79018, м.Львів, вул.Чоловського,2
29 березня 2012 р. № 2а-12887/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Журомської М.В.,
за участю секретаря Козьміна А.М.,
за участю представників позивача Дубаса В.М., Білінського З.М., представників відповідача Шимушовського Р.М., Бойко Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні м.Львові адміністративну справу за позовом Комунального підприємства «Стрийтеплоенерго»до Державної фінансової інспекції у Львівській області про визнання протиправними дій, -
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Комунального підприємства «Стрийтеплоенерго»до Контрольно-ревізійного управління у Львівській області, у якому позивач просить суд визнати дії відповідача щодо складення висновків про наявність недоліків та порушень законодавства за результатами проведеної позапланової ревізії позивача, викладені в акті від 23.09.2011 року № 06-24/23, а також дії щодо висунення вимог про їх усунення, викладені в листі від 24.10.2011 року №06-15м/7678 протиправними.
Ухвалою судді від 09.11.2011 року провадження у даній справі відкрито.
В судовому засіданні 26.03.2012 року у відповідності до ст.52 КАС України здійснено заміну відповідача-Контрольно-ревізійне управління у Львівській області на правонаступника -Державну фінансову інспекцію у Львівській області.
Заявою про уточнення позовних вимог позивач просить визнати протиправними та скасувати вимоги відповідача про усунення недоліків і порушень законодавства за наслідками ревізії, викладені в листі від 24.10.2011 року №06-15м/7678 на підставі акту від 23.09.2011 року № 06-24/23.
Позивачем подано до суду клопотання про призначення судової економічної експертизи у даній адміністративній справі.
Представники відповідача проти заявленого клопотання заперечили, вважають проведення експертизи недоцільним.
У відповідності до вимог ч.1 ст.81 КАС України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що для повного, всебічного та об'єктивного з'ясування всіх обставин справи слід призначити судову економічну експертизу відповідно до ст. 81 КАС України.
Проведення експертизи вирішено доручити Львівському науково-дослідному інституту судових експертиз.
Щодо кількості і змісту питань, за якими має бути проведена експертиза, суд визначає їх відповідно до питань, поданих суду в письмовому клопотанні позивача.
Як перередбачено п.3 ч.2 ст.156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.
Таким чином, з огляду на те, що у даній справі належить призначити економічну експертизу, суд зупиняє провадження у справі до одержання результатів експертизи.
Керуючись ст. 81, п.3 ч.2 ст.156, ст.ст.160, 165, 186, 254 КАС України, суд -
Призначити у справі судову (економічну) експертизу.
Проведення судової (економічної) експертизи доручити експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз.
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
1). Чи підтверджуються висновки акта КРУ у Львівській області від 23.09.2011 року № 06-24/23 про неправомірне відображення КП «Стрийтеплоенерго»на рахунку бухгалтерського обліку 40 «Статутний капітал»вартості об'єктів соціальної інфраструктури, які передавались у 2004-2008 роках за рішеннями Стрийської міської ради Львівської області та виконкому Стрийської міської ради Львівської області, та про необхідність такого відображення на рахунку бухгалтерського обліку 424 «Безоплатно одержані необоротні активи»відповідно до пункту 4.2.15 статті 4, пунктів 8.1.1, 8.1.2 статті 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», листа ДПА України від 15.06.2006 року № 11332/7/15-0317 «Про нарахування бухгалтерської та податкової амортизації по безоплатно отриманих фондах»?
2). Чи підтверджуються висновки акта КРУ у Львівській області від 23.09.2011 року № 06-24/23 про неправомірне нарахування КП «Стрийтеплоенерго»амортизаційних відрахувань на вартість об'єктів соціальної інфраструктури, які за рішенням Стрийської міської ради Львівської області та виконкому Стрийської міської ради Львівської області передавались у 2004-2008 роках?
3). Чи підтверджуються висновки акта КРУ у Львівській області від 23.09.2011 року № 06-24/23 про виявлене завищення потреби КП «Стрийтеплоенерго»в бюджетних коштах на покриття різниці в тарифах з послуг теплопостачання на загальну суму 393 530,84 грн.?
Витрати на проведення судової експертизи покласти на позивача.
Попередити експерта, що за завідомо неправдивий висновок, відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків у суді експерт несе кримінальну відповідальність.
Зупинити провадження у справі до одержання результатів судової економічної експертизи.
Матеріали справи № 2а-12887/11/1370 направити у Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз.
Ухвала, в частині зупинення провадження у справі, набирає законної сили та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядку та строки передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.
В іншій частині ухвала набирає законної сили негайно після постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя Журомська М.В.