Ухвала від 15.02.2012 по справі 2а-8614/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002

УХВАЛА

15.02.2012 р. № 2а-8614/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А. за участю секретаря судового засідання Дворник Г.Г. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу про залучення у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача реєстраційну палату Баштанської районної державної адміністрації Миколаївської області,

за позовом Миколаївського обласного центру зайнятості,

за участю представника позивача головного спеціаліста - юрисконсульта Казанківського районного центру зайнятості Ляшенко Віталія Станіславовича,

до ОСОБА_2,

про стягнення коштів в сумі 134,21 грн.,

ВСТАНОВИВ:

24.11.2011 року Миколаївським окружним адміністративним судом відкрито провадження в адміністративній справі №2а-8614/11/1470 за позовом Миколаївського обласного центру зайнятості за участю представника позивача головного спеціаліста - юрисконсульта Казанківського районного центру зайнятості Ляшенко Віталія Станіславовича до ОСОБА_2 про стягнення коштів в сумі 134,21 грн.

До суду надійшло клопотання від відповідача про залучення у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача -реєстраційну палату Баштанської районної державної адміністрації Миколаївської області.

Причини, які зазначені заявником в якості підстав для залучення Баштанської районної державної адміністрації Миколаївської області у справі в якості третьої особи на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору є обґрунтованими, тому суд вважає за необхідне клопотання задовольнити.

Керуючись ч.2 ст.53, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -реєстраційну палату Баштанської районної державної адміністрації Миколаївської області, 56101, Миколаївська область, смт Баштанка, вул. Баштанської республіки, 36.

2. Розгляд справи призначити на 13 березня 2011 року на 11:00 год.

3. Зобов'язати реєстраційну палату Баштанської районної державної адміністрації Миколаївської області надати суду для огляду у судовому засіданні реєстраційну справу ОСОБА_2.

4. Копію ухвали про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, надіслати особам, які беруть участь у справі.

5. Відповідно до ч.2 ст. 53 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Згідно ст. 49 КАС України, особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права та обов'язки. Вони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Особи, які беруть участь у справі, мають право:

1) знати по дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;

2) знайомитися з матеріалами справи;

3) заявляти клопотання і відводи;

4) давати усні і письмові пояснення, доводи та заперечення;

5) подавати докази, брати участь в дослідженні доказів;

6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам експертам, спеціалістам, перекладачам;

7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;

8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;

9) робити з матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;

10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;

Згідно ст. 51 КАС України, крім прав та обов'язків, визначених ст.49 КАС України, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитись від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви

Згідно ст. 51 КАС України, крім прав та обов'язків, визначених ст.49 КАС України, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадій адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

6. Звернути уваги третьої особи на наступне:

- надані суду копії матеріалів та докази повинні бути належним чином засвідченні;

- представники сторін, які братимуть участь в адміністративному процесі, повинні мати належним чином оформлені повноваження (оригінал довіреності та завірена копія у справу).

7. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя І.А. Устинов