вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
про залишення позовної заяви без руху
15 березня 2012 р.Справа №2а-2803/12/0170/13
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Ольшанська Т.С., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства "Сімбудтранссервіс"
до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АРК
про скасування рішення від 13.10.2011 №686,
До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов Відкритого акціонерного товариства "Сімбудтранссервіс" до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АРК про скасування рішення від 13.10.2011 №686.
Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України “Про судовий збір” судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Частиною 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір” передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до суду адміністративного позову:
- сума судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру -32,19 грн. (0,03 розміру мінімальної заробітної плати).
- сума судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру -1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 107,3 грн. та не більше 2146,00 грн. (не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат).
Позивачем до матеріалів адміністративного позову додано платіжне доручення від 12.03.12 про сплату судового збору за подання адміністративного позову в розмірі 107,30 грн.
Проте суд визначає, що у даному випадку адміністративний позов носить характер майнового з урахуванням такого.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
На зазначені обставини також звертає увагу Вищий адміністративний суд у листі від 18.01.2012 № 165/11/13-12.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а саме:
- у порушення частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що у позовній заяві заявлені майнові вимоги, судовий збір повинен бути доплачений за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру, а саме у розмірі 1% від суми, зазначеної у податкових повідомленнях-рішеннях, що є предметом оскарження, але не менш 107,30 грн., та не більше 2146,00грн.
Таким чином, позивач повинен доплатити судовий збір у сумі 656,05 грн.
Крім того, п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України вбачається, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Предметом адміністративного позову є:
- рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені №686 від 13.10.2011
Позовну заяву подано 14.03.2012.
Відповідно до ч. ч. 1,5 ст. 99 КАС України, у редакції, що діяла на момент винесення оскаржуваних рішень, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Позовна заява не відповідає вимогам ч. 2 ст. 106 КАС України, тому що позивачем не наведені підстави, з яких він звернувся до суду із пропущеним строком, встановленим ч. 5 ст. 99 КАС України. Доказів того, коли він дізнався або повинен був дізнатись про винесення оскаржуваного рішення (про порушення його прав та інтересів), не надано клопотання про поновлення строків звернення до адміністративного суду, якщо такий строк пропущено з поважних причин.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків .
Керуючись ч. 3 ст. 106, ст. 108 КАС України, суд
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 16.04.12 усунути вказані недоліки ,а саме:
-додати до адміністративного позову платіжні документи про сплату у встановленому розмірі судового збору за подання до суду адміністративного позову майнового характеру на належні реквізити:
рахунок 31210206784002
Одержувач: УДКСУ у м. Сімферополі АР Крим, 22030001
ЄДРПОУ 38040558
МФО 824026
Банк одержувача: ГУ ДКСУ в АР Крим
Призначення платежу: “Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1”.
-надати докази того, коли позивач дізнався або повинен був дізнатись про винесення оскаржуваних рішень (про порушення його прав та інтересів), та надати обґрунтоване клопотання про поновлення строків звернення до адміністративного суду, якщо такий строк пропущено з поважних причин.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-2803/12/0170/13 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ольшанська Т.С.