Постанова від 30.08.2011 по справі 2а-3687/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв.

30.08.2011 Справа № 2а-3687/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Мельника О. М. розглянувши адміністративну справу в порядку скороченого провадження

за позовомОСОБА_1, Велика Мечетня, Кривоозерський район, Миколаївська область, 55130

доКривоозерської районної державної адміністрації, майдан Незалежності, 1, смт. Криве Озеро, Миколаївська область, 55100

прозобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (позивач) звернувся з позовом до суду про зобов'язання Кривоозерську районну державну адміністрацію розглянути заяву позивача та прийняти по ній рішення.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що всупереч вимогам Закону України "Про звернення громадян", відповідач не повідомив заявника про результати розгляду його заяви про безоплатне надання земельної ділянки.

Відповідно до п.1 ч.1 та ч.2 ст.183-2 КАС України адміністративні справи щодо зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії щодо розгляду звернення, у тому числі інформаційного запиту, фізичної або юридичної особи суд може розглядати в порядку скороченого провадження, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.

Ухвалою від 06.05.2011, по даній справі відкрито скорочене провадження та запропоновано відповідачу в строк до 06.06.2011 подати до канцелярії суду заперечення проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються або заяву про визнання позову.

26.07.2011 від відповідача надійшов лист, в якому останній повідомив, що 07.04.2011 за №271/19-5/02 було надіслано відповідь на звернення позивача (у складі 72 заявників), а після отримання ухвали суду про відкриття провадження у справі, повторно направлені листи-відповіді в підтвердження чого надано акт прийому-передачі листів від 07.07.2011.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають, виходячи з такого.

З матеріалів справи вбачається, що 06.10.2010 ОСОБА_1 звернувся до голови Кривоозерської райдержадміністрації Миколаївської області із заявою про надання йому безоплатно земельної ділянки площею до 2,0 га для ведення особистого сільського господарства із земель державного запасу, розташованих на території Великомечетнянської сільради.

Відповідно до ч.7 ст.118 Земельного кодексу України районна, державна адміністрація повинна розглянути клопотання у місячний строк і дати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надати мотивовану відмову у його наданні.

Відповідач надав лист, у якому зазначив, що заява позивача була розглянута та позивачу разом з іншими заявниками (72 особи) направлено відповідь від 07.04.2011 за вих. №271/19-5/02, якою відповідачу відмовлено в задоволенні заяви.

У відповідності до ст.19 Закону України "Про звернення громадян" органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

Згідно ст.20 Закону України "Про звернення громадян", звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Оскільки предметом спору є зобов'язання відповідача розглянути заяву позивача та прийняти по ній рішення, а в матеріалах справи міститься відповідь Кривоозерської районної державної адміністрації на заяву позивача, суд не вбачає підстав для задоволення даного адміністративного позову.

Керуючись ст. 19, 20 Закону України "Про звернення громадян", ст. 98, 158, 161, 162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства Україні, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Постанова прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та виконується негайно.

Суддя О.М. Мельник