79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
15 березня 2012 р. № 2а-14616/11/1370
Львівський обласний центр зайнятості
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Брильовського Р.М.,
при секретарі Макар Г.В.
за участю:
представника позивача -Мочурад І.І.
представників відповідача -Хом'як Н.М.
представника третьої особи -Квасниці М.Р.
розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом Львівського обласного центру зайнятості до Дошкільного навчального закладу №13 м. Самбора, третя особа - Відділ освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради про стягнення штрафних санкцій, -
Львівський обласний центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до Дошкільного навчального закладу №13 м. Самбора, третя особа - Відділ освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради про стягнення штрафних санкцій в сумі 9 224,96 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідачем в порушення вимог до п.5 ст.20 Закону України “Про зайнятість населення” після вивільнення працівника, не повідомлено в письмовій формі державну службу зайнятості щодо очікуваного та фактичного вивільнення працівника. У зв'язку із наведеним просить стягнути з відповідача штраф у розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника, який становить 9 224,96 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просить його задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав повністю.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Львівський обласний центр зайнятості (надалі -Львівський ОЦЗ) є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, який, відповідно п.п. ф п. 4, п.п. л п. 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого Кабінетом Міністрів України УРСР від 24.06.1991 року № 47 здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установи і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення. Відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”має право стягувати штрафи з підприємств, установ і організацій усіх форм власності у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, передбаченого п. 5 ст. 20 цього Закону.
Як вбачається з матеріалів справи 25.10.2011 року Львівським обласним центром зайнятості було проведено перевірку щодо дотримання вимог чинного законодавства про зайнятість населення Дошкільним навчальним закладом №13 м. Самбора. За результатами перевірки складено акт № 126 від 25.10.2011 року, яким встановлено, порушення вимог п. 5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” в частині подання інформації про фактичне вивільнення ОСОБА_4 Інформація за формою № 4-ПН (план) "Звіт про заплановане вивільнення працівників" була подана до Самбірського міськрайонного центру зайнятості 01.07.2011, фактично вивільнено 31.08.2011, тобто до спливу двомісячного строку. Порушення вимог п. 4 ст. 20 цього Закону, а саме подання інформації не в повному обсязі про наявність вільних робочих місць (форма 3-ПН) та про прийнятих працівників (форма 5-ПН) до державного центру зайнятості.
Пункт 5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” передбачає, що при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів (форма 4-ПН).
На підставі акта № 126 від 25.10.2011 Львівським обласним центром зайнятості винесено припис від 25.10.2011 року № 126 про стягнення штрафних фінансових санкцій згідно із п. 5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” у розмірі річної заробітної плати ОСОБА_4 та надано місячний термін для інформування про вжиті заходи щодо його виконання.
Річна заробітна плата ОСОБА_4, відповідно до виданої Відділом освіти Виконавчого комітету Самбірської міської ради від 25.10.2011 року довідки становить 9 224, 96 грн.
Згідно з приписом норми п.п. ф п. 4 Положення про державну службу зайнятості вбачається, що державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення. Вживає заходів до запобігання незаконному використанню робочої сили.
Відповідно до п.п. л п. 8 зазначеного вище Положення державна служба має право стягнути відповідно до Закону “Про зайнятість населення”штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників.
31.10.2011 року Львівським обласним центром зайнятості була виставлена вимога №13-3645/0-11, у якій зазначено, що у місячний термін після отримання вимоги необхідно сплатити в добровільному порядку штраф у розмірі 9 224,96. Вказана вимога була залишена відповідачем без задоволення, штраф відповідачем не сплачено.
З урахуванням викладеного, та беручи до уваги те, що суми штрафних санкцій відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав, позов визнав повністю, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 71, 86, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Позов задовольнити.
Стягнути з Дошкільного навчального закладу №13 м. Самбора на користь Львівського обласного центру зайнятості штраф у розмірі 9 224, 96 грн. на рахунок Самбірського міськрайонного центру зайнятості 37175975900016, банк одержувача -Головне управління державного казначейства у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ -25263002, надходження від застосування штрафних санкцій, код платежу 50040500.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя Р. Брильовський
повний текст постанови виготовлено 20.03.2012 р.