79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
05 квітня 2012 р.р. 2а-2942/12/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Залізничного відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, -
4 квітня 2012 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Залізничного відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 31764136 від 22.03.2012 року.
Як вбачається із позовної заяви, позивач просить скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 31764136 від 22.03.2012 року, яке було відкрито на підставі виконавчого листа, виданого Залізничним районним судом м. Львова про стягнення боргу в сумі 26458,02 грн. у цивільній справі № 2-1970/2011.
При прийнятті ухвали суд виходить з наступного.
Судовий контроль за виконанням судових рішень, ухвалених відповідно до Цивільного процесуального кодексу України здійснюється відповідно до розділу VII цього Кодексу.
Згідно ст. 383 Цивільного процесуального кодексу України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Частиною 2 ст. 384 ЦПК України визначено, що скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Стаття 15 ЦПК України до компетенції судів щодо розгляду цивільних справ відносить справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
З огляду на те, що законом встановлений інший, ніж передбачено ч. 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України, порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби (стаття 383 ЦПК України), даний позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, про що постановляє відповідну ухвалу.
Вказані обставини унеможливлюють розгляд поданого позивачем позову у порядку адміністративного судочинства.
Згідно ч. 5 ст. 109 КАС України, повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Одночасно суд роз'яснює позивачу, що розгляд його позовної заяви належить до юрисдикції Залізничного районного суду м. Львова в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст.ст. 1, 3, 4, 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Залізничного відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження -відмовити.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України.
Суддя Качур Р.П.