним підприємством «Шоп'як».

Відповідачі позов не визнали. В обгрунтування своїх заперечень посилалися на неможливість передачі земельних ділянок позивачам з тих підстав, що рішенням Київради вказані земельні ділянки передані іншим особам.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши доводи та заперечення позивачів та відповідачів, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 3 Земельного кодексу України земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Нормами Земельного кодексу України (ст.118) встановлено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву про вибір місця розташування земельної ділянки до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. До заяви додаються матеріали, передбачені ч. 5 ст. 151 цього Кодексу, а також висновки конкурсної комісії (у разі відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Вибір місця розташування земельної ділянки та надання дозволу і вимог на розроблення проекту її відведення здійснюється у порядку, встановленому ст. 151 цього Кодексу.

Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.

Района, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.

У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Разом з цим, Законом України «Про столицю України -місто-герой Київ»у ст. 22 передбачені додаткові права Київської міської ради, пов'язані зі здійсненням містом Києвом столичних функцій.

Загальні положення, особливості та процедуру надання в постійне користування, передачі в оренду та у власність земельних ділянок в м. Києві, оформлення права користування землею та посвідчення права власності на землю на підставі прийнятих Київською міською радою рішень визначає та встановлює Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність у місті Києві, затверджений Рішенням Київської міської ради від 15.07.2004 року №457/1867.

Зокрема, вказаним Тимчасовим порядком визначені повноваження постійно діючої комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою.

Розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається Комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою.

Комісія протягом трьох тижнів з дня одержання проекту надає відповідному органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування свій висновок щодо погодження проекту або відмови у його погодженні. У разі відмови у погодженні проект повертається заявнику у визначений у цій частині строк.

Відповідно до ч.1 ст. 11 Тимчасового порядку у разі надання постійно діючою комісією з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, висновку про відмову у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Головне управління земельних ресурсів або Комісія виступає суб'єктом подання проекту рішення Київської міської ради про відмову у передачі (наданні) земельної ділянки в користування (у власність).

Як вбачається із матеріалів справи, позивачка ОСОБА_2 26.02.2004 р. звернулась із заявою (вх. №225-032-694-Д від 17.03.04) на ім'я заступника Київського міського голови -секретаря Київської міської ради ОСОБА_9 про надання їй земельної ділянки площею 0,10 га в Голосіївському районі для будівництва і обслуговування жилого будинку. За дорученням заступника Київського міського голови- секретаря ради ОСОБА_9 заява ОСОБА_2 направлена для розгляду Голові постійної комісії з питань містобудування та землекористування Київської міської ради ОСОБА_10 та заступнику голови КМДА -начальнику Головного управління земельних ресурсів ОСОБА_11

В подальшому за замовленням позивачки було розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянці ОСОБА_2 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1 (кадастрова справа А-8094, кадастровий номер земельної ділянки 79:364:083). Вказаний проект погоджений з Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища, ДП «Інститут Київгенплан»АТ «Київпроект», Київською міською санепідемстанцією, Державним управлінням екології та природних ресурсів в м. Києві, Головним управлінням культури, мистецтв та охорони культурної спадщини, Голосіївською районною в м. Києві державною адміністрацією, Головним управлінням земельних ресурсів.

Позивач ОСОБА_1 25.02.2004 р. (вх. №285-032-569-М від 10.03.04) звертався із заявою на ім'я заступника Київського міського голови -секретаря Київради ОСОБА_15. про виділення земельної ділянки площею 0,10 га в Голосіївському районі м. Києва для будівництва та обслуговування жилого будинку. За дорученням заступника Київського міського голови -секретаря Київради ОСОБА_15. заява ОСОБА_1 направлялась для розгляду Голові постійної комісії з питань містобудування та землекористування Київської міської ради ОСОБА_10 та заступнику голови КМДА -начальнику Головного управління земельних ресурсів ОСОБА_11 В подальшому був розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1 (кадастрова справа А-8095, кадастровий номер земельної ділянки 79:364:084), який погоджений в установленному порядку з відповідними управліннями та службами.

Заява ОСОБА_3 на ім'я заступника Київського міського голови -секретаря Київради ОСОБА_15. про надання земельної ділянки площею 0,10 га в Голосіївському районі м. Києва для будівництва та обслуговування жилого будинку від 25.08.2004 р. зареєстрована 02.09.04 вх. №225-032-3481-Ж. За дорученням заступника Київського міського голови -секретаря Київради ОСОБА_15. заява ОСОБА_3 направлялась для розгляду Голові постійної комісії з питань містобудування та землекористування Київської міської ради ОСОБА_10 та заступнику голови КМДА -начальнику Головного управління земельних ресурсів ОСОБА_11 В подальшому - розроблений та погоджений у встановленому порядку проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_3 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1 (кадастрова справа А-8093, кадастровий номер земельної ділянки 79:364:082).

ОСОБА_4 звертався з заявою від 21.07.2003 р. та з заявою від 26.12.2005 р. (вх. №225-032-6833 від 30.12.05р.) на ім'я заступника Київського міського голови - секретаря Київради ОСОБА_15., в якій просив підтвердити доручення заступника голови КМДА від 21.07.2003 р. №133-Щ-10837 та надати дозвіл на продовження робіт по відведенню земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку в Голосіївському районі АДРЕСА_2. За дорученням заступника Київського міського голови -секретаря Київради ОСОБА_15, заява ОСОБА_4 направлена для розгляду ОСОБА_11 та ОСОБА_12 В подальшому, також, був розроблений та погоджений у встановленому порядку проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_4 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2 (кадастрова справа А-8790, кадастровий номер земельної ділянки 79:364:090).

Не зважаючи на те, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок позивачам розроблені та погоджені в установленному порядку були ще у 2006-2007 роках, до часу звернення позивачів до суду будь-якого рішення чи відповіді позивачам не надано.

На запити Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.03.2012 р. до Постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури та до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) щодо надання інформації з приводу розгляду кадастрових справ А-8094, А-8095, А-8093, А-8790, останніми надана наступна інформація.

Так, Головне управління земельних ресурсів в своєму листі від 30.03.2012 №03-480/7865 повідомило, що кадастрові справи А-8094, А-8095, А-8093, А-8790 неодноразово передавалися Головним управлінням земельних ресурсів на розгляд до Київської міської ради.

В підтвердження зазначеному додані супровідні листи:

- №05-53/9619 від 05.04.07 на ім'я заступника Київського міського голови -секретаря Київради Довгого О.С., згідно якого Головне управління земельних ресурсів, у відповідності до ст. 20 Регламенту Київської міської ради від 14.06.2006 №14/14, вносило проект рішення «Про передачу гр. ОСОБА_1 земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1 у Голосіївському районі»на розгляд Київської міської ради;

- №05-360/33556 від 14.08.08 на ім'я заступника Київського міського голови -секретаря Київради Довгого О.С., згідно якого Головне управління земельних ресурсів вносило проект рішення «Про передачу гр. ОСОБА_1 земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_3»на розгляд Київської міської ради;

- №05-53/12374 від 03.05.07 на ім'я заступника Київського міського голови -секретаря Київради Довгого О.С., згідно якого Головне управління земельних ресурсів вносило проект рішення «Про передачу гр. ОСОБА_2 земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1» на розгляд Київської міської ради;

- №05-360/36244 від 02.09.08 на ім'я заступника Київського міського голови -секретаря Київради Довгого О.С., згідно якого Головне управління земельних ресурсів вносило проект рішення «Про передачу гр. ОСОБА_2 земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1» на розгляд Київської міської ради;

- №05-53/15884 від 31.05.07 на ім'я заступника Київського міського голови -секретаря Київради Довгого О.С., згідно якого Головне управління земельних ресурсів вносило проект рішення «Про передачу гр. ОСОБА_3 земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1-г у Голосіївському районі» на розгляд Київської міської ради;

- №05-360/33557 від 14.08.08 на ім'я заступника Київського міського голови -секретаря Київради Довгого О.С., згідно якого Головне управління земельних ресурсів вносило проект рішення «Про передачу гр. ОСОБА_3 земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1» на розгляд Київської міської ради;

- №05-360/20293 від 10.07.07 на ім'я заступника Київського міського голови -секретаря Київради Довгого О.С., згідно якого Головне управління земельних ресурсів вносило проект рішення «Про передачу гр. ОСОБА_4 земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2»на розгляд Київської міської ради;

- №05-360/36645 від 05.09.08 на ім'я заступника Київського міського голови -секретаря Київради Довгого О.С., згідно якого Головне управління земельних ресурсів вносило проект рішення «Про передачу гр. ОСОБА_4 у приватну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2»для розгляду.

В якості додатків до цих супровідних листів надавались проекти рішень Київради, кадастрові справи та пояснювальні записки з обґрунтуванням необхідності прийняття проекту.

З наведеного вбачається, що Головне управління земельних ресурсів у межах наданих йому повноважень вчинило всі, передбачені законодавчими та нормативними актами, дії, а тому, протиправна бездіяльність Головного управління земельних ресурсів не знайшла свого підтвердження. Відповідно, не підлягають задоволенню позовні вимоги щодо визнання протиправною бездіяльність Головного управління земельних ресурсів щодо не передачі на розгляд пленарного засідання Київської міської ради проектів рішень «Про передачу у приватну власність земельних ділянок гр. ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1» та зобов'язання Головного управління земельних ресурсів КМДА винести на розгляд найближчого пленарного засідання Київської міської ради проекти рішень «Про передачу у приватну власність земельних ділянок гр. ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1»з кадастровими справами А-8095, А-8094, А-8093, А-8790.

Що стосується Київської міської ради, слід звернути увагу на наступне.

Постійна комісія Київради на запит суду, в свою чергу, в листі №29/281-344 від 23.03.2012 р. та додатках повідомила, що проекти рішень про передачу у приватну власність земельних ділянок громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на засіданні постійної комісії з питань земельних відносин, містобудування та архітектури від 23.06.2009 р. (протокол №18) були відхилені, а проект рішення про передачу земельної ділянки громадянину ОСОБА_4 не розглядався, а був переданий 24.12.2008 р. до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) на перевізування.

В підтвердження зазначеному додана копія протоколу №18 засідання постійної комісії з питань земельних відносин, містобудування та архітектури від 23.06.2009 р. за підписом голови комісії О.Євлаха та секретаря комісії С.Кримчака.

Суд критично оцінює надану інформацію з огляду на слідуюче.

По-перше: як вже було вище зазначено, Комісія відповідно до своїх повноважень протягом трьох тижнів з дня одержання проекту надає відповідному органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування свій висновок щодо погодження проекту або відмови у його погодженні. У разі відмови у погодженні проект повертається заявнику. Підставою відмови у погодженні проекту може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

З протоколу засідання постійної комісії з питань земельних відносин, містобудування та архітектури №18 від 23.06.2009 р. вбачається, що проекти рішень щодо передачі громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 відхилені, при цьому навіть не зазначені підстави для прийняття такого рішення.

До того ж, відсутні докази інформування громадян ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про прийняте постійною комісією Київради рішення такого змісту.

Як стверджується у листі №29/281-344 від 23.03.2012 р. проект рішення про передачу громадянину ОСОБА_4 земельної ділянки взагалі не розглядався, а повернутий до Головного управління земельних ресурсів на перевізування.

Також, відсутня будь-яка інформація про вчинення цих дій і підстав повернення проекту рішення та інформування заявника.

По-друге: як вставлено судом та вбачається із матеріалів справи, земельні ділянки, які мали бути передані позивачам відповідно до виготовлених проектів землеустрою та проектів рішень, - рішенням Київської міської ради №922/922 від 18 грудня 2008 року «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом'янському та Голосіївському районах м. Києва»були передані іншим громадянам.

При цьому, суд звертає увагу на те, що в матеріалах справи наявна копія постанови Шевченківського районного суду міста Києва від 25 жовтня 2011 року у кримінальній справі №1п-311/11 за обвинуваченням ОСОБА_13 у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України, - зі змісту якої вбачається, що до обвинуваченого застосовано п. «в»ст. 1 та ст. 6 Закону України «Про амністію у 2011 році»та на підставі п. 4 ст. 6 Кримінально-процесуального кодексу України закрито відповідну кримінальну справу.

Водночас, вказаною судовою постановою зафіксовано, що ОСОБА_13 будучи головуючим на засіданні постійної комісії Київради сприяв створенню умов для приховування внесення неправдивих відомостей до офіційних документів щодо переліку фактичних власників земельних ділянок.

В судовому засіданні підсудний свою вину у вчиненому ним злочині визнав повністю.

Постанова Шевченківського районного суду міста Києва від 25 жовтня 2011 року у кримінальній справі №1п-311\ 11 набрала законної сили.

Крім того, слід зазначити, що рішення Київської міської ради №922/922 від 18 грудня 2008 року «Про передачу громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом'янському та Голосіївському районах м. Києва»скасовано постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 листопада 2011 р. у справі №2а-16462/10/2670 в частині передачі земельних ділянок громадянам, кадастрові справи на земельні ділянки яких виготовлені на позивачів.

Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням прав особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що Київською міською радою при розгляді проектів рішень про передачу громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 земельних ділянок допущена не протиправна бездіяльність, а вчинялись протиправні дії, що призвели до не вирішення питання щодо передачі земельних ділянок позивачам до теперішнього часу.

Відтак, суд вважає за необхідне зобов'язати Київську міську раду внести на розгляд найближчого пленарного засідання Київської міської ради проекти рішень «Про передачу гр. ОСОБА_1 земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1 у Голосіївському районі», «Про передачу гр. ОСОБА_2 земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1», «Про передачу гр. ОСОБА_3 земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1», «Про передачу гр. ОСОБА_4 земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2».

Відповідно до ч. 3 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу -відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати дії Київської міської ради щодо розгляду проектів рішень «Про передачу гр. ОСОБА_1 земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1 у Голосіївському районі», «Про передачу гр. ОСОБА_2 земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1», «Про передачу гр. ОСОБА_3 земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1», «Про передачу гр. ОСОБА_4 земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2»- протиправними.

Зобов'язати Київську міську раду внести на розгляд найближчого пленарного засідання Київської міської ради проекти рішень «Про передачу гр. ОСОБА_1 земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1 у Голосіївському районі», «Про передачу гр. ОСОБА_2 земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1», «Про передачу гр. ОСОБА_3 земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_1», «Про передачу гр. ОСОБА_4 земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на АДРЕСА_2».

В решті позову відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 судові витрати у розмірі 16,10 грн. з Державного бюджету України через відповідний підрозділ Державної казначейської служби України.

Постанова набирає законної сили у відповідності зі ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.І. Шейко