ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
м. Київ
07.10.2008 р. № 6/568
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянську Я.І. при секретарі судового засідання Зубко Л.П. вирішив адміністративну справу
Перший заступник прокурора Шевченківського району м.Києва
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Територіальне міжгосподарче об"єднання "Ліко-Холдинг"
про стягнення заборгованості в розмірі 1360 грн. ,
За участю представників сторін
позивача (прокуратури): Онучина Т.В.
позивача: Панчук Ю.В. (довіреність від 19.05.2008р. №18-КУ)
відповідача: не прибув
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 07.10.2008 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Позивач -перший заступник прокурора Шевченківського району м.Київа в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача -Товариства з обмеженою відповідальністю «Територіальне між господарче об'єднання «Ліко-Холдинг»про стягнення коштів в сумі 1360,00 грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що відповідач порушив вимоги ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та п.3 гл.3 розділу 4 «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», тобто несвоєчасне подання особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента та територіального управління Комісії за місцезнаходженням товариства в електронному та паперових формах.
За виявлене порушення позивачем було застосовано штрафну санкцію в розмірі 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становило 1360,00 грн.
Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень на позовну заяву не надав, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
Відповідно до п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»(надалі - Закон України №448/96), Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до вимог чинного законодавства.
Згідно з п.3 гл.3розділу 4 «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів»від 19.12.2006р. №1591, передбачає подання до територіального управління Комісії щоквартальної інформації в електронному та паперових формах, строк подання інформації за 4 квартал до 20.02.2008р., а відповідачем надано інформацію 27.02.2008р. №1777/04-05).
Відповідно до ст.5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України»державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
В порушення відповідачем ст. 8 Закону України №448/96 за не надання інформації на зазначений вище запит, позивачем було складено Акт №172-КУ від 31.03.2008р. про правопорушення на ринку цінних паперів.
Відповідно до ст.. 40 Закону України №448/96, - регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в числі в електронному вигляді). Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Крім того,відповідно до п. 3, глави 3, розділу 4 "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" - емітенти, які здійснили відкрите розміщення облігацій підприємств, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - до 20 лютого наступного за звітнім роком (строк подання щоквартальної інформації за 4 квартал 2007 року до 20.02.08, інформацію надано 27.02.08 за вх.№1777/04-05), що свідчить про несвоєчасне надання інформації.
В зв'язку із виявленим порушенням, позивачем було винесено постанову №153-КУ від 09.04.2008 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів та накладено штраф в розмірі 1360,00 грн. До розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів відповідач письмових пояснень позивачу не надав.
Відповідно до п.11 ст.8 Закону України №448/96 в разу виявлення правопорушення позивач надсилає матеріали в правоохоронні органи стосовно фактів правопорушень, за які передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, якщо до компетенції комісії не входить накладення адміністративних стягнень за відповідні правопорушення.
Крім того, відповідно з п.14 ст. 8 Закону України №448/96, позивач має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до ст.11 Закону України №448/96, позивач має право притягнути юридичних осіб до відповідальність за правопорушення на ринку цінних паперів за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації - у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно зі ст.7 Закону України №448/96, позивач здійснює захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.
Відповідач повинен був перерахувати штраф на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства за місцезнаходженням платника, за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106, протягом 15 днів з моменту отримання постанови №153-КУ від 09.04.2008 року і копію платіжного доручення направити до позивача. Однак, відповідач зазначені штрафні санкції не сплатив.
Згідно статті 2 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік»до доходів Державного бюджету зараховуються надходження від штрафних санкцій. Отже, ненадходження суми спричиняє матеріальну шкоду інтересам держави.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі та примусово стягнути в рахунок погашення боргу з Товариства з обмеженою відповідальністю «Територіальне між господарче об'єднання «Ліко-Холдинг» штрафну санкцію у розмірі 1360,00 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Територіальне між господарче об'єднання «Ліко-Холдінг» (м. Київ, вул. В.Васильківська, б.88, код ЄДРПОУ 16307284) до Державного бюджету України кошти в сумі 1360,00 грн. (одну тисячу триста шістдесят грн.00 коп.) з будь-яких рахунків, які будуть виявлені державним виконавцем при виконанні судового рішення, на рахунки відкриті в управліннях Державного казначейства за балансовим 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.