Ухвала від 15.03.2012 по справі 2н/2270/11/12

Копія

Справа № 2н/2270/11/12

УХВАЛА

15 березня 2012 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянувши в порядку письмового провадження заяву управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі про перегляд постанови за нововиявленими обставинами по адміністративній справі № 2-а-9030/08/2270 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі про визнання незаконною відмови в перерахунку пенсії інваліду 3-ї групи Чорнобильської катастрофи передбачених ст.ст.50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов'язання провести перерахунок пенсії за період з 01.01.2007р. та виплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі звернулось до суду з заявою про перегляд постанови за нововиявленими обставинами по адміністративній справі № 2-а-9030/08/2270 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі про визнання незаконною відмови в перерахунку пенсії інваліду 3-ї групи Чорнобильської катастрофи передбачених ст.ст.50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов'язання провести перерахунок пенсії за період з 01.01.2007р. та виплату пенсії. Зазначає, що 19.06.2011 року набув чинності Закон України від 14.06.2011 року №3491-VI "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" яким передбачено, зокрема, що у 2011 році положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. На виконання вимог вищезазначеного Закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 року №745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", яка набрала чинності 23.07.2011 року. За прийнятим 26.12.2011 року рішенням Конституційного Суду України №20-рп/2011 у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу VII "Прикінцеві положення" Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційними). Вказує на те, що з огляду на зміст резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 06.07.2011 року №20-рп/2011, підстави для застосування судами статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та Закону України "Про соціальний захист дітей війни" при вирішенні справ за адміністративними позовами про перерахунок пенсій відповідно до наведених норм зазначених Законів, відсутні. На підставі вищезазначеного рішення Конституційного суду України виникає юридично обґрунтоване твердження, що при вирішенні справ за адміністративними позовами чорнобильців та дітей війни суди повинні були застосовувати постанови Кабінету Міністрів України, які на час виникнення спірних правовідносин встановлювали розміри пенсійних виплат зазначеним категоріям громадян. З прийняттям Конституційним Судом України рішення виникли істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.

22.02.2012 року до суду від позивача надійшли письмові заперечення на заяву УПФ України в Красилівському районі, відповідно до яких просить залишити заяву управління без задоволення. Вказує на порушення заявником конституційних прав громадян.

Представник заявника - управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі, позивач в судове засідання не з'явились, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду заяви. 15.03.2012 року до суду від позивача та відповідача надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності.

Відповідно до ч.2 ст.252 КАС України, особи, які беруть участь у справі, повідомляються про дату, час та місце розгляду заяви. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду заяви і перегляду судового рішення.

Згідно ч.4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

З урахуванням викладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Суд встановив, що 15.01.2009 року Хмельницьким окружним адміністративним судом по справі №2-а-9030/08/2270/5 прийнято постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково, визнано незаконною відмову управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі про проведення перерахунку основної та додаткової пенсії ОСОБА_1 на підставі ст.50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов'язано управління Пенсійного фонду України у Красилівському районі здійснити перерахунок основної та додаткової пенсії інваліду 3-ї групи Чорнобильської катастрофи ОСОБА_1, з 01.01.2007р. по 31.12.2007р. та з 22.05.2008 року основної в розмірі не менше шести мінімальних пенсій за віком відповідно ст.54 та ст.50 щомісячної додаткової пенсії в розмірі - 50% мінімальної пенсії за віком, Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та забезпечити в подальшому її виплату відповідно до цього Закону.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду України від 12.11.2010 року апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі Хмельницької області залишено без задоволення, а постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 15.01.2009 року у справі №2-а-9030/08/2270/5 - без змін.

В силу ч.2 ст.245 КАС України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами зокрема є: істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи (п. 1); скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути (п.4); встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано (п.5).

Досліджуючи наявність підстав для перегляду постанови суду по справі №2-а-9030/08/2270/5 за нововиявленими обставинами, суд враховує, що за змістом ч.2 ст.148 КАС України обов'язок щодо доведення наявності обставин, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи, та обґрунтування відповідної заяви з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, покладається на заявника.

Проте, заявник не навів жодної з обставин, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та заявнику під час вирішення справи, та не надав докази, які підтверджують наявність нововиявлених обставин.

Закон України від 14.06.2011 року №3491-VI "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік"; постанова Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 року №745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету"; рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 року №20-рп/2011, якими встановлені розміри соціальних виплат та доплат на 2011 рік, не можуть бути підставами для перегляду за нововиявленими обставинами рішення суду, прийнятого на підставі діючого на час розгляду справи законодавства.

За змістом ч.3 ст.245 КАС України визначено, що перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами в разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовані закони та інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи, не допускається, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність фізичної особи.

Враховуючи вищевикладене, заяву управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі Хмельницькій області про перегляд постанови від 15.01.2009 року за нововиявленими обставинами по справі №2-а-9030/08/2270/5 слід залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст.245-250, 252-253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі про перегляд постанови за нововиявленими обставинами по адміністративній справі № 2-а-9030/08/2270/5 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі про визнання незаконною відмови в перерахунку пенсії інваліду 3-ї групи Чорнобильської катастрофи передбачених ст.ст.50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов'язання провести перерахунок пенсії за період з 01.01.2007р. та виплату пенсії залишити без задоволення.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/

"Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк