вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
Іменем України
21 березня 2012 р. Справа №2а-16135/11/0170/13
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., при секретарі Ківа А.С.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі АРК
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 340,00 грн.,
за участю представників:
від позивача -не з'явився,
від відповідача -не з'явився.
Обставини справи: Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі АРК звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 340,00 грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.12.2011 відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, надав клопотання про розгляд справи за його відсутністю
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про місце, час та день його проведення були повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі АРК.
Приймаючи до уваги, що спірні правовідносини виникли до набрання чинності Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 08.07.2010 року № 2464-VІ, тобто до 01.01.2011 року, суд вважає за необхідне керуватися нормами, чинними на момент виникнення спірних правовідносин.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року №1058-IV (далі по тексту - Закон).
Згідно ст. 1 Закону №1058 страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Стаття 3 Закону №1058 визначає, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до ст. 1 Закону №1058 персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначено як організацію та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що використовуються у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування в порядку, визначеному Законом №1058.
У відповідності до ч.1 ст.21 Закону №1058 органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках.
Підставою для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку серед інших є і відомості, що надходять від роботодавців (ч.2 ст.21 Закону №1058).
Отже відповідач в розумінні Закону №1058 є роботодавцем, який повинний надавати відомості до системи персоніфікованого обліку.
Згідно з пп. 1 п.1.3. Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 10.06.2004р. N 7-6 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2004 р. за N 1000/9599 (далі - Порядок) страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
Згідно п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 за ненадання, невчасне надання, надання не по встановленій формі або представлення недостовірних відомостей, використовуваних в системі персоніфікованого обліку і іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 % суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожен повний або неповний місяць затримки представлення відомостей, звітності, але не менше десяти не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, а у разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 % вказаних сум і не менше 20 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
У порушення вимог законодавства відповідачем не надані до системи персоніфікованого обліку у строки, встановлені законодавством, відомості за 2007 рік.
На підставі п.5 ч.9 ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” до відповідача були застосовані фінансові санкції за рішенням № 452 від 04.06.2009 та № 1050 від 26.06.2009, які протягом десяти робочих днів з дня отримання рішення підлягають сплаті.
Згідно частини 14 статті 106 Закону України №1058, рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу є виконавчим документом. У разі незгоди з рішенням про нарахування пені та накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.
Рішення Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі АРК №452 від 04.06.2009 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафних санкції в сумі 170,00грн. отримано відповідачем 03.07.2009, про що свідчить підпис відповідача про вручення на поштовому повідомленні.
Рішення Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі АРК №1050 від 26.06.2009 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафних санкції в сумі 170,00грн. отримано відповідачем 11.07.2009, про що свідчить підпис відповідача про вручення на поштовому повідомленні.
Згідно частини 2 статті 49 КАСУ, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Судом встановлено, що рішення Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим №601 від 12.10.2011 не оскаржено відповідачем в судовому порядку, та набрало законної сили 01.11.2011.
Відповідач не надав суду доказів підтверджуючих сплату заборгованості за рішенням Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі АРК №452 від 04.06.2009 та № 1050 від 26.06.2009, тобто доказів сплати 340,00 грн. фінансових санкцій, а також не довів суду необґрунтованість позовних вимог.
Таким чином, на момент розгляду справи заборгованість відповідача по штрафним санкціям становить 340,00грн., що підтверджується розрахунком.
Позовні вимоги позивача про стягнення штрафних санкцій в сумі 340,00 грн. є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (97533, АДРЕСА_1 ідентифікаційний код: НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі АРК (95013, АР Крим, м. СІмферополь, вул. Д.Ульянова, 6 , р/р 2560870447612, 2560870447613 в КРу ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 324805, ЄДРПОУ 22259661) 340,00 грн. заборгованості по штрафних (фінансових) санкціях.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ольшанська Т.С.