донецький апеляційний господарський суд
вул. Артема, 157, м. Донецьк, 83048, тел. 332-57-40
Іменем України
06.11.2006 р. справа №26/127а
Донецькій апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого:
Величко Н.Л.
суддів
Алєєвої І.В., Старовойтової Г.Я.,
при секретареві судового засідання
Щетініна І.О.
за участю представників сторін:
від позивача:
Бочаров О.І. - за дов. № 26/87-10 від 17.02.2006р. , Скрипнік Т.В. за дов. № 26/122Ю від 03.11.2006р.,
від відповідача:
Чернік А.О. - за дов. № 323 від 02.11.2006р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу
Державна податкова інспекція м.Краматорськ
на постанову господарського суду
Донецької області
від
11.09.2006 року
по справі
№26/127а
за позовом
Відкрите акціонерне товариство "Завод важкого верстатобудування " м.Краматорськ
до
Державна податкова інспекція м.Краматорськ
про
визнання недійсним рішення
1.Стислий виклад суті постанови місцевого господарського суду
31.05.2006 року Відкрите акціонерне товариство "Краматорський завод важкого верстатобудування" м. Краматорськ звернулося з позовом до Державної податкової інспекції у м. Краматорську про скасування податкових повідомлень-рішень від 09.11.2005р.№ 0007571503/0/50895/10/15-3,№0007581503/0/50896/10/15-3,№0007591503/0/50897/10/15-3з урахуванням податкових повідомлень-рішень від 12.01.2006р.:№0007571503/1/500/10/15-3, № 0007581503/1/499/10/15-3, № 0007591503/1/498/10/15-3, №00031503/1/497/10/15-3;від 31.01.2006 р. № 0007571503/1/3124/10/15-3;
від 14.03.2006 р. № 0007571503/3/19876, № 0007581503/2/10468/10/15-3,№0007591503/2/10470/10/15-3,№0000031503/2/10467/10/15-3 від 24.05.2006 р. , № 0007571503/3/19876, № 0007581503/3/19973, № 0007591503/3/19974, № 0000031503/3/19975.
Ухвалою від 01.06.2006р. позовна заява була залишена без руху на підставі ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалою від 15.06.2006 року відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою від 03.07.2006р. зупинено провадження по справі на один місяць.
Заявою від 28.07.2006 р. № 12/1384 позивач уточнив предмет позову та просив скасувати податкові повідомлення-рішення від 09.11.2005 р. № 0007591503/0/50897/10/15-3, яким до позивача застосовані фінансові санкції за порушення строків сплати податкового зобов'язання з податку на землю у сумі 14831 грн. 61 коп., від 12.01.2006 р. № 0007581503/1/499/10/15-3, яким до позивача застосовані фінансові санкції за порушення строків сплати податкового зобов'язання з податку на землю у сумі 288793 грн. 50 коп., та № 0000031503/1/497/10/15-3, яким до позивача застосовані фінансові санкції за порушення строків сплати податкового зобов'язання з податку на землю у сумі 1534 грн. 19 коп., від 31.01.2006 р, № 0007571503/1/3124/10/15-3, яким до позивача застосовані фінансові санкції за порушення строків сплати податкового зобов'язання з податку на землю у сумі 4038 грн. 90 коп., у загальній сумі 309198 грн. 20 коп.
Ухвалою від 03.08.2006р. поновлено провадження по справі
Постановою від 11.09.2006р. (підписано від 18.09.2006р.) у справі № 26/127а господарський суд Донецької області (суддя Наумова К.Г.) позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства "Краматорський завод важкого верстатобудування" м. Краматорськ задоволенні.
Скасовані податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Краматорську від 09.11.2005 р. № 0007591503/0/50897/10/15-3, яким до позивача застосовані фінансові санкції за порушення строків сплати податкового зобов'язання з податку на землю у сумі 14831 грн. 61 коп., від 12.01.2006 р. № 0007581503/1/499/10/15-3, яким до позивача застосовані фінансові санкції за порушення строків сплати податкового зобов'язання з податку на землю у сумі 288793 грн. 50 коп., та № 0000031503/1/497/10/15-3, яким до позивача застосовані фінансові санкції за порушення строків сплати податкового зобов'язання з податку на землю у сумі 1534 грн. 19 коп., від 31.01.2006 р, № 0007571503/1/3124/10/15-3, яким до позивача застосовані фінансові санкції за порушення строків сплати податкового зобов'язання з податку на землю у сумі 4038 грн. 90 коп.
Стягнуто з коштів Державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства "Краматорський завод важкого верстатобудування" м. Краматорськ витрати по сплаті судового збору у розмірі 3 грн. 40 коп.
Загальний строк розгляду справи склав 2 місяці 26 днів.
2. Підстави з яких порушено питання про перегляд постанови
Відповідач з прийнятою постановою господарського суду не погодився та подав апеляційну скаргу в якій просить скасувати постанову від 05.07.2006р. та прийняти нову постанову, якою відмовити Відкритому акціонерному товариству "Краматорський завод важкого верстатобудування" м. Краматорськ у задоволенні позовних вимог.
Апеляційну скаргу мотивує тим, що постанова суду прийнята при неправильному застосуванні норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору.
З посиланням на п. 1.2 статті 1, пп..4.1.4 п. 4.1 ст. 4 ,п.5.1 пп.5.2.1. пп.. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зо бов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181 -III (далі - Закон № 2181-Ш), п.п.5.4 п.5 Інструкції "Про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і збо рів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.10.2001 року за № 887/6078, зміни до якої внесені наказом ДПАУ № 342 від 03.09.2001 р. стверджує, що судом необґрунтовано не взято до уваги, що операції здійснюються в картках особових рахунків у хроно логічному порядку. Облік надходжень платежів в картках особових рахунків платників пода тків здійснюється в порядку календарної черговості настання граничних термінів сплати уз годжених податкових зобов'язань.
Пунктом 7.7 статті 7 Закону № 2181-Ш передбачено, що податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.
Посилається на те, що станом на 01.07.2002 року за позивачем рахувався податковий борг у сумі 563055,25 грн., а також позивач несвоєчасно сплачував земельний податок у 2002-2003 роках, тому зарахування сум, сплачених позивачем згідно платіжних доручень проводилось у порядку календарної черговості на підставі діючого законодавства.
Крім того, відповідач не згоден з висновком суду про неправомірність застосування в спі рних правовідносинах підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фон дами" № 2181-Ш від 21.12.2000р.
Відповідно до ст.ст.26, 27 Закону України "Про плату землю" № 2535-ХІІ від 03.07.1992 р. зі змінами та доповненнями за порушення норм цього Закону платники несуть відповідальність, передбачену Земельним Кодексом та законами України. Контроль за правильністю обчислення та стягнення податку на землю здійснюється органами державної по даткової служби.
Відповідно до підпункту 8 пункту 1 статті 14 Закону України "Про систему оподатку вання" № 1251-ХП від 25.06,1991 р. плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) відноситься до загальнодер жавних податків.
Відповідно до преамбули Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників по датків перед бюджетами та державними цільовими фондами" є спеціальним законом з питань оподаткуван ня, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних та фізичних осіб перед бю джетами та державними цільовими фондами з податків та зборів (обов'язковим платежам), включаючи нарахування та сплату пені та штрафних санкцій, які застосовуються до платників податків контролюючими органами...
Підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників по датків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, якщо платник по датків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків. такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф.
Зазначає, що, оскільки плата за землю є загальнодержавним податком, то вимоги дію чого законодавства, які передбачені, зокрема, Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників по датків перед бюджетами та державними цільовими фондами" також розповсюджуються на порядок погашення зобов'язань по сплаті за землю. Тобто при несвоєчасній сплаті податку на землю не є виключним нарахування пені, яка передбачена статтею 25 Закону України "Про плату за землю", а застосування в даному випадку положень статті 17 Закону № 2181 о нарахуванні у відповідному розмірі штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання, правомірно і відповідає вимогам діючого законодавства.
3.Доводи викладені у відзиві на апеляційну скаргу
Позивач вважає постанову суду законним та обґрунтованим і просить залишити її без змін, а апеляційну скаргу без задоволення, з тих підстав, що постанова суду прийнята з урахуванням усіх обставин справи і відповідає нормам діючого законодавства.
Посилається на те, що посилання податкового органу на те, що суд не прийняв до уваги вимоги п.5.4 п.5 Інструкції "Про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і збо рів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.10.2001 року за № 887/6078 у частини обліку операцій у картках особового рахунку платників у хронологічному порядку є безпідставною, оскільки суд у постанові вказав про наявність у матеріалах справи копій платіжних доручень, якими сплачувався земельний податок з вказанням призначення платежу та строку сплати, платежі сплачувались своєчасно..
Вважає, що строки податку на землю у 2002 році та 2003 році були встановлені Законом України “Про Державний бюджет України на 2002 рік», Законом України “Про Державний бюджет України на 2003 рік», а не Законом України від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
4. Як встановлено судом першої інстанції, та визнається сторонами по справі:
Фахівцями Державної податкової інспекції у м. Краматорську була здійснена невиїзна документальна перевірка Відкритого акціонерного товариства "Краматорський завод важкого верстатобудування" по питанню повноти та своєчасності розрахунків з бюджетом за період з 01.07.2002 р. по 31.01.2004р., за результатами якої складений акт від 27.10.2005 р. № 110/15-3-00222999 (л.с.15-29).
Актом невиїзної документальної перевірки було встановлено несвоєчасну сплату ВАТ "Краматорський завод важкого верстатобудування" узгоджених податкових зобов'язань по земельному податку згідно розрахунків земельного податку за 2002 рік та 2003 рік, що є порушенням ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" (із змінами та доповненнями), ст.51 Закону України "Про Державний бюджет України на 2002 рік", ст.55 Закону України "Про Державний бюджет України на 2003 рік" та п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Позивачем був поданий до ДПІ у м. Краматорську 31.01.02р. Зведений розрахунок суми земельного податку на 2002 рік, сума податку за 2002 рік склала 505513 грн., щомісяця підлягає сплаті 42126 грн., у грудні - 42127 грн.
29.03.02 р. позивачем був поданий уточнюючий розрахунок земельного податку на 2002 рік, сума податку зменшено до суми 498340 грн., підлягає сплаті щомісячно 41528 грн., у вересні, жовтні, листопаді, грудні-41529 грн.
19.07.02 р. позивачем був поданий уточнюючий розрахунок земельного податку на 2002 рік, сума податку зменшено до суми 498070 грн., підлягає сплаті щомісячно 41506 грн.
15.08.02 р. позивачем був поданий уточнюючий розрахунок земельного податку на 2002 рік, сума податку зменшено до суми 497142 грн., підлягає сплаті 4 щомісячно у січні, лютому та березні - 41526 грн., у квітні - 41529 грн., у травні - І 41532 грн., у червні - 41517 грн., у липні - 41394 грн., у серпні, вересні - 41340 грн., у жовтні, листопаді, грудні - 41304 грн.
09.10.02 р. позивачем був поданий уточнюючий розрахунок земельного податку на 2002 рік, сума податку збільшено до суми 497172 грн., підлягає сплаті щомісячно у січні, березні - 41538 грн., у лютому - 41531 у квітні - 41519 грн., у травні - 41522 грн., у червні - 41509 грн., у липні - 41381 грн., у серпні, жовтні, грудні -41328, у вересні, листопаді -41325 грн.
07.11.02 р. позивачем був поданий уточнюючий розрахунок земельного податку на 2002 рік, сума податку збільшено до суми 497326 грн., підлягає сплаті щомісячно у січні, березні - 41538 грн., у лютому - 41531 у квітні - 41519 грн., у травні - 41522 грн., у червні - 41509 грн., у липні - 41390 грн., у серпні, вересні, жовтні, листопаді-41356, у грудні-41355 грн.
29.11.2002р. позивачем був поданий уточнюючий розрахунок земельного податку на 2002 рік, сума податку зменшено до суми 496814 грн., підлягає сплаті щомісячно у січні, березні - 41538 грн., у лютому - 41531 у квітні - 41519 грн., у травні - 41522 грн., у червні - 41509 грн., у липні - 41390 грн., у серпні, вересні, жовтні - 41356, у листопаді-41100, грудні-41099 грн. (том2,л.с.38-68).
25.06.2003р. позивачем був поданий уточнюючий розрахунок земельного податку на 2002 рік, сума податку збільшено до суми 497205 грн., підлягає сплаті щомісячно у січні, березні - 41538 грн., у лютому - 41531 у квітні - 41519 грн., у травні - 41522 грн., у червні - 41509 грн., у липні - 41390 грн., у серпні, вересні, жовтні - 41356, у листопаді-41295, грудні -41295 грн.
Зведений розрахунок суми земельного податку на 2003 рік було подано до ДПІ 31.01.2003 р., сума податку за 2003 рік склала 495252 грн., підлягає сплаті щомісячно у січні, лютому, березні - 41050 грн., у квітні, травні, червні - 41013 грн., у липні - 41614 грн., у серпні, вересні - 41617, у жовтні, листопаді, грудні - 41396 грн.
25.06.03 р. позивачем був поданий уточнюючий розрахунок земельного податку на 2003 рік, сума податку зменшено до суми 491794 грн., підлягає сплаті щомісячно у січні, лютому - 41283 грн., у березні - 40991 грн., у квітні - 40935 грн., у травні, червні - 40934 грн., у липні - 40924 грн., у серпні - 40905 грн., у вересні -40903 грн., у жовтні, у листопаді, грудні - 40901 грн.
07.10.03 р. позивачем був поданий уточнюючий розрахунок земельного податку на 2003 рік, сума податку зменшено до суми 488174 грн., підлягає сплаті щомісячно у січні, лютому - 41283 грн., у березні - 40991 грн., у квітні - 40935 грн., у травні - 40804 грн., червні - 40542 грн., у липні - 40388 грн., у серпні - 40386 грн., у вересні - 40389 грн., у жовтні, у листопаді, грудні - 40391 грн. (том2,л.с.69-82)
Позивачем до матеріалів справи додані платіжні доручення № 1969 від 11.07.2002 р. у сумі 41506 грн. за червень 2002 р., № 2417 від 15.08.2002 р. у сумі 41394 грн. за липень 2002 р., № 2814 від 13.09.02 р. у сумі 41340 грн. за серпень 2002 р., № 3138 від 14.10.2002 р. у сумі 41325 грн. за вересень 2002 р., № 3537 від 14.11.2002 р. у сумі 41356 грн. за жовтень 2002р., № 4077 від 16.12.2002 р. у сумі 41100 грн. за листопад 2002 р., № 109 від 14.01.2003 р. у сумі 41100 грн. за грудень 2002 р., № 865 від 28.02.2003 р. у сумі 41050 грн.. за січень 2003 р., № 2133 від 30.05.2003 р. у сумі 40550 грн. за квітень 2003 р., № 2556 від 25.06.2003 р. у сумі 41897 грн. за травень 2003 р., № 3036 від 30.07.2003 р. у сумі 40935 грн. за червень 2003 р., № 3455 від 29.08.2003 р. у сумі 48200 грн. за липень 2003 р, № 4033 від 30.09.2003 р. у сумі 47076 грн. за серпень 2003 р., № 4594 від 30.10.2003 р. у сумі 46449 грн. за вересень 2003 р. (том2,л.с.157-172), якими сплачувався земельний податок з зазначенням призначення платежу, по строкам сплати ці платежі здійснювались своєчасно.
На підставі висновків акту перевірки податковим органом були прийняті 09.11.2005 р. (том2,л.с.4-6)податкові повідомлення-рішення:
№ 0007571503/0/50895/10/15-3, яким до позивача застосовані фінансові санкції за порушення строків сплати земельного податку у сумі 175751 грн. 90 коп. на 21, 1 календарні дні, у розмірі 10 % у сумі 17575 грн. 19 коп.;
№ 0007581503/0/50896/10/15-3, яким до позивача застосовані фінансові санкції за порушення строків сплати земельного податку у сумі 577683 грн. 08 коп. на 359, 394, 365, 381, 375, 364, 396, 372, 395, 377, 357, 333, 302, 274, 242, 214, 184, 154, 128, 129, 93 календарні дні, у розмірі 50 % у сумі 288841 грн. 54 коп.;
№ 0007591503/0/50897/10/15-3, яким до позивача застосовані фінансові санкції за порушення строків сплати земельного податку у сумі 74158 грн. 05 коп. на 60, 31 календарні дні, у розмірі 20 % у сумі 14831 грн. 61 коп.
Рішенням ДПІ у м. Краматорську від 26.12.2005 р. № 59001/10/25-013-8 про результати розгляду скарги позивача, податкове повідомлення-рішення від 09.11.2005 р. № 0007591503/0/50897/10/15-3, яким до позивача застосувала фінансові санкції у сумі 14831 грн. 61 коп. залишено без змін; податкове повідомлення-рішення від 09.11.2005р.№ 07581503/0/50896 / 10 /15-3, яким до позивача застосувала фінансові санкції у сумі 288841 грн. 54 коп. скасовано у частині застосування фінансових санкцій у сумі 48 грн. 04 коп.; податкове повідомлення-рішення від 09.11.2005 р. №0007571503/0/50895/10/15-3, яким до позивача застосувала фінансові санкції у сумі 17575 грн. 19 коп. скасовано у частині застосування фінансових санкцій у сумі 13536 грн. 29 коп.;збільшено фінансові санкції на 1534 грн. 19 коп. (строк затримки склав 31, 90 днів).
За наслідками адміністративного оскарження ДПІ у м. Краматорську прийняла податкові повідомлення-рішення від 12.01.2006 р.:
№ 0000031503/1/497/10/15-3, яким до позивача застосовані фінансові санкції за порушення строків сплати податкового зобов'язання з податку на землю у сумі 7670 грн. 95 коп. на 30, 61 календарні дні, у розмірі 20 відсотків, у сумі 1534 грн. 19 коп.
№ 0007571503/1/500/10/15-3, яким до позивача застосувала фінансові санкції за порушення строків сплати земельного податку у сумі 4038 грн. 90 коп. на 1 календарний день, у розмірі 10 % у сумі 4038 грн. 90 коп.;
№ 0007581503/1/499/10/15-3, яким до позивача застосувала фінансові санкції за порушення строків сплати земельного податку у сумі 577587 грн. на 359, 394, 365, і 381, 378, 364, 396, 372, 395, 357, 333, 302, 274, 242, 214, 184, 154, 128, 122, 93 календарні дні, у розмірі 50 % у сумі 288793 грн. 50 коп.;
№ 0007591503/0/50897/10/15-3, яким до позивача застосувала фінансові ; санкції за порушення строків сплати земельного податку у сумі 74158 грн. 05 коп. на 60, 31 календарні дні, у розмірі 20 % у сумі 14831 грн. 61 коп. (том1,л.с.30-33)
За поясненнями сторін податкове повідомлення рішення від 12.01.2006 р. № 0007571503/1/500/10/15-3 було відкликано, податковим органом було направлено позивачу податкове повідомлення-рішення від 31.01.2006 р. № 0007571503/1/3124/10/15-3, яким до позивача застосовані фінансові санкції за порушення строків сплати податкового зобов'язання з податку на землю у сумі 40389 грн. на 1 календарний день у розмірі 10 відсотків у сумі 4038 гри. 90 коп. (том1,л.с.34)
Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи встановлених судом першої інстанції.
Відповідач у апеляційній скарзі посилається лише на неправильне застосування норм матеріального права судом першої інстанції.
5.Мотиви, за якими апеляційна інстанція виходила при прийнятті ухвали
Відповідно до ст.2 КАСУ завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені конституцією та законами України.
Статтею19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені конституцією та законами України.
Преамбулою Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що зазначений закон є спеціальним з питань оподаткування і встановлює серед іншого порядок визначення податкового зобов'язання, базового податкового періоду, строки сплати податків, відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені спеціальним Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні (фінансові) санкції застосовуються у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим законом.
Згідно до частини 1 підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації (розрахунку), протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації (розрахунку).
Згідно підпункту “в» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова декларація (розрахунок) за базовий податковий період що дорівнює року подається платником податку протягом 60-ти календарних днів за останнім календарним днем звітного податкового року.
Стаття 14 Закону України від 03.07.1992 року № 2535-12 “Про плату за землю» (із змінами та доповненнями) визначає, що юридичні особи самостійно обчислюють суму земельного податку в порядку, визначеному цим Законом за формою, встановленою Головною державною податковою інспекцією України, щороку станом на 1 січня і до 1 лютого подають дані відповідній державній податковій інспекції.
Форми Зведеного розрахунку суми земельного податку, Довідки до уточненого Розрахунку та Порядок їх подання до органу державної податкової служби затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 26 жовтня 2001 року № 434 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19 листопада 2001 року за №963/6154). Пунктом 2 Порядку подання податкового розрахунку земельного податку визначено, що розрахунок податку складається на підставі даних державного земельного кадастру за станом на 1 січня поточного року і щороку подається власником землі та/або землекористувачами до органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки до 1 лютого поточного року з розбивкою річної суми земельного податку рівними частками за місяцями.
Згідно частини 3 статті 51 Закону України “Про Державний бюджет України на 2002 рік», частини 3 статті 55 Закону України “Про Державний бюджет України на 2003 рік» плата за земельні ділянки та земельний податок сплачуються платниками (крім громадян та виробників сільськогосподарської і рибної продукції) за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
З аналізу норм діючого законодавства випливає, що Законами України "Про державний бюджет України», «Про плату за землю« ,“Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» по різному визначені базовий податковий період та строки сплати земельного податку, що припускає неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платника податку щодо сплати цього виду податку.
Підпунктом 4.4.1 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (із змінами та доповненнями) встановлено, що у разі коли норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
Оскільки податковий орган не довів, що платником податку порушені граничні строки сплати податку, передбачені саме Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» судова колегія вважає, суд першої інстанції правомірно дійшов висновку, що у податкового органу були відсутні правові підстави застосовувати штрафні санкції передбачені пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 цього Закону за порушення строків сплати земельного податку, які встановлені іншими законами.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.184,195,198,205,212, п.6, п.7 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України судова колегія , -
Постанову господарського суду Донецької області по справі № 26/127а від 11.09.2006 р. (підписана 18.09.2006р.) залишити без змін, а апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Краматорську залишити без задоволення.
Ухвала Донецького апеляційного господарського суду набирає законної сили з дня проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після складання повного тексту ухвали. Касаційна скарга подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Ухвала виготовлена в повному обсязі 10.11.2006р.
Головуючий: Н.Л. Величко
Судді: І.В. Алєєва
Г.Я. Старовойтова
Надруковано: 4 примір.
1 -позивачу
1 -відповідачу
1 -до справи
1 -ДАГС