Справа № 2-3259/08
іменем України
16.10.2008 року Дніпровський районний суд м. Херсона у складі:
головуючого Ратушної В.О.,
при секретарі Андреєвій О.І..,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства «Херсонський бавовняний комбінат» про оплату часу простою, індексацію та компенсацію за період невиплати грошового доходу , -
встановив:
Позивачка звернулась до суду із позовом, в якому посилається на те, що вона працює на Херсонському бавовняному комбінаті більше 21 року, на посаді контролера 4-го розряду. На комбінаті на протязі останніх десяти років у зв'язку з відсутністю сировини, відключенням електроенергії та інших виробничих причин в цеху мали місце простої їй та іншим працівникам оплата часу простою не проводилася.
Вважає, що з урахуванням вимог ст.113 КЗпП України, відповідачем не проведено їй оплату за період з серпня 2001р. по 15.07.2008року, на суму 3667,00грн. Просить суд стягнути з відповідача на її користь 3667,00грн. суми індексації оплати простою і суми компенсації заборгованих грошових доходів з виробничих причин за період з серпня 2001р. по 15.07.2008року.
В судовому засіданні позивачка змінила позовні вимоги, та просила стягнути суму простою згідно довідки наданої відповідачем .
Представник відповідача змінені позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи та дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
На підставі ст.113 КЗпП України, час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третіх тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
Згідно довідки № НОМЕР_2 від 24.09.2008року, ОСОБА_1 . надавалась відпустка з ініціативи адміністрації із частковим збереженням її заробітної плат.
Згідно довідки наданої відповідачем сума заборгованості за час простою за період з 01.08.2001р. по 15.07.2008року, становить 10225,18грн.
Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути суму, за час простою не з вини працівника за період з 01.08.2001р. по 15.07.2008року, з відповідача на користь Кагадій О.С в розмірі 10225,18грн.
Керуючись ст.ст.10,11,60,209,212,214-215 ЦПК України, ст.ст.3, 113 ч.1 КЗпП України, Законом України «Про оплату праці», суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Херсонський бавовняний комбінат» на користь ОСОБА_1 за час простою не з вини працівника за період з 01.08.2001р. по 15.07.2008року суму в розмірі 10225,18грн.. ( десять тисяч двісті двадцять п'ять) грн.18коп., яка зазначена без утримання прибуткового податку та інших обов'язкових платежів.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Херсонський бавовняний комбінат» на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30,00грн. (тридцять грн.).
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Херсонський бавовняний комбінат» 51(п'ятдесят одна)грн. судових витрат у доход держави.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Херсонської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції
Суддя В.О.Ратушна