73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
11 квітня 2012 р. Справа № 2-а-5240/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняка С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом приватної фірми "Мис" до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області, третя особа на стороні відповідача - Управління промисловості та розвитку інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації про визнання протиправною та скасування постанови про застосування фінансових санкцій,
встановив:
Звернувшись до суду, позивач посилається на те, що 18 жовтня 2011 р. відповідачем була винесена постанова №137627, згідно якої до позивача були застосовані фінансові санкції згідно з абзацом 3 частини 1 ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт».
Вважає, що така постанова є незаконною, вона не обґрунтована об'єктивними доказами і тому підлягає скасуванню з наступних підстав: на момент здійснення перевезення пасажирів, а саме 09.09.2011р., у позивача були всі документи передбачені чинним законодавством. Тому посилання відповідача в своїй постанові, що до позивача були застосовані штрафні санкції передбачені аб. 3 ч. 1 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт», а саме за порушення ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт», є повністю безпідставними.
Сторони справу просили розглядати в порядку письмового провадження.
Представник відповідача надав до суду заперечення відповідно до якого, у задоволені позову просив відмовити, посилаючись на те, що перевірка проводилась із додержанням вимог законодавства про автомобільний транспорт належним чином оформленими документами, а постанова № 137627 від 18.10.2011р. винесена у відповідності із Законом України «Про автомобільний транспорт»(далі за текстом - Закон) та «Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі за текстом - Порядок).
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
Додатком від 31 грудня 2010 року до угоди від 15 листопада 2007 року №77 на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських і міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування між Управлінням промисловості та розвитку інфраструктури Херсонської обласної адміністрації та автоперевізником - ПФ «МИС»- продовжено термін дії угоди до проведення нового конкурсу на перевезення пасажирів у 2011 році, зокрема на маршруті Аеропорт - Херсон (Красень) ч/з Чорнобаївку.
Рішенням конкурсного комітету від 19 серпня 2011 року по визначенню переможців з перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських і міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування (протокол № 43) визначені переможці конкурсу, зокрема на автобусному маршруті загального користування, що проходить у Білозерському районі Аеропорт - Херсон (Красень) ч/з Чорнобаївку - ПрАТ «Херсонське АТП-16527».
29.08.2011 року укладений договір № 180 між Управлінням промисловості та розвитку інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації та ПрАТ «Херсонське АТП 16527» про здійснення перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських і міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування, в тому числі -«Аеропорт - Херсон (Красень) ч/з Чорнобаївку».
Листом третьої особи № 453/3-17 від 06.09.2011 року начальнику Територіального управління Головавтотрансінспекції у Херсонській області запропоновано вжити відповідних заходів стосовно дотримання автоперевізниками: ПрАТ «Херсонське АТП-16527», ТОВ «Іксора» та ПФ «МИС» транспортного законодавства щодо перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на вищевказаних маршрутах та про результати поінформувати управління промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації до 09 вересня 2011 року.
Листом третьої особи до в.о. директора ПФ «МИС»ОСОБА_1 від 05.09.2011 направлено прохання припинити з 7 вересня 2001 року обслуговування маршрутів, в тому числі - Аеропорт - Херсон (Красень) ч/з Чорнобаївку.
08.09.2011року посадові особи територіального управління Головавтотрансінспекції у Херсонській області склали акт №218937 про порушення водієм ПФ «МИС» ОСОБА_2 ст. 39 Закону - надання товариством послуг без оформлення, визначених законом документів - розкладу руху та схеми маршруту.
18.10.2011 року начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Херсонській області Макейчиком П.О. винесена постанова №137627, згідно якої до позивача були застосовані фінансові санкції згідно з абзацом 3 частини 1 ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт»у сумі 1700 грн.
Згідно зі ст. 6 Закону 2344-III державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України; державний контроль здійснюється шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Відповідно до п. 55 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від З грудня 2008 p. N 1081 організатор має право
- провести конкурс до моменту закінчення строку дії відповідного договору (дозволу), однак не раніше ніж за три місяці до настання такого моменту. У такому разі дія договору (дозволу), укладеного (виданого) за результатами конкурсу, починається після закінчення строку дії чинних документів на перевезення.
Відповідно до п. 53 Порядку організатор не пізніше ніж через 30 днів з моменту набрання чинності рішенням конкурсного комітету укладає з переможцем конкурсу договір (на міському та внутрішньообласному автобусних маршрутах).
Стаття 39 Закону № 2344-III визначає, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для регулярних пасажирських перевезень:
для автомобільного перевізника -ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса-посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст. 60 Закону № 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону,-штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Перевіривши дії відповідача відповідно до ч. 3 ст. 2 КАСУ, суд зважає на те, що на момент перевірки термін дії угоди про перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських і міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування між позивачем та третьою особою закінчився, переможець конкурсу уклав нову угоду, позивач був попереджений про те що новий перевізник приступає до роботи.
Таким чином, в діях відповідача суд не знаходить порушень, а тому приходить до висновку про відмову в задоволенні позову.
Керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд
постановив:
У задоволені позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.
кат. 3.7.2