Справа № 2а-533-182/2012
4 квітня 2012 року м. Мар'їнка
Суддя Мар'їнського районного суду Донецької області Клікунова А.С., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_2 на протокол по справі про адміністративне правопорушення, -
ОСОБА_2 звернувся до Мар'їнського районного суду Донецької області з вказаною скаргою, в якій просить протокол про адміністративне правопорушення серії АН1 № 385317 від 20 вересня 2011 року визнати незаконним та скасувати; провадження по справі за ч. 1 ст. 128 КпАП України закрити.
Дослідивши матеріали скарги ОСОБА_2, приходжу до висновку, що провадження по справі за скаргою ОСОБА_2 слід закрити з наступних підстав.
Положеннями ст. 246 КпАП України встановлено, що порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення в органах (посадовими особами), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, визначається цим Кодексом та іншими законами України, тобто визначаються певні процесуальні дії, до яких належать, зокрема, складання протоколу про адміністративне правопорушення, надіслання протоколу органові (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення, при цьому відповідач, складаючи протокол про адміністративне правопорушення, виконував не звичайні управлінські функції, а вчиняв процесуальні дії у справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 2 КпАП України, положення цього Кодексу поширюються на правовідносини, пов'язані із вчиненням адміністративних правопорушень.
Право посадових осіб органів внутрішніх справ на складання протоколів про правопорушення за ст. 128 ч. 1 КпАП України (ст. 255 КУпАП).
Органи внутрішніх справ розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 128 КпАП України (ст. 222 КпАП України).
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_2 фактично оскаржує протокол про адміністративне правопорушення серії АН1 № 385317 від 20 вересня 2011 року, складений відносно нього за ст. 128 ч. 1 КпАП України.
Судове оскарження у справах про притягнення до адміністративної відповідальності відбувається в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень. У відповідності до ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Враховуючи положення законодавства, під актом державного чи іншого органу слід розуміти юридичну форму рішень цих органів - офіційний письмовий документ, який породжує певні наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. Оскаржуваний ОСОБА_2 протокол про адміністративне правопорушення лише фіксує обставини та факти виявлених порушень законодавства та не є остаточним документом, зобов'язуючим до вчинення будь-яких дій. Права та обов'язки для особи, відносно якого складено протокол про адміністративне правопорушення, породжує саме рішення, прийняте за результатами розгляду протоколу. Отже, протокол про адміністративне правопорушення не породжує певних правових наслідків, а його висновки не мають обов'язкового характеру для заявника ОСОБА_2 Тобто, оскаржуваний протокол, не має обов'язкового характеру і не набуває статусу рішення в розумінні п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, внаслідок чого не може бути оскаржений в суді в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин, вищезазначені вимоги ОСОБА_2 не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, що є підставою для закриття провадження у справі згідно п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись п. 3 ч. 2 ст.17, п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, -
Провадження у справі за скаргою ОСОБА_2 на протокол про адміністративне правопорушення серії АН1 № 385317 від 20 вересня 2011 року закрити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) А.С. Клікунова
З оригіналом згідно
Суддя
Дата документу 04.04.2012