Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002
про залишення позовної заяви без розгляду
15.02.2012 р. № 2а-8561/11/1470
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Устинов І.А. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1,
до 1) Казанківської районної державної адміністрації Миколаївської області,
2) Голови Казанківської районної державної адміністрації Миколаївської області,
про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
Заявник звернувся до суду з вимогами про визнання неправомірними дій щодо нерозгляду звернення та зобов'язання розглянути звернення до Казанківської районної державної адміністрації від 20 червня 2010 року, 20 серпня 2010 року, 26 серпня 2010 року та 03 серпня 2011року про безоплатну передачу земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.
До суду позивач звернувся 17.11.2011 року.
Вимоги позивача про визнання неправомірними дій щодо нерозгляду звернення та зобов'язання розглянути звернення до Казанківської районної державної адміністрації від 20 червня 2010 року, 20 серпня 2010 року та 26 серпня 2010 року про безоплатну передачу земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства належить залишити без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 ст. 99 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною 5 ст. 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Враховуючи, що позивач звернувся до суду з позовними вимогами після закінчення строків встановлених законом для звернення до суду, а заявник в позовній заяві та представник позивача у судовому засіданні, не навели поважності причин пропуску строку звернення до суду, а суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, зазначене є підставою для залишення позовної заяви без розгляду в частині вимог, строк на звернення яких сплив.
Відповідно до ч.5 ст.107 КАС України, про залишення позовної заяви без розгляду суддя постановляє ухвалу.
Керуючись ст. 100, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги в частині визнання неправомірними дій щодо нерозгляду звернення та зобов'язання розглянути звернення до Казанківської районної державної адміністрації від 20 червня 2010 року, 20 серпня 2010 року та 26 серпня 2010 року про безоплатну передачу земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя Устинов І. А.