Іменем України
01.03.12Справа №2а-831/11/2770
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
судді - Кравченко М.М.;
при секретарі - Коваль К.М.,
за участю:
представник позивача (Севастопольська міська державна лікарня ветеринарної медицини) ОСОБА_1 довіреність № 01-23/16 від 04.01.12 паспорт НОМЕР_1 від 06.05.97 р., виданий Ленінським РВ УМВС України в м. Севастополі;
представник відповідача (Державна фінансова інспекція в м. Севастополі) ОСОБА_2 довіреність № 27-25-17-17/335 від 24.01.12 ;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Севастопольської міської державної лікарні ветеринарної медицини до Державної фінансової інспекції в м. Севастополі про визнання дій неправомірними
Севастопольська міська державна лікарня ветеринарної медицини звернулася до суду з адміністративним позовом до Начальника Головного контрольно-ревізійного управління в м. Севастополі Шелакової О.В., Провідного контролера-ревізора контрольно-ревізійного управління в м. Севастополі Дунчевської Г.С. про визнання дій неправомірними.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 05 квітня 2011 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-831/11/2770
05 квітня 2011 р. підготовче провадження по справі закінчено, справа призначена до судового розгляду.
Ухвалою суду від 01.02.2012 р. первісних відповідачів - начальника контрольно - ревізійного управління в м. Севастополі Шелакову О.В. та провідного контролера - ревізора контрольно - ревізійного управління в м. Севастополі Дунчевську Г.С. замінено на належного Відповідача - Державну фінансову Інспекцію в м. Севастополі.
У судовому засіданні представник позивача підтримала уточнені позовні вимоги, просила суд визнати неправомірними дії відповідача, які ґрунтуються на недійсних висновках, викладених в акті № 06-21/205 від 20.08.2010 ревізії фінансово-господарської діяльності Севастопольської міської державної лікарні ветеринарної медицини за період 01.01.2009 р. по 30.06.2010 р. в частині витрачання позивачем коштів на суму 183,74 тис. грн. на ремонт та реконструкцію адміністративної будівлі.
Представник відповідача надав суду письмові заперечення, просив у задоволенні позову відмовити, зазначив, що дії відповідача відповідають діючого законодавству, а тому, на думку відповідача, підстав для задоволення позову немає.
Заслухавши думку представників сторін дослідивши матеріали справи та наявні докази, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов - таким, що підлягає задоволенню виходячи з такого.
20 серпня 2010 року Головним контрольно-ревізійним управлінням в м. Севастополі було проведено перевірку фінансово-господарської діяльності Севастопольської міської державної лікарні ветеринарної медицини за період 01.01.2009 р. по 30.06.2010 р.
За наслідками проведеної перевірки складений акт ревізії № 06- 21/205 від 20.08.2010 р. за підписом провідного контролера-ревізора КРУ в м. Севастополі Дунчевської Г.С.
Як пояснив представник позивача, зазначений акт ревізії був підписаний за умови врахування заперечень, викладених у листі № 01-23/377 від 30.08.2010 р., посадовими особами лікарні. Висновки на свої заперечення позивач отримав 22.09 2010 р. У висновках на заперечення на акт № 06-21/205 від 20.08.2010 ревізії фінансово-господарської діяльності відповідач відмовив позивача у прийманні до уваги доводів з приводу витрачання позивачем коштів на ремонт та реконструкцію будівлі.
Розділом 19 акту ревізії «Стан виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2008 р. № 943 «Про економію бюджетних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів» встановлено, що на реконструкцію, перепланування та облаштування кабінетів установ-орендаторів Севастопольською міською державною лікарнею ветеринарної медицини витрачено 183, 74 тис. грн.
Зазначений висновок відповідача не ґрунтується на законі виходячи з такого.
Як зазначив представник позивача, Головне управління ветеринарної медицини в м. Севастополі, Севастопольська міська державна лікарня ветеринарної медицини - правонаступники установи ветеринарної медицини - Севастопольського міського управління ветеринарної медицини, яке з 2002 року було розташоване в приміщеннях однієї будівлі.
Головне управління ветеринарної медицини в м. Севастополі, Севастопольська міська державна лікарня ветеринарної медицини та Севастопольська міська державна лабораторія ветеринарної медицини є структурними підрозділами Державного комітету ветеринарної медицини України і мають єдине джерело фінансування. Головне управління ветеринарної медицини в м. Севастополі здійснює розподіл асигнувань між структурними підрозділами.
Зазначена будівля за адресою: м. Севастополь, вул. Бутирська, 9 належить на праві оперативного управління Севастопольській міській державній лікарні ветеринарної медицини, яка є балансоутримовачем будівлі та орендодавцем її приміщень, тому кошти на проведення робіт з реконструкції виділялися саме їй як балансоутримовачу, а роботи виконувалися за її рахунок.
Згідно договорів оренди орендатори - Головне управління ветеринарної медицини в м. Севастополі та Севастопольська міська державна лабораторія ветеринарної медицини не мають права проводити реконструкцію орендованого приміщення за власний рахунок.
Відповідно до акту обстеження технічного стану Інспекції ГАСК від 29.12.2003 р. № 3951 вказана будівля знаходилася у аварійному стані, внаслідок чого виникала загроза життю та здоров'ю працівників трьох установ ветеринарної медицини, а також могла бути паралізована робота ветеринарної служби міста.
Таким чином, у зв'язку з аварійністю будівлі, яка знаходиться на балансі Севастопольської міської державної лікарні ветеринарної медицини, лікарнею було заплановано її реконструкцію, а суму у кошторисі на проведення реконструкції було затверджено Державним комітетом ветеринарної медицини України.
Кошторис лікарні на 2009 рік погоджено Головним управлінням ветеринарної медицини в м. Севастополі після надання лікарнею проектно - кошторисної документації на реконструкцію будівлі. Дозволи на виконання будівельних робіт, видавалися Інспекцією ГАСК саме Севастопольській міській державній лікарні ветеринарної медицини, про що свідчать дозвіл від 08.11.2004 р. № 339/390 та дозвіл від 05.08.2009 р.
Статтею 3 КАС України визначено, що адміністративний позов є звернення до суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах із суб'єктом владних повноважень при здійсненні ним владних управлінських функцій.
При проведенні перевірки ревізор повинен відповідати за повноту і якість ревізії, правильність і об'єктивність викладених в актах ревізії фактів та обґрунтувань висновків за матеріалами перевірки.
Фактичні обставини свідчать, що внаслідок помилкових висновків провідного контролера - ревізора Головного контрольно-ревізійного управління в м. Севастополі Дунчевської Г.С., що викладені в акті № 06-21/205 від 20.08.2010 ревізії фінансово-господарської діяльності Севастопольської міської державної лікарні ветеринарної медицини за період 01.01.2009 р. по 30.06.2010 р. в частині витрачання Лікарнею коштів на суму 183,74 тис. грн., порушено законні інтереси позивача.
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Як визначено положеннями частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Отже, з наведеного випливає, що позивач може обрати будь-який спосіб захисту свого порушеного права, який не заборонено законом, а суд повинен захистити таке право, якщо буде встановлено його порушення.
Згідно ч.ч.1, 2 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Системно аналізуючи докази по справі у їх сукупності, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірності своїх дій та рішень, а заперечення відповідача на позов спростовуються фактичними обставинами, які були досліджені у судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд -
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати неправомірними дії Державної фінансової інспекції в м. Севастополі, які ґрунтуються на недійсних висновках, викладених в акті № 06-21/205 від 20.08.2010 ревізії фінансово-господарської діяльності Севастопольської міської державної лікарні ветеринарної медицини за період 01.01.2009 р. по 30.06.2010 р. в частині витрачання позивачем коштів на суму 183,74 тис. грн. на ремонт та реконструкцію адміністративної будівлі.
Повний текст постанови складений 05.03.2012 р.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя М.М. Кравченко