Рішення від 02.04.2012 по справі 5017/156/2012

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"02" квітня 2012 р.Справа № 5017/156/2012

За позовом: Прокурор Березівського району Одеської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Одеській області

До відповідача: Відкрите акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго"

Про стягнення

Суддя Рога Н.В.

Представники:

Від прокуратури: Лянна О.А. -згідно посвідчення № 184 від 21.10.2010р.

Від позивача: ОСОБА_1 -згідно довіреності № 29/02 від 10.01.2012р.

Від відповідача: ОСОБА_2 -згідно довіреності № 51 від 30.12.2011р.

Суть спору: Прокурор Березівського району Одеської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Одеській області (далі -Інспекція) звернувся до господарського суду Одеської області з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" (далі -ВАТ "ЕК"Одесаобленерго") про стягнення суми шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу , у розмірі 27 780 грн.

В судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Позивач - Державна екологічна інспекція в Одеській області позовну заяву підтримує, наполягає на її задоволенні

Відповідач проти позову заперечує з мотивів, викладених у відзиві на позов.

В ході розгляду справи відповідач - ВАТ "ЕК"Одесаобленерго” заявив клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення Березівським районним судом адміністративної справи № 1504/150/2012 за позовом ОСОБА_3 до державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Одеської області Скалецької Світлани Миколаївни про скасування протоколу про адміністративне правопорушення та постанови про накладення адміністративного стягнення. В обґрунтування клопотання відповідач зазначає, що саме визнання винним начальника Березівського РЕМ ОСОБА_3 в самовільному знесенні 19 дерев тополі білої згідно позовної заяви прокурора Березівського району Одеської області є доказом порушення природо-охоронного законодавства та завдання шкоди навколишньому середовищу, у зв'язку з чим , на думку ВАТ "ЕК"Одесаобленерго”, результат розгляду адміністративної справи може суттєво вплинути на всебічне та повне з'ясування обставин при розгляді даної справи.

Представники прокуратури та позивача проти зупинення провадження у справі заперечують, посилаючись на відсутність підстав для зупинення провадження у справі.

Розглянув дане клопотання відповідача суд доходить до висновку про відмову у його задоволенні, адже, відповідно до ст. 79 ГПК України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом. Отже, підставою для зупинення є неможливість розгляду справи до вирішення іншої справи. Виходячи з заявлених прокурором Березівського району Одеської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Одеській області позовних вимог суд не убачає, що дану справу неможливо розглядати до розгляду адміністративної справи № 1504/150/2012 за позовом ОСОБА_3 до державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Одеської області Скалецької Світлани Миколаївни про скасування протоколу про адміністративне правопорушення та постанови про накладення адміністративного стягнення .

Крім того, позивачем було подано клопотання про залучення до участі у справі у якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Рухівської селищної ради. В обґрунтування клопотання відповідач посилається на те, що зазначеним органом місцевого самоврядування було узгоджено питання щодо вибору земельної ділянки та прокладення повітряного кабелю в смт. Раухівка Березівського району, а вирубка дерев проводилася на виконання рішень виконкому Раухівської селищної ради .

Зазначене клопотання судом залишено без задоволення, адже, відповідно до ст. 27 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору можуть вступити у справу або залучаються до участі у справі за клопотанням сторони, прокурора або за ініціативою суду до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Відповідач же, в обґрунтування свого клопотання не довів, яким чином рішення з даного господарського спору може вплинути на права та обов'язки Рухівської селищної ради щодо сторін у справі.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та прокуратури, суд встановив:

18 липня 2011р. Державною екологічною інспекцією в Одеській області складено протокол про адміністративне правопорушення № 003820, яким зафіксовано факт незаконного знищення зелених насаджень ВАТ "ЕК"Одесаобленерго" на території смт. Раухівка Березівського району Одеської області , а саме: 19 дерев породи -тополя біла, діаметри яких складають -50 см; 48 см; 55 см; 72 см; 80 см; 85 см; 44 см; 73 см; 51 см; 32 см; 33 см; 63 см; 20 см; 53 см; 66 см; 63 см; 50 см; 50 см; 60 см.

У той же день, 18 липня 2011р. Інспекцією винесено Постанову № 003820 про накладення адміністративного стягнення (штраф у сумі 850 грн.) на гр. ОСОБА_3 за порушення вимог ст. 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про рослинний світ», Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, а саме, у зв'язку з тим, що допустив знесення 19 шт. дерев: тополя -біла на території смт Раухівка Березівського району, 19.05.2011р. Квитанцією №148 від 04.08.2011р. зазначений штраф у сумі 850 грн. був сплачений ОСОБА_3

Прокурор Березівського району Одеської області на підставі зазначених документів вважає, що ВАТ "ЕК"Одесаобленерго" внаслідок порушення природоохоронного законодавства, а саме самовільного знищення 19 дерев породи -тополя біла на території смт. Раухівка Березівського району Одеської області, було заподіяно збитки державі Україна на суму 27 780 грн., що розраховані згідно «Таксам для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.1999р. № 559 ( у редакції постанови КМУ від 28.12.2001р. № 1789).

10 серпня 2011р. Інспекцією було направлено на адресу ВАТ "ЕК"Одесаобленерго" претензію № 50 щодо добровільного відшкодування збитків, заподіяних державі незаконним знищенням зелених насаджень на території смт. Раухівка Березівського району Одеської області, а саме: 19 дерев породи -тополя біла, у сумі 27 780 грн.

19 вересня 2011р. ВАТ "ЕК"Одесаобленерго" надало відповідь на претензію, в якій зазначає, що відповідно до п. 6 «Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 01.08.2006р. № 1045, сплата відновлювальної вартості зелених насаджень не проводиться у разі ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту; проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі. У даному ж випадку, на думку ВАТ "ЕК"Одесаобленерго", мало місце видалення дерев, які попадають в охоронну зону ліній електропередачі, у зв'язку з проведенням ремонтних та експлуатаційних робіт на лінії шляхом її реконструкції для ліквідації аварійної ситуації, яка склалася у електрозабезпеченні будинків № 60 та № 61 по вул. Гвардійська в смт. Раухівка Березівського району.

Прокурор Березівського району Одеської області вважає дії ВАТ "ЕК"Одесаобленерго" неправомірними, вчиненими з порушенням встановленого чинним законодавством України порядку.

В обґрунтування позову прокурор Березівського району Одеської області посилається на ст. 66 Конституції України, згідно якої кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.

Прокурор зазначає, що відповідно до ст. 5 Закону України «Про рослинний світ»під час здійснення діяльності, яка впливає на стан охорони, використання та відтворення рослинного світу, необхідно дотримуватися таких основних вимог: збереження природної просторової, видової, популяційної та ценотичної різноманітності об'єктів рослинного світу; збереження умов місцезростання дикорослих рослин і природних рослинних угруповань; науково обґрунтованого, невиснажливого використання природних рослинних ресурсів; здійснення заходів щодо запобігання негативного впливу господарської діяльності на рослинний світ. Згідно ст. 24 зазначеного Закону роботи, пов'язані з відтворенням природних рослинних ресурсів, здійснюються способами, що забезпечують їх відтворення в найкоротші терміни та не суперечать чинному законодавству і не завдають шкоди здоров'ю людини та довкіллю.

Згідно ст. 40 Закону України «Про рослинний світ»порушення законодавства про рослинний світ тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України. Відповідальність за порушення законодавства про рослинний світ несуть особи, винні у протиправному знищенні або пошкодженні об'єктів рослинного світу.

Прокурор також зазначає, що відповідачем було порушено п.п. 3-5 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 01.08.2006р. № 1045, згідно яких видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради (далі -компетентний орган) на підставі ордера, з дотриманням відповідного порядку.

Прокурор Березівського району Одеської області, вважає, що у зв'язку з тим, що відповідач допустив видалення об'єктів рослинного світу при відсутності загрози життю, здоров'ю, майну громадян та юридичних осіб, а також дозвільних документів та недодержання процедури, передбаченої п. 4 Порядку, він зобов'язаний відшкодувати шкоду, завдану порушенням вимог законодавства про охорону та раціональне використання об'єктів рослинного світу.

На підставі викладеного, прокурор Березівського району Одеської області просить суд стягнути з ВАТ "ЕК"Одесаобленерго" шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу, у розмірі 27 780 грн.

Позивач у справі - Державна екологічна інспекція в Одеській області, повністю підтримує позов прокурора Березівського району Одеської області.

Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що 16 травня 2011р. начальник Березівського РЕМ ОСОБА_3 звернувся до голови Раухівської селищної ради Ніколаєнка В.О. із заявою про необхідність видалення дерев, які попадають в охоронну зону ліній електропередачі, у зв'язку з проведенням ремонтних та експлуатаційних робіт на лінії шляхом її реконструкції для ліквідації аварійної ситуації, яка склалася у електрозабезпеченні будинків № 60 та № 61 по вул. Гвардійська в смт. Раухівка Березівського району.

На підставі п. 8 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, у процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров'ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення зелених насаджень здійснюється негайно з подальшим оформленням акта обстеження відповідно до пункту 4 цього Порядку.

Відповідач зазначає, що 21 травня 2011р. виконком Раухівської селищної ради, заслухавши інформацію (заяву) головного інженера Березівського РЕМ Якубенко В.П. про аварійний стан лінії електропередачі і необхідності видалення здебільшого сухих дерев, які попадають в охоронну зону лінії електропередачі, для проведення ремонтних та експлуатаційних робіт на лінії шляхом її реконструкції, прийняв рішення «Про законність вирубки дерев по лінії електромережі», яким вирубку сухих тополь по лінії електромережі визнав вірною, утворив комісію по проведені вибраковки дерев. Зазначене рішення виконкому Раухівської селищної ради не скасовано і на даний час є чинним. На виконання рішення виконкому Раухівської селищної ради № 43 від 21.05.2011р. Раухівський селищний голова 23.05.2011р. видав розпорядження № 29, яким утворив комісію по вибраковці дерев. До складу комісії був включений представник ВАТ "ЕК"Одесаобленерго". 28 травня 2011р. комісією за участю представника ВАТ "ЕК"Одесаобленерго" був складений акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, за яким «підлягали видаленню 19 дерев, а відновна вартість зелених насаджень, що підлягає видаленню складає 0 грн.».

Крім того, відповідач зазначає, що відповідно до п.6 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах сплата відновної вартості зелених насаджень не проводиться у разі, зокрема, знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів; ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту; відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами; проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі. Згідно листа Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства № 27 від 08.02.2012р. вік дерев, що були спиляні в травні 2011р., складає 55 років, на момент рубки дерева були сухі. За таких обставин, відповідач вважає, що «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів» не застосовуються.

Розглянув матеріали справи, на підставі чинного законодавства України, суд доходить до такого висновку:

Згідно ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Відповідно до ст. 16 цього ж Кодексу кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є відшкодування збитків.

Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів громадян або держави в суді у випадках, визначених законом. Зазначене конституційне положення знайшло своє відображення в ст. 5 Закону України "Про прокуратуру", де зазначено, що прокуратура виконує функцію представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом

Статтею 36 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.

Як вбачається з матеріалів справи, 18 липня 2011р. Державною екологічною інспекцією в Одеській області складено протокол про адміністративне правопорушення № 003820, яким зафіксовано факт незаконного знищення зелених насаджень ВАТ "ЕК"Одесаобленерго" на території смт Раухівка Березівського району Одеської області , а саме: 19 дерев породи -тополя біла, діаметри яких складають -50 см; 48 см; 55 см; 72 см; 80 см; 85 см; 44 см; 73 см; 51 см; 32 см; 33 см; 63 см; 20 см; 53 см; 66 см; 63 см; 50 см; 50 см; 60 см. У той же день , 18 липня 2011р. Інспекцією винесено Постанову № 003820 про накладення адміністративного стягнення (штраф у сумі 850 грн.) на гр. ОСОБА_3 за порушення вимог ст. 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про рослинний світ», Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, а саме: за знесення 19 шт. дерев: тополя -біла на території смт. Раухівка Березівського району 19.05.2011р. Квитанцією №148 від 04.08.2011р. зазначений штраф у сумі 850 грн. був сплачений ОСОБА_3

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про рослинний світ»охорона рослинного світу передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження просторової, видової, популяційної та ценотичної різноманітності і цілісності об'єктів рослинного світу, охорону умов їх місцезростання, збереження від знищення, пошкодження, захист від шкідників і хвороб, а також невиснажливе використання.

Згідно ст. 40 Закону України «Про рослинний світ»порушення законодавства про рослинний світ тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України. Відповідальність за порушення законодавства про рослинний світ несуть особи, винні у: протиправному знищенні або пошкодженні об'єктів рослинного світу.

Відповідно до п.п. 3-5 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 01.08.2006р. № 1045, видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради (далі -компетентний орган) на підставі ордера. Підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява юридичної чи фізичної особи (далі - заявник) про видалення зелених насаджень. Компетентний орган протягом трьох днів після надходження заяви затверджує склад відповідної комісії. До складу комісії включаються представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, а також інших заінтересованих організацій. Комісія у п'ятиденний строк після її затвердження визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню, за зразком, затвердженим Мінбудом. Акт складається у чотирьох примірниках і подається на погодження з територіальним органом Мінприроди у триденний строк. Три примірники погодженого акта повертається комісії, по одному з яких передається власнику (користувачу) земельної ділянки і заявнику. Голова комісії готує в триденний строк проект рішення компетентного органу про видалення зелених насаджень, в якому зазначаються дані про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню і що залишаються на земельній ділянці. Компетентний орган у місячний строк після надходження зазначеного проекту приймає рішення про видалення зелених насаджень і наступного дня видає заявнику його копію для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню. Ордер на видалення зелених насаджень компетентний орган видає не пізніше наступного робочого дня після подання заявником документа про сплату відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.

Як вбачається з матеріалів справи, знищення дерев відбулося 19.05.2011р. Виконкомом Раухівської селищної ради Березівського району Одеської області питання про погодження траси проходження електромережі до будинків №№60 та 61, які знаходяться по вул. Гвардійська смт. Раухівка, було розглянуто лише 21.05.2011р. Крім того, рішення „Про законність вирубки дерев по лінії електромережі” виконкомом Раухівської селищної ради Березівського району Одеської області було прийнято також лише 21.05.2011р. При цьому, зазначеним рішенням лише утворено комісію про проведенню вибраковки дерев, які ростіть близько до ліній газопроводу та електромереж, та вирішено вирубку тополь по лінії електромережі вважати вірною.

Крім того, згідно довідки виконкому Раухівської селищної ради від травня 201р. за № 346\02-22 на адресу Раухівської селищної ради клопотання та заяви з приводу необхідності проведення вирубки дерев по лінії проходження резервної ЛЕП від Березівського РЕМ не надходило та не реєструвалось. З аналогічною заявою та клопотаннями до вищевказаної установи Раухівська селищна рада не зверталась.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь -якої діяльності. Негайне видалення пошкоджених дерев або кущів може здійснюватися підприємствами, установами, організаціями або громадянами в разі, якщо стан таких пошкоджень зелених насаджень загрожує життю, здоров'ю громадян, а також майну громадян та/або юридичних осіб.

Дійсно, відповідно до п. 8 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, у процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров'ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення зелених насаджень здійснюється негайно з подальшим оформленням акта обстеження відповідно до пункту 4 цього Порядку. Але, відповідачем у справі не надано доказів того, що у даному випадку видалення зелених насаджень відбувалося саме у процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації, або того, що стан зелених насаджень загрожував життю, здоров'ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб. Згідно ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Посилання відповідача на лист Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства № 27 від 08.02.2012р. судом сприймається критично, адже, видалення насаджень відбулося у травні 2011р., а обстеження пеньків проводилося у лютому 2012р. З листа також вбачається, що частина пнів пустила поросль молодих пагонів, отже, не були сухими. Вік дерев, який складає 55 років, ще не свідчить про те, що ці дерева на момент рубки були сухі.

Пунктом 6 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах встановлений перелік випадків, за наявності яких сплата відновної вартості зелених насаджень не проводиться . Отже, у всіх інших випадках видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах здійснюється з оплатою відновної вартості зелених насаджень. Розрахунок шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження дерев здійснюється на підставі Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження дерев і чагарників, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.1999р. № 559 (у редакції постанови КМУ від 28.12.2001р. № 1789).

За таких обставин, позов прокурора Березівського району Одеської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Одеській області є обґрунтованим, підтверджений матеріалами справи, у зв'язку з чим підлягає задоволенню.

Судові витрати по сплаті судового збору покласти на відповідача відповідно до ст.ст. 44,49 ГПК України .

Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовну заяву прокурора Березівського району Одеської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Одеській області задовольнити повністю.

2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" (юридична адреса: 65023, м. Одеса, вул. Садова, 3, код ЄДРПОУ 00131713; фактична адреса: 65031, м. Одеса, вул. Боровського 28-б, р/р 26005310716101 АБ «Південний», МФО 328209) на користь Фонду охорони навколишнього природного середовища Раухівської селищної ради (код ЄДРПОУ 23214726, р/р 33113331700136; банк - Головне управління Державного казначейства України в Одеській області, отримувач -УДК у Березівському районі, код бюджетної класифікації 24062100, балансовий рахунок 3311; символ звітності 331) суми шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу у розмірі 27 780 грн.

3. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" (юридична адреса: 65023, м. Одеса, вул. Садова, 3, код ЄДРПОУ 00131713; фактична адреса: 65031, м. Одеса, вул. Боровського 28-б, р/р 26005310716101 АБ «Південний», МФО 328209) на користь Державного бюджету України (р/р 31210206783008, одержувач ГУДКС України в Одеській області, код ЄДРПОУ 37607526, банк одержувача ГУДКС України в Одеській області, МФО 828011, код бюджетної класифікації 22030001, код ЄДРПОУ господарського суду Одеської області 03499997) судовий збір у сумі 1 609 грн. 50 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Повний текст рішення складений 09 квітня 2012 р.

Суддя Рога Н. В.