Постанова від 06.08.2008 по справі 2а-3646/2008

Справа № 2а-3646/08

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" серпня 2008 р. м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Спірідонова М.О.

за участю секретаря Глазунової А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми «Союз 89» про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційну фірму «Союз 89» надати в повному обсязі документи, які необхідні для проведення позапланової перевірки підприємства за період з 01.01.2005 року по 01.01.2008 року

В обґрунтування позову вказано, що відповідно до приписів п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р. № 509-ХІІ (зі змінами і доповненнями) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, Іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи.

Постановою слідчого по ОВС СВ ПМ ДПА у Харківській області про проведення позапланової документальної перевірки фінансово-господарської діяльності ТОВ ВКФ «Союз» від 28.01.2008 року постановлено провести позапланову документальну перевірку правильності дотримання вимог податкового законодавства ТОВ ВКФ «Союз-89» за період з 01.01.2005 року по 01.01.2008 року.

Постановою господарського суду Харківської області від 22.03.06 року ТОВ ВКФ «Союз-89» визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1

Відповідно до ст. 11-2 ЗУ "Про державну податкову службу в Україні" посадові особи органу державної податкової служби вправі приступати до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку:

- направлення на перевірку.

- копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової перевірки.

Як зазначив позивач, ДПІ у Київському районі м. Харкова 08.02.2008 року ліквідатору ТОВ ВКФ «Союз-89» вручено під розписку наказ ДПІ «Про проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ ВКФ «Союз-89» від 05.02.08 року-№ 121 та направлення на перевірку № 129 від 07.02.08 року. Крім того, 08.02.2007 року ліквідатору ТОВ ВКФ "Союз-89" ОСОБА_1 вручено лист від 08.02.08 року №1802/10/23-310, яким у зв'язку з проведенням позапланової перевірки зобов'язано надати документи фінансово-господарської діяльності підприємства за період з 01.01.05 року по 01.01.08 року.

Відповідно до ст. 9 ЗУ «Про систему оподаткування в Україні» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:

- подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);

- сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;

- допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Таким чином, на думку позивача, ненадання ліквідатором ТОВ ВКФ "Союз-89" документів для проведення позапланової документальної перевірки свідчить про невиконання платником податків своїх обов'язків, внаслідок чого ДНІ позбавлена можливості проведення перевірки платника податків, тобто не може виконати функції, покладеної на неї Державою та відповідно виконати постанову слідчого по ОВС СВ ПМ ДПА у Харківській області про проведення позапланової документальної перевірки фінансово-господарської діяльності ТОВ ВКФ «Союз-89» від 28.01.08 року.

В судове засідання представник ДПІ з'явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями, які направлялись за офіційним місцем знаходження згідно довідки органу реєстрації, та повернулися з відмітками про незнаходження адресата за вказаною адресою.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Судом встановлено, що ТОВ ВКФ «Союз-89» зареєстровано виконавчим комітетом Харківської міської ради 21.02.1989 року (номер запису про державну реєстрацію № 14801200000005668). Відповідач взятий на податковий облік в ДПІ Київського району м. Харкова 27.07.1993 року за № 1298.

Відповідно до постанови господарського суду Харківської області від 22.03.06 року, ТОВ ВКФ «Союз-89» визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1

Відповідно до постанови слідчого по ОВС СВ ПМ ДПА у Харківській області про проведення позапланової документальної перевірки фінансово-господарської діяльності ТОВ ВКФ «Союз» від 28.01.2008 року постановлено провести позапланову документальну перевірку правильності дотримання вимог податкового законодавства ТОВ ВКФ «Союз-89» за період з 01.01.2005 року по 01.01.2008 року.

Відповідно до розписки наказ ДПІ «Про проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ ВКФ «Союз-89» від 05.02.08 року-№ 121 та направлення на перевірку № 129 від 07.02.08 року 08.02.2008 року вручено під розписку ліквідатору ТОВ ВКФ «Союз-89».

08.02.2007 року ліквідатору ТОВ ВКФ "Союз-89" ОСОБА_1вручено лист від 08.02.08 року №1802/10/23-310, яким у зв'язку з проведенням позапланової перевірки зобов'язано надати документи фінансово-господарської діяльності підприємства за період з 01.01.05 року по 01.01.08 року.

Відповідно до акту від 14.02.2008 року № 89/23-304/2118662 у встановлений строк витребувані документи для перевірки ліквідатором ТОВ ВКФ «Союз-89» арбітражним керуючим ОСОБА_1 не надані.

Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 від 28.02.2008 року витребувані документи були предметом розгляду у Господарському суді Харківської області. В зобов'язанні надати ці документи ДПІ у Київському районі м. Харкова було відмовлено. Вищій господарський суд погодився з висновком, що ДПІ у Київському районі не має права витребувати документи у ліквідатора. Також документи не були передані арбітражному керуючому по акту приймання передачі директором ТОВ ВКФ «Союз-89».

Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до 6 ст. 111, ч. 1 ст. 112 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року № 509-XII Позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби. Посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку:

1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби;

2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.

Відповідно до приписів п. 1, ч. 1 ст. 9 ЗУ «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

На час розгляду справи відповідач не надав копії фінансово-господарських документів, що свідчать про господарську діяльність підприємства, за період 01.01.2005 року по 01.01.2008 року.

Суд, проаналізувавши положення ст. 71 КАС України прийшов до висновку, що відповідач доказів щодо спростування вимог позивача суду не надав.

Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є законними та правомірними та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст. 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційну фірму «Союз-89» надати в повному обсязі документи, які необхідні для проведення позапланової перевірки підприємства за період з 01.01.2005 року по 01.01.2008 року, а саме:

1. Статутні документи, зареєстровані зміни до статуту, свідоцтво про реєстрацію, протоколи зборів засновників, відповідні дозволи та ліцензії (у разі необхідності їх отримання);

2. Накази про облікову політику підприємства;

3. Накази про призначення та звільнення з посад керівного складу підприємства, паспортні дані;

4. Форми фінансової звітності підприємства, включаючи: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових засобів, звіт про власний капітал і додатки к звітам;

5. Накази та результати проведення згідно з ст. 10 Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" від 16.07.99р. № 996-XIV та Інструкцією №69 від 11.08.94р. "Про інвентаризацію основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових засобів, документів і розрахунків";

6. Всі укладені та діючі договори та додаткові угоди до них оперативної

(фінансової, зворотної) оренди (суборенди) приміщень, транспортних

засобів, господарських приміщень інших основних засобів, обладнання

матеріальних та нематеріальних активів. Угоди фінансової допомоги,

позик, доручень, комісій, взаємозаліків

7. Обігові відомості включаючи дані синтетичного та аналітичного обліку

по рахунках бухгалтерського обліку у відповідності Плану рахунків

бухгалтерського обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів

України від 30.11.99 року № 291 з змінами та доповненнями 101-109, 111-

117, 121-127, 131-133, 141-143, 151-155, 161-163, 17, 18, 19, 201-209, 22,

23, 24, 25, 26, 28, 301-302, 311-314, 331-334, 341-342, 351-352, 361-362,

371-377, 38, 39, 40, 41, 421-425, 441-443-451-453-46, 471-474, 48, 501-506,

511-512, 521-523, 531-532, 54, 55, 601-606, 611, 612, 621-622, 631-632, 641-

644, 651-655, 661-662, 681-685, 69, 701-719, 721-723, 731-733-741-746,

751-752, 791-791, 801-809, 811-816, 821-824, 831-833, 84, 85, 901-903, 91,

92, 93, 941-949, 951-952, 961-963, 971-979, 981-982, 991-993;

Забалансові рахунки :01, 021-025, 03, 041-042, 05, 06, 071-072, 08.

8. Книги обліку продажу товарів (робіт, послуг), реєстри виданих податкових накладних;

9. Книги обліку придбання товарів (робіт, послуг), реєстри отриманих

податкових накладних;

10. Податкові накладні по придбанню товарів (робіт, послуг).

11. Податкові накладні з продажу ТМЦ (робіт, послуг);

12. Угоди, рахунки-фактури з продажу товарів робіт, послуг), цінних

паперів з резидентами та нерезидентами, діючі в перевіряємому періоді;

13. Угоди рахунки - фактури з придбання товарів( робіт, послуг), цінних

паперів резидентам та нерезидентам - діючі в перевіряємому періоді;

14. Первинні документи з придбання товарів (робіт, послуг), цінних

паперів резидентам;

15. Первинні документи з продажу товарів (робіт, послуг) цінних паперів

резидентам;

16. Вантажно-митні декларації та акти виконаних (отриманих) робіт (послуг) з нерезидентами;

17. Первинні касові документи;

18. Первинні банківські документи;

19. Касові книги;

20. Наказ (розпорядження ) про встановлення ліміту каси;

21. Авансові звіти;

22. Відомості нарахування заробітної плати;

23. Табелі обліку робочого часу;

24. Подорожні листи легкового (вантажного транспорту);

25. Картки обліку основних засобів;

26. Накази по підприємству про встановлення трудового тижня та режиму

роботи підприємства;

27. Векселі, акти прийому-передачі векселів, акти пред'явлення до сплати

векселів, акти купівлі-продажу векселів тощо.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у строк встановлений ч.5 ст.186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови виготовлено 08.08.2008 року

Суддя М.О. Спірідонов