Ухвала від 15.03.2012 по справі 2н/2270/37/12

Копія

Справа № 2н/2270/37/12

УХВАЛА

15 березня 2012 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянувши в порядку письмового провадження заяву управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами по адміністративній справі № 2-а-531/2009р./2270/12 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі Хмельницької області про стягнення щомісячної доплати до пенсії, як дитині війни, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі звернулось до суду з заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами по адміністративній справі № 2-а-531/2009р./2270/12 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі про стягнення щомісячної доплати до пенсії, як дитині війни. Зазначає, що 19.06.2011 року набув чинності Закон України від 14.06.2011 року №3491-VI "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" яким передбачено, зокрема, що у 2011 році положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. На виконання вимог вищезазначеного Закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 року №745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", яка набрала чинності 23.07.2011 року. За прийнятим 26.12.2011 року рішенням Конституційного Суду України №20-рп/2011 у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу VII "Прикінцеві положення" Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційними). Вказує на те, що з огляду на зміст резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 06.07.2011 року №20-рп/2011, підстави для застосування судами статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та Закону України "Про соціальний захист дітей війни" при вирішенні справ за адміністративними позовами про перерахунок пенсій відповідно до наведених норм зазначених Законів, відсутні. На підставі вищезазначеного рішення Конституційного суду України виникає юридично обґрунтоване твердження, що при вирішенні справ за адміністративними позовами чорнобильців та дітей війни суди повинні були застосовувати постанови Кабінету Міністрів України, які на час виникнення спірних правовідносин встановлювали розміри пенсійних виплат зазначеним категоріям громадян. З прийняттям Конституційним Судом України рішення виникли істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.

Представник заявника - управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі, позивач в судове засідання не з'явились, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду заяви.

29.02.2012 року до суду від позивача надійшла заява про розгляд заяви УПФ України у Віньковецькому районі про перегляд рішення за нововиявленими обставинами без його участі.

Відповідно до ч.2 ст.252 КАС України, особи, які беруть участь у справі, повідомляються про дату, час та місце розгляду заяви. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду заяви і перегляду судового рішення.

Згідно ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З урахуванням викладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Суд встановив, що 09.02.2009 року Хмельницьким окружним адміністративним судом по справі №2-а-531/2009р./2270/12 прийнято постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково, визнано протиправними дії (бездіяльність) управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі Хмельницької області щодо невиплати ОСОБА_1 підвищення пенсії відповідно до вимог статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та зобов'язано управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі Хмельницької області провести нарахування та виплату з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно ОСОБА_1 підвищення пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком на підставі положень статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду України від 11.10.2010 року апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі Хмельницької області залишено без задоволення, а постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 09.02.2009 року у справі №2-а-531/2009р./2270/12 - без змін.

В силу ч.2 ст.245 КАС України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами зокрема є: істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи (п. 1); скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути (п.4); встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано (п.5).

Досліджуючи наявність підстав для перегляду постанови суду по справі №2-а-531/2009р./2270/12 за нововиявленими обставинами, суд враховує, що за змістом ч.2 ст.148 КАС України обов'язок щодо доведення наявності обставин, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи, та обґрунтування відповідної заяви з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, покладається на заявника.

Проте, заявник не навів жодної з обставин, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та заявнику під час вирішення справи, та не надав докази, які підтверджують наявність нововиявлених обставин.

Закон України від 14.06.2011 року №3491-VI "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік"; постанова Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 року №745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету"; рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 року №20-рп/2011, якими встановлені розміри соціальних виплат та доплат на 2011 рік, не можуть бути підставами для перегляду за нововиявленими обставинами рішення суду, прийнятого на підставі діючого на час розгляду справи законодавства.

За змістом ч.3 ст.245 КАС України визначено, що перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами в разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовані закони та інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи, не допускається, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність фізичної особи.

Враховуючи вищевикладене, заяву управління Пенсійного фонду України в Віньковецькому районі Хмельницької області про перегляд постанови від 09.02.2009 року за нововиявленими обставинами по справі №2-а-531/2009р./2270/12 слід залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст.245-250, 252-253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами по адміністративній справі №2-а-531/2009р./2270/12 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі Хмельницької області про стягнення щомісячної доплати до пенсії, як дитині війни залишити без задоволення.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/

"Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк