h
справа № 2-а-11776/08
категорія 50
11 липня 2008 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Хаюка С.М.,
при секретарі - Савчук Є.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації
про зобов"язання поставити на чергу для отримання компенсації,-
встановив:
Позивач звернувся до суду і просить зобов'язати відповідача поставити його на чергу, встановлену місцевими органами виконавчої влади, для отримання компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1, в сумі 37421 грн., мотивуючи тим, що має право на вказану компенсацію, але відповідач відмовив у постановці на чергу, оскільки він не має особистого житла в місці переселення та не надав доказів про передачу майна відповідному органу місцевого самоврядування, документ ,що пісвідчує право на переселення.
Позивач просить справу розглядати без його участі ,позов підтримує.
Представник відповідача в судове засідання не з»явився ,хоча про час та місце судового розгляду був повідомлений у встановленому законом порядку , про що свідчить рекомендований лист, а тому суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами..
Дослідивши в судовому засіданні докази, суд вважає, що позов необхідно задовольнити повністю з наступних підстав.
Позивач мав у власності домоволодіння АДРЕСА_1, яке відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 та розпорядженням КМ України №17 від 12.01.93 відноситься до зони гарантованого добровільного відселення, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 6.03.2008 року, технічним паспортом.
Відповідно до ст.4 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» кожен громадянин, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, має право на підставі наданої йому об'єктивної інформації про радіаційну обстановку, дози опромінення і можливі їх наслідки для здоров'я самостійно приймати рішення про подальше проживання на цій території чи відселення.
Позивач здав належне йому домоволодіння здав на баланс Норинцівської сільської ради 5.06.2008 року і згідно направлення від 2.04.1993 року переселився з с.Клочки, Народницького району, переїхавши в м.Київ де і проживає, що підтверджується актом прийому будинку на баланс сільської ради від 5.06.2008 року та копією паспорта громадянина України, довідкою №13 від 29.04.2008 року.
Враховуючи скрутне становище в Україні по будівництву та забезпеченню житлом населення, в т.ч. і переселенців, що призводить до порушення права останніх на гарантоване ст.50 Конституції України безпечне для життя і здоров'я довкілля та неможливість своєчасного отримання житла по місцю переселення або його придбання в зв'язку із неотриманням коштів за здане домоволодіння, суд вважає, що постійне проживання та реєстрація в місці переселення свідчать про забезпеченість позивача житлом, а тому доводи відповідача про відсутність ордера на житлове приміщення у місці переселення є безпідставними.
Вартість домоволодіння згідно заключення експертизи становить 37421 грн.
Відповідно п.10Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм,пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №939 від 20.09.2005 року, виплата компенсацій громадянам за нерухоме майно, що втрачене у разі відселення або самостійного переселення з території зон радіоактивного забруднення, та перерахунок компенсацій, виплачених громадянам у період 1992-1996 років, провадиться за попереднім місцем їх проживання уповноваженими органами у порядку черговості за списками, затвердженими відповідними органами місцевої виконавчої влади, на підставі Положення про порядок виплати компенсацій громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 р. N 755 , за умови надходження коштів на зазначені цілі.
На підставі викладеного, відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ,постановою Кабінету Міністрів України №939 від20.09.2005 року,керуючись ст.ст.6,9,10,11, 70, 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд, -
постановив:
Позов задоволити повністю.
Зобов'язати управління праці і соціального захисту населення Народицької райдержадміністрації прийняти документи ОСОБА_1 для поставки на чергу для виплати грошової компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1 в сумі 37421 грн.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: С.М. Хаюк