про залишення позовної заяви без розгляду
05 квітня 2012 року 2а-1670/12/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Спиридонова В.О., перевіривши в м. Києві матеріали позовної заяви Комунального підприємства «Управління жилого-комунального господарства»до Державної податкової інспекції у м. Славутичі Київської області Державної податкової служби про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення,
04.04.2012 Комунальное підприємство «Управління жилого-комунального господарства»звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Славутичі Київської області Державної податкової служби про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 01.02.2007 №0000871501/0.
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
В силу положень частини 2 статті 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Частинами 1 та 2 статті 99 КАС України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач отримав оскаржуване рішення суб'єкта владних повноважень 01.02.2007.
Податкове повідомлення-рішення від 01.02.2007 №0000871501/0 прийнято на підставі статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 №2181-ІІІ. Статтею 5 вказаного Закону встановлено, що платник податків з урахуванням строків давності має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахуванні податкового зобов'язання в будь-який момент після отримання відповідного податкового рішення.
Відповідно до статті 15 Закону №2181-ІІІ строк давності становив 1 095 днів.
Таким чином, нормами чинного на момент виникнення спірних правовідносин законодавства визначено строк звернення позивача до суду з адміністративним позовом про оскарження податкового повідомлення-рішення, який становить 1 095 днів.
Як зазначалось вище, оскаржуване рішення податкового органу прийнято та отримано позивачем 01.02.2007, тоді як до суду з позовною заявою він звернувся 04.04.2012.
Частиною 1 статті 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
З поданої позивачем заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду вбачається, що строк пропущено через досить великий об'єм роботи Комунального підприємства «Управління жилого-комунального господарства».
Суд не вважає дану причину поважною для пропуску строку звернення до адміністративного суду.
З огляду на ту обставину, що позивач жодних належних та допустимих доказів, які б надали суду підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними; беручи до уваги те, що адміністративний позов подано позивачем з порушенням строку на звернення до суду з адміністративним позовом, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись статями 99, 100, 160, 165 КАС України, суд
Позовну заяву Комунального підприємства «Управління жилого-комунального господарства» до Державної податкової інспекції у м. Славутичі Київської області Державної податкової служби про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення залишити без розгляду.
Копію ухвали надіслати позивачу разом з позовною заявою та всіма додатками до неї.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Спиридонова В.О.