Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 3-877/11
12 вересня 2011 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Волощук В.В. розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки управління МНС України в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого на посаді директора ПП «Газгольдер», проживаючого по АДРЕСА_1 в м. Житомир, одруженого, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
09.08.2011 року в 15 год. 10 хв. ОСОБА_1, працюючий на посаді директора ПП «Газгольдер», за адресою м.Олевськ по вул.Промислова, 62, не виконав пунктів припису державної інспекції цивільного захисту та технічної безпеки від 09.08.2011 року, а саме: Розділ 1 п.1 -не заключено угоди на аварійно рятувальне обслуговування з астетованою державною аварійно-рятувальною службаю, посилання: Закон України «Про аварійно-рятувальні служби», постанова КМУ від 14.08.2000р. №1214 «Про затвердження переліку об'єктів та окремих територій, які підлягають постійному та обов'язковому обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами»; Розділ 1 п.2 -не змонтовано на об'єкті систему ранього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій оповіщення населення, посилання: ст.8 Закону України «Про цивільну оборону України», наказ МВС України від 15.05.2006р. №288 «Про затверження правил улаштування, експлуатації та технічного обслуговування систем ранього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення»зареєстрований в Міністерстві юстицій України 05.07.2006р. за №785/12659.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні зазначеного правопорушення визнав повністю та щиро розкаявся у вчиненому правопорушенні.
Крім того, факт невиконання ОСОБА_1 вимог припису державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки від 09.08.2011 року підтверджується наступними доказами: протоколом про учинення адміністративного правопорушення від 10.08.2011 року, приписом від 09.08.2011 року, зпланом усунення недоліків згідно припису ДІЦЗ та ТБ в Житомирській області.
Дослідивши та оцінивши в судовому засіданні докази по справі про адміністративне правопорушення вважаю, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.188-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення як невиконання законних вимог посадової особи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення є щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення не встановлено.
При обранні виду адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його вік , майновий стан, ступінь його вини, обставину, що пом'якшує відповідальність, тому вважаю необхідним обрати ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ч. 1 ст. 188-16, ст. ст. 27, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя:В. В. Волощук