Постанова від 06.04.2012 по справі 2а-2098/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

в порядку письмового провадження

м. Київ

06 квітня 2012 року № 2а-2098/12/2670

За позовом Дочірньої компанії "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України"

до Сумської міжрайонної державної податкової інспекції

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 08.11.2011р. №0002181510

Суддя: Кротюк О.В.

Обставини справи:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Дочірня компанія «Укргазвидобування» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»(далі -позивач, ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України») з позовом до Сумської міжрайонної державної податкової інспекції (далі -відповідач, Сумська МДПІ), у якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0002181510 від 08.11.2011.

Відповідач проти позову заперечив, з підстав відповідності його оскаржуваного рішення законам України.

В порядку частини 6 ст.128 КАС України судом ухвалено про розгляд справи в письмовому провадженні.

Розглянувши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

встановив:

оскаржуване податкове повідомлення-рішення винесене Сумською МДПІ на підставі акту № 395/15/30019775 від 20.10.2011 про результати камеральної перевірки своєчасності сплати рентної плати за нафту, що видобувається в Україні (далі - Акт перевірки).

Актом перевірки встановлено порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання у розмірі 4 539 098,08 грн. за серпень 2011 року на 6 днів.

Аналізуючи викладені вище обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими з урахуванням наступного.

Об'єкт оподаткування, ставки, порядок обчислення та строк сплати рентної плати встановлено розділом Х Податкового кодексу України (далі -ПК УКраїни).

Відповідно до п. 260.1 ст. 260 ПК України, базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному місяцю.

Пунктом 260.3 ст. 260 ПК України передбачено, що платник самостійно складає розрахунок податкових зобов'язань з рентної плати, у якому визначає та/або уточнює суму податкового зобов'язання з рентної плати, за формою, затвердженою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.

Згідно п. 260.5 ст. 260 ПК України, платник протягом 20 календарних днів після закінчення податкового (звітного) періоду подає податковий розрахунок органу державної податкової служби:

- за місцезнаходженням ділянки надр, межі якої визначені в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини, у разі розміщення такої ділянки в межах території України;

- за місцем перебування на обліку як платника податків і зборів у разі розміщення ділянки надр, межі якої визначено в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Пунктом 260.7 ст. 260 ПК України встановлено, що сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковому розрахунку за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такого податкового розрахунку з урахуванням фактично сплачених авансових внесків.

За податковим розрахунком з рентної плати за нафту, що видобувається в Україні за серпень 2011 року № 9007413734, дата заповнення 11.09.2011 (поданий до Сумської МДПІ 13.09.2011 -стор.2 заперечень) податкове зобов'язання сплачено платіжним дорученням № 2449 від 06.10.2011 на суму 4 539 666,42 грн. (частина зобов'язання за вказаним розрахунком у розмірі 2 990 000,00 грн. була розстрочена/відстрочена на підставі ст. 100 ПК України відповідним рішенням податкового органу, що вбачається із зворотнього боку облікової картки позивача).

Таким чином, граничним строком подання податкового розрахунку з рентної плати за нафту за серпень 2011 року було 20.09.2011, сплати податкового зобов'язання -30.09.2011, а фактично таке зобов'язання сплачено було 06.10.2011, тому суд погоджується висновками податкової служби про затримку сплати рентної плати на нафту, що видобувається в Україні, на 6 днів.

Статтею 126 ПК України встановлено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Таким чином, податковим органом правомірно нараховано ДК «Укргазвидобування»НАК «Нафтогаз України», згідно податкового повідомлення-рішення № 0002181510 від 08.11.2011, штраф у розмірі 10%, що становить 453 909,81 грн., за затримку сплати узгодженого зобов'язання з рентної плати за нафту, що видобувається в Україні за серпень 2011 року у розмірі 4 539 098,08 грн.

Частиною 1 статті 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (частина друга статті 71 КАС України).

Відповідач в силу положень ч. 2 ст. 71 КАС України спростував покликання позивача і довів відповідність оскаржуваного рішення вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України.

Позивач всупереч вимогам ч. 1 ст. 71 КАС України не довів суду обставин, які можуть бути підставою для задоволення позову.

Враховуючи такі обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають. Оскільки позовні вимоги задоволенню не підлягають, то судові витрати позивача не відшкодовуються.

Керуючись ст. ст. 9, 69-71, 158 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги та набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В.Кротюк