Постанова від 13.12.2011 по справі 2а-14903/11/0170/11

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 грудня 2011 р. (15:35) Справа №2а-14903/11/0170/11

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленко С.А., при секретарі Фурлетовій Г.Ю., розглянувши

у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Центру зайнятості Автономної Республіки Крим, Керченського міського центру зайнятості

до ОСОБА_1

про стягнення витрат на матеріальне забезпечення та професійне навчання,

ВСТАНОВИВ:

Центр зайнятості Автономної Республіки Крим та Керченський міський центр зайнятості звернулися до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення 3193,42грн. витрат на матеріальне забезпечення та на професійне навчання.

Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідач, перебуваючи на обліку в Керченському міському центрі зайнятості як безробітний, був направлений на професійну перепідготовку за рахунок коштів Фонду, проте був відрахований з курсів у зв'язку із неможливістю освоєння програми підготовки. Позивач вважає, що неуспішність по ряду основних предметів без поважних причин є умисним невиконанням відповідачем своїх обов'язків по професійному навчанню і розцінюється як припинення професійного навчання по напряму державної служби зайнятості без поважних причин.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату час і місце судового засідання повідомлен належним чином - судовою повісткою, надав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.

Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином - судовою повісткою, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду від 28.11.2011р. відповідачу було запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані, як докази у справі.

Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю нез'явившихся представників сторін.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Згідно зі ст. 25 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991р. N803-XII держава створює умови незайнятим громадянам у поновленні їх трудової діяльності та забезпечує їм такі види компенсацій:

а) надання особливих гарантій працівникам, вивільнюваним з підприємств, установ, організацій;

б) виплата матеріальної допомоги в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;

в) виплата в установленому порядку допомоги по безробіттю.

Розміри та умови надання матеріального забезпечення на випадок безробіття визначаються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000р. N 1533-III (далі Закон 1533).

Згідно зі ст.7 Закону 1533 видами соціальних послуг за цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення» є:

- професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях;

- профорієнтація;

- пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних; фінансування організації оплачуваних громадських робіт для безробітних у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

- інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.

Відповідно до ч.2 ст. 7 Закону у разі необхідності для проходження професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації особа:

- направляється до закладів охорони здоров'я для проходження попереднього медичного та наркологічного огляду відповідно до законодавства;

- забезпечується місцем проживання на період проходження професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації та їй компенсуються витрати на проїзд до місця проходження навчання та у зворотному напрямку в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики за погодженням з правлінням Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

ОСОБА_1 з 23.09.2010 року по 22.09.2011 року знаходився на обліку у Керченському міському центрі зайнятості як безробітний, що підтверджується персональною карткою НОМЕР_1 (а.с.7).

Статтею 24 Закону України «Про зайнятість населення» встановлено, що Професійна підготовка, підвищення кваліфікації і перепідготовка громадян організуються державною службою зайнятості за її направленням у навчальних закладах, на підприємствах, в установах і організаціях (незалежно від їх підпорядкованості) згідно з укладеними договорами або у спеціально створюваних для цього навчальних закладах державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

27.01.2011р. відповідач звернувся до позивача із заявою про прийняття його на навчання по професії водій тролейбуса (а.с.10).

27.01.2011р. між ОСОБА_1 та Керченським міським центром зайнятості укладено договір №015411012700018 про направлення ОСОБА_1 на перепідготовку до Державної організації Кримського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості з метою сприяння подальшому працевлаштуванню(а.с.11).

Відповідно до п.2 Договору громадянин зобов'язується приступити у визначені службою зайнятості строки до занять, пройти повний курс навчання, оволодіти професійними знаннями та навиками, передбаченими навчальними планами та програмами, скласти кваліфікаційні (випускні) іспити чи інші форми контролю знань.

Відповідно до п.3 Договору:

- 3.1.1 у випадках пропусків занять більше трьох годин протягом дня без поважних причин, інших порушень навчальної дисципліни і систематичної неуспішності з ряду предметів навчальної програми проводиться скорочення виплати матеріальної допомоги у період професійного навчання або відрахування з навчального закладу (з подальшим припиненням виплати матеріальної допомоги у період професійного навчання) відповідно до нормативно-правових документів, що регулюють це питання.

- 3.1.2 у разі припинення навчання без поважних причин або відмови працювати за професією (спеціальністю), набутою в результаті професійного навчання з громадянина стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання, витрат на проїзд до місця навчання і назад (включаючи оплату щоденного проїзду) та витрат на проживання.

Наказом №17 від 12.05.2011р. відповідача було відраховано зі складу слухачів Кримського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у зв'язку із не складанням іспитів з ряду предметів(а.с. 12).

Листом №2620 від 24.06.2011р. позивач попередив відповідача що відповідно до п.3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» з нього підлягає стягненню сума 3193,42грн., в тому числі 381,23грн. - витрати на професійну перепідготовку за період з 28.01.2011р. до 12.05.2011р. 1960,00грн. - фактичні витрати на проживання в період навчання, 852,19грн. матеріальна допомога, отримана в період професійної підготовки. (а.с.18).

Лист отриманий відповідачем 25.06.2011р., про що свідчить підпис на зазначеному листі.

Пунктом 3 статті 36 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» встановлено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

У разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.

Як вбачається з матеріалів справи підставою для звернення позивачем до суду є неповернення відповідачем витрат на матеріальне забезпечення та витрат на професійне навчання в загальній сумі 3193,42грн., які підлягають стягненню внаслідок невиконання відповідачем обов'язків щодо належного виконання умов договору №015411012700018 від 27.01.2011р.

За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, та підлягають задоволенню повністю.

В судовому засіданні, що відбулося 13.12.2011р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 18.12.2011 року.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.122, 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Центра зайнятості Автономної Республіки Крим (р/р 37179300901202 в ГУДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 03491168) витрати на професійне навчання в сумі 2341 (дві тисячі триста сорок одну) грн. 23коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Керченського міського центру зайнятості (р/р 37171001000358 в ГУДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 20708617) витрати на матеріальну допомогу в сумі 852 (вісімсот п'ятдесят дві) грн. 19 коп.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Москаленко С.А.