Постанова від 05.04.2012 по справі 3788/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

"05" квітня 2012 р. № 2а- 3788/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Піскун В.О.,

при секретарі судового засідання - Полях Н.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Дзержинського району міста Харкова в інтересах держави в особі Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства завод "Потенціал" про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

Заступник прокурора Дзержинського району міста Харкова в інтересах держави в особі Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з Відкритого акціонерного товариства завод "Потенціал" до Державного бюджету України на рахунок Управління Державної казначейської служби України в Орджонікідзевському районі м. Харкова №31110106700009, відкритий в Головному управлінні Державної казначейської служби України в Харківській області за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету" по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106, МФО 581011, код УДКСУ 37999701 штраф в сумі 1020 (одна тисяча двадцять) гривень .

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що прокуратурою Дзержинського району м. Харкова проведеною перевіркою були встановлені порушення з боку Відкритого акціонерного товариства завод "Потенціал" у сфері цінних паперів та фондового ринку. За порушення законодавства про цінні папери на відповідача Харківським територіальним правлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку були накладені штрафні санкції, які відповідачем до теперішнього часу не сплачені. Загальна сума несплачених штрафних санкцій становить 1020 грн. Посилаючись на факти, викладені в позовній заяві, просив суд позов задовольнити у повному обсязі.

Прокурор та представник позивача у судове засідання не з'явилися, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Представник позивача надав до суду клопотання про розгляд даної справи без його участі та позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. У відповідності до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання.

Таким чином, суд вважає, за можливе розглянути справу без участі сторін по справі за наявними в ній матеріалами.

Відповідно до ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що Відкрите акціонерного товариства завод "Потенціал" є юридичною особою, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради 04.12.1995 року.

Як вбачається з матеріалів справи, прокуратурою Дзержинського району м. Харкова проведеною перевіркою встановлені порушення у сфері цінних паперів та фондового ринку.

Особлива інформація про емітента, а саме: про прийняття 24.09.2011 року (дата вчинення дії) загальними зборами акціонерів Товариства рішення про зміну складу посадових осіб емітента, не була розміщена Товариством у стрічці новин загальнодоступної інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів протягом строку, встановленого п. 1 Глави 3 Розділу II "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого Рішенням ДКЦПФР 19.12.2006 року № 1591, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 року за № 97/13364, зі змінами, (далі - Положення), а саме - протягом одного робочого дня після дати вчинення дії, але не пізніше 10:00 години другого робочого дня після дати вчинення дії. Це є порушенням положень ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" № 3480-І/ від 23.02.2006 року (далі - Закон) з урахуванням вимог п.1 Глави 3 Розділу ІІ Положення, та є нерозміщенням інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів протягом строку, встановленого Положенням.

Особлива інформація про емітента, а саме: про прийняття 24.09.2011 року (дата вчинення дії) загальними зборами акціонерів Товариства рішення про припинення Товариства шляхом ліквідації не була розміщена Товариством у стрічці новин загальнодоступної інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів протягом строку, встановленого п. 1 Глави 3 Розділу II Положення, а саме - протягом одного робочого дня після дати вчинення дії, але не пізніше 10:00 години другого робочого дня після дати вчинення дії. Це є порушенням положень ст. 41 Закону з урахуванням вимог п. 1 Глави 3 Розділу II Положення, та нерозміщенням інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів протягом строку, встановленого Положенням.

За нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів передбачена відповідальність згідно п.6 ч.1 ст.11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

Постановою № 293-ХА від 11.11.2011 року на Товариство Харківським територіальним правлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було накладено штрафну санкцію у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів.

У подальшому особлива інформація про зміну складу посадових осіб емітента за рішенням загальних зборів акціонерів Товариства від 24.09.2011 року була розміщена Товариством у стрічці новин загальнодоступної інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів 07.10.2011 року.

У подальшому особлива інформація про припинення Товариства шляхом ліквідації за рішенням загальних зборів акціонерів Товариства від 24.09.2011 року була розміщена Товариством у стрічці новин загальнодоступної інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів 04.10.2011 року.

Особливі інформації про емітента, а саме про прийняття 24.09.2011 року (дата вчинення дії) загальними зборами акціонерів Товариства рішення про зміну складу посадових осіб емітента та рішення про припинення Товариства шляхом ліквідації, не були опубліковані в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або ДКЦПФР протягом строку, встановленого п. 1 Глави 3 Розділу II Положення, а саме - протягом п'яти робочих днів з дати вчинення дії. Це є порушенням положень ст. 41 Закону з урахуванням вимог п. 1 Глави 3 Розділу II Положення та не опублікуванням інформації протягом строку, встановленого Положенням.

За не опублікування інформації передбачена відповідальність згідно п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Постановою № 294-ХА від 11.11.2011 року на Товариство Харківським територіальним правлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було накладено штрафну санкцію у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень за не опублікування інформації.

У подальшому зазначені особливі інформації про зміну складу посадових осіб емітента та про припинення Товариства шляхом ліквідації за рішеннями загальних зборів акціонерів Товариства від 24.09.2011 року, опубліковані Товариством в офіційному друкованому виданні ДКЦПФР «Бюлетень. Цінні папери України» № 190 (3241) від 10.10.2011 року.

Крім того, особливі інформації про емітента, а саме: про прийняття 24.09.2011 року (дата вчинення дії) загальними зборами акціонерів Товариства рішення про зміну складу посадових осіб емітента та рішення про припинення Товариства шляхом ліквідації, не були подані до Харківського територіального управління Комісії протягом строку, встановленого п.1 Глави 3 Розділу II Положення, а саме - протягом десяти робочих днів з дати вчинення дії. Це є порушенням положень ст. 41 Закону з урахуванням вимог п. 1 Глави 3 Розділу II Положення та неподанням інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку протягом строку, який встановлений Положенням.

За неподання інформації до ДКЦПФР передбачена відповідальність згідно п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Постановою № 295-ХА від 11.11.2011 року на Товариство Харківським територіальним правлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було накладено штрафну санкцію у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень за неподання інформації до ДКЦПФР.

У подальшому зазначені особливі інформації про зміну складу посадових осіб емітента та про припинення Товариства шляхом ліквідації за рішеннями загальних зборів акціонерів Товариства від 24.09.2011 року були подані до Харківського територіального управління Комісії 11.10.2011 року).

Загальна сума несплачених штрафних санкцій становить 1020 гривень.

Примірники постанов були відправленні відповідачу відповідно до супровідного листа від 11.11.2011 року вих. № 03/2712.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Таким територіальним органом і є Харківське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Накладені штрафні санкції за порушення законодавства про цінні папери до теперішнього часу Товариством не сплачено. Згідно Закону України "Про Державний бюджет на 2011 рік" до доходів Державного бюджету зараховуються надходження від штрафних санкцій. Грошові кошти до державного бюджету не надійшли. Це перешкоджає виконанню бюджетної політики держави.

Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996р. № 448/96-ВР державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Згідно з п. 16 "Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій" Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007р. № 227 постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акт про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанова по справі про адміністративне правопорушення), постанова про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про виправлення описок вважаються надісланими (врученими) юридичній особі (посадовій особі чи громадянину), яка притягується до відповідальності, якщо їх вручено керівнику чи представнику юридичної особи (посадовій особі чи громадянину) під розписку або надіслано поштою рекомендованим листом. Доказом надіслання постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акта про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанови по справі про адміністративне правопорушення), постанови про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанову про виправлення описок є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпелю та касовий чек.

Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996р. № 448/96-ВР державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996р. № 448/96-ВР штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, постанови від 11.11.2011 року відповідачем оскаржені не були, штраф за порушення законодавства про цінні папери відповідачем до Державного бюджету не сплачено.

Відповідач не надав до суду доказів сплати штрафу у повному обсязі.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим, доведеним та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Заступника прокурора Дзержинського району міста Харкова в інтересах держави в особі Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства завод "Потенціал" про стягнення штрафу - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства завод "Потенціал" (код ЄДРПОУ 05755855, рахунок 26003052305724 у ХМРУ ПАТ "ПриватБанк", МФО 351533) до Державного бюджету України на рахунок Управління Державної казначейської служби України в Орджонікідзевському районі м. Харкова №31110106700009, відкритий в Головному управлінні Державної казначейської служби України в Харківській області за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету" по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106, МФО 581011, код УДКСУ 37999701 штраф в сумі 1020.00 (одна тисяча двадцять) гривень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 10.04.2012 року.

Суддя Піскун В.О.